I Mineirim Open 2018
Itajubá - MG
Brazil
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Clock
Combined Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Adriano Matoba Lipski
Alexandre Fernandes de Melo
Ana Luisa do Amaral Batista
André Júnio de Vasconcelos Gomes
Andrei dos Santos
Augusto Rosa Esteves
Breno Iida Geraldi
Bruna Luiza Daniel
Bruno Nascimento Damacena
Caio Hideaki Sato
Caique Urtado Coelho
David Breno
Diego Boasso Vera
Elisa Moreira Pessoa
Fabio Bini Graciose
Fabio De'Rose
Gabriel de Vasconcelos Eng
Gabriel Lamberti
Gabriel Lincon Souza
Gabriel Sargeiro Gomes de Mello
Giuliano Pires Marques
Henrique Gonçalves
Iuri Costa Prado
Iuri Grangeiro Carvalho
Izabela de Carvalho Freire Mariano
Jhonatan Martins Teixeira
João Donizetti Daniel
João Francisco Stolle Paixão e Casarões
João Gabriel Lopes
Keli Cristine Silva Antunes
Laura Tomé
Leonardo José Carrari
Lucas Daniel Costa Rodrigues
Lucas Neves Braga Soares Ribeiro
Luiz Otávio Loiola Fraga
Márcio Luiz da Costa Freitas
Maria de Fatima Rebelo Correia
Mariana Drummond de Araújo Abreu
Max Millian Ferreira e Souza
Nicolas de Oliveira Perez Westin
Otávio Gabriel Silva Oliveira
Pedro Henrique da Silva Roque
Pedro Ivo Fernandes
Rauf Ricardo Ramalho Junior
Roberto da Costa Barbosa Nunes Caldas
Ronan Felipe Jorge
Samuel Barbosa Ferreira
Vicenzo Guerino Cecchini
Vinícius Augusto Zamariola Setin
 
Schedule
 

Saturday - March 10th, 2018

08:00

REGISTRATION

08:30

Square-1

 Combined Final
Cutoff 2:00
09:30

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00
10:30

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:00
11:30

Clock

 Combined Final - Cutoff 2:00
12:00

LUNCH

13:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
14:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
15:00

Pyraminx

 Combined First
Cutoff 1:00
16:00

Skewb

 Combined First
Cutoff 1:00
17:00

4x4x4 Cube

 Final
17:30

Pyraminx

 Final
18:00

Skewb

 Final
Sunday - March 11th, 2018

08:00

REGISTRATION

08:30

3x3x3 Fewest Moves

 Final
09:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
10:30

3x3x3 With Feet

 Combined Final
Cutoff 3:00
11:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 2:00
12:30

LUNCH

13:30

3x3x3 Cube

 First Round
15:00

2x2x2 Cube

 First Round
16:00

3x3x3 Cube

 Second Round
17:00

3x3x3 One-Handed

 Final
17:30

2x2x2 Cube

 Final
18:00

3x3x3 Cube

 Final
18:30

AWARDS

All times are BRST (GMT-3)