New Zealand Nationals 2017
Wellington
New Zealand
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Second Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alex Asbery
Alexia Stanton-Barnett
Aneurin Hunt
Angela Braganza
Anton Parker
Ash Elles
Ashford Taylor
Ashton Kisby
Ben Kirby
Benjamin Agnew
Benjamin McKemmish
Biyuan Chen
Bob van Beek
Brandon Ru
Cheng-Ru Yang
Chenoa Brungar
Chris Mills
Christian Houghton
Christopher Maiyaven
Corban Van Manen
Darby Mckessar
Darren Siew
Declan Barrett
Dylan Johnston
Dylan Lark
Eason Siew
Ethan Palendeng
Ethan Pan
Finn Marshall
Finn Trass
Freddy Hitchcock
Gabriel Jacobi
Gavin Moon
Harry Rees-Thomas
Harry Wills
Hunter Chapman
Isaac Latta
Jack Cai
James Macdiarmid
James Merwood
Jaxson Stove
Jayden McNeill
Jerry Jiang
Jim Zhu
Johnathan Mere-Braithwaite
Jordan Stanley
Joseph Chamberlain
Josh Robinson
Joshua Brungar
Joyce Peh
Julian Sico
Kayden Loke
Keone Shelley-Lyons
Kwone Te Huia
Lee Stanton-Barnett
Lim Hung
Logan Fulton
Logan Maass
Logan McKinnon
Lucas O'Connell
Manfred Siew
Mantra Shukla
Matthew Hall
Matthew Spooner
Maxwell Too
Mukund Karthik
Nathan Chong
Nathan Ryan
Nik Bartlett
Noah Burrows
Noel Kim
Oliver Jenks
Ossian Lynch
Paolo Sison
Preston Too
Raphael Mueller
Ray Wu
Robert Clarke
Samuel Webb
Sean Ong
Siew Hann Wen
Simon Geertsema
Spencer Rangihaeata
Theo Thomson
Tiffany Soh
Tim Xie
Tobias Burton-wood
Tom Nelson
Tom Stanton-Barnett
William Jestin Palmer
Ziyang (Ivan) Su
 
Schedule
 

Friday - December 8th, 2017

16:30

5x5x5 Blindfolded

 Final
17:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
18:00

3x3x3 With Feet

 Final
18:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
18:30

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
19:30

3x3x3 Multi-Blind

 Final
First Attempt
Saturday - December 9th, 2017

07:45


REGISTRATION

08:00

3x3x3 Multi-Blind

Final
Second Attempt
09:00
10:00
11:00
12:00

LUNCH

12:30
13:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First
14:00
15:30
16:15

Megaminx

 Final
16:45

5x5x5 Cube

 Final
17:15

3x3x3 One-Handed

 Second Round
18:00

4x4x4 Cube

 Second Round
18:30

3x3x3 Blindfolded

 First Round
Sunday - December 10th, 2017

07:00


REGISTRATION

07:30
08:30
09:30

3x3x3 Cube

 First Round
11:00
12:00

LUNCH

12:30

3x3x3 Cube

 Second Round
13:30

2x2x2 Cube

 Second Round
14:15
15:00

4x4x4 Cube

    Final
15:15

Square-1

    Final
15:30

Skewb

    Final
15:45

3x3x3 One-Handed

    Final
16:00

Pyraminx

    Final
16:15

3x3x3 Blindfolded

    Final
16:30

2x2x2 Cube

    Final
17:00

3x3x3 Cube

 Final
17:30

AWARDS

All times are NZDT (GMT+13)