Arena Curuçá Open 2018
São Paulo - SP
Brazil
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
Pyraminx
First Round
Final
 
Competitors
Adriano Matoba Lipski
Alison Cezar Coelho Arruda
André dos Santos Oliveira
Augusto Ferreira Rodrigues
Augusto Santos Gomes Neres
Beni Issler
Breno Rotter
Bruna Caubi de Alcantara
Bruno Gomes
Caio Akira Sporck Shino
Caio Hideaki Sato
Daniel Falcão Mendes da Silva
Daniel Issler
Eduardo Nobre Perez de Paiva
Eric Yang
Fabio De'Rose
Fabio Seiji Massui
Felipe Cardim
Felipe da Rocha Welikow
Fellipe Geraldi
Fernando Seiji Inoue
Filipe Figueiredo Santana
Gabriel Bergue Campos Borges
Gabriel Pereira Campanha
Gabriel Pinheiro
Gabriel Toshio Omiya
Gabriel Valenciano Américo
Gabriel Yuji Ito Silva
Gabriela Ayumi Inoue
Gilberto Caracciolo Morelli
Giovane Rubin Fioravanti
Giovanni Garisto de Oliveira
Guilherme de Lima Campos
Guilherme Gouveia Lourenzi
Guilherme Henrique Paes Landim
Gustavo Oliveira Baptista
Henry Ferreira de Oliveira
Isabella Siqueira
Ivan Borgia Dardi
Janice Fernandes Albuquerque
Jhonatan Martins Teixeira
João Guilherme Barejan Maiale
João Pedro Batista Ribeiro Costa
José Wesley da Silva Teixeira
Júlio César Pires Correia
Kauã Fernandes Souza de Melo
Kevin Mazieiro
Laura de Paula Alves
Leonardo Siraki de Melo
Lucas Fava Teles
Lucas Ichiro Yunomae
Luis Felipe Santos do Nascimento
Luis Henrique Araujo Alves
Marcos Ferreira Semolini
Marcos Vinícius Vieira Takahashi da Silva
Matheus Casassa Viana
Matheus Keidy Gomes Ito
Mauricio Paulino Marques Fernandes
Nicolas Oliveira Lacerda
Pablo Manoel Pereira Relvas
Paulo Henrique Matos de Moraes
Pedro Henrique Lopes Micheletto
Pedro Lucas Nascimento Silva
Pedro Luiz Ferreira Pires
Pedro Murilo Silva
Pierre Augusto Ré Martho
Rafael Yukio Omiya
Ricardo Gomes de Lima
Ricardo VInícius de Souza Garcia
Robert Martins da Silva
Ronaldo Justo da Silva
Ronan Felipe Jorge
Silvio Cleber Souza
Thais Cristina de Melo Fernandes
Thayná Darhouni Souza
Valdir Loge Júnior
Vander Santana de Oliveira
Vicenzo Guerino Cecchini
Victor Ferreira Rodrigues
Vinicius Dos Santos
Vinicius Oliveira Baptista
Vinícius Pascoal
Vítor Tavares Coifman
Wellington Ângelo Galvão
 
Schedule
 

Saturday - January 27th, 2018

09:00

REGISTRATION

09:30
10:30

2x2x2 Cube

 First Round
11:30

Pyraminx

 Final
12:00

LUNCH

13:00

3x3x3 Cube

 First Round
15:30

2x2x2 Cube

 Second Round
16:00

3x3x3 Cube

 Second Round
16:30

2x2x2 Cube

    Final
16:45

3x3x3 Cube

 Final
17:15

AWARDS

All times are BRST (GMT-3)