Capivara 2017
Curitiba
Brazil
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined First
Final
 
Competitors
Adriano Matoba Lipski
Aharon Campoli Tono
André Rossano Cordeiro
Anuar Miguel Abib Onofre
Arthur Brofman Beltrao
Arthur Felix Liegel Charipov
Arthur Guzzoni Griesbach
Arthur Ming
Brenda Kauana Zatti dos Santos
Bruno Henrique Miranda de Oliveira
Bruno Josué de Oliveira Vergutz
Bruno Mamoru Takano Ikarimoto
Carlos Eduardo Machnicki
Christian de Sena Fortunato
Christian Fermino
Eduardo Linhares Glaser
Fabiano Marcelo da Silva
Fabio Bini Graciose
Felipe Burakosky
Felipe Dutra Lisboa
Felipe Gomes Aragão
Felipe Mello Rigon
Francisco Moraes Mandalozzo
Guilherme Cruz Furlan
Henrique Dias de Carvalho Junior
Heron Sato
Hevelyn Sato
Hiago Souza da Silva
João Gabriel de Aguiar Milani
Juliano Paloma Gemin Hoffmam
Kalyan Castro de Oliveira
Key Yu Wan
Lorenzo Leal Rambo
Lucas Albino dos Santos
Lucca Miranda Nunes
Luís Felipe Hartmann
Marjorie Marbly Miranda Nunes
Matheus Felipe Anacleto
Nickolas Naoki Maruyama
Patricky Albani de Souza
Pedro Pinheiro de Freitas Filho
Peterson Montez de Oliveira
Rafael Fernando Camini
Rubens Ortega
Vinicius Alves dos Santos
 
Schedule
 

Saturday - December 9th, 2017

08:30

REGISTRATION

09:00

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 3:00
09:30

Clock

 Combined Final
Cutoff 1:00
10:15

Square-1

 First Round
Cutoff 1:00
11:00

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 7:00
12:00

LUNCH

13:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
13:45

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00
14:30

Skewb

 First Round - Cutoff 1:00
15:00

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:00
15:45
16:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
17:00

Square-1

    Final
17:20

Skewb

    Final
17:40

Pyraminx

    Final
Sunday - December 10th, 2017

08:30

REGISTRATION

09:00

3x3x3 One-Handed

 First Round
Cutoff 1:00
10:00

2x2x2 Cube

 First Round
11:00

4x4x4 Cube

 First Round
Cutoff 1:30
12:00

LUNCH

13:00

3x3x3 Cube

 First Round
14:30

2x2x2 Cube

 Second Round
15:00

3x3x3 One-Handed

 Final
15:30

3x3x3 Cube

 Second Round
16:15

4x4x4 Cube

 Final
16:45

2x2x2 Cube

    Final
17:00

3x3x3 Cube

 Final
17:45

AWARDS

All times are BRST (GMT-3)