Etec Poá 2018
Poá - SP
Brazil
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
Pyraminx
First Round
Final
 
Competitors
Adriano Matoba Lipski
Alefe Almeida dos Santos
Ana Gabriela dos Reis Caldeira
Antonio Marcos Cecchini
Augusto Santos Gomes Neres
Beni Issler
Bruna Caubi de Alcantara
Caetano Nascimento
Caio Hideaki Sato
Cauã Mariano Ferreira Neves
Daniel Falcão Mendes da Silva
Daniel Issler
Daniel Lehwing
Diego Alves da Silva
Eduardo Nobre Perez de Paiva
Enzo Augusto Pinto
Eric Yang
Fabio Bini Graciose
Fabio De'Rose
Felipe Cardim
Felipe Gayotto Bianchessi
Felipe Marinho Cruz
Felipe Santos Faccion
Gabriel Yuji Ito Silva
Gustavo Rocha Aureliano
Gustavo Sanches Costa
Henry Ferreira de Oliveira
Igor Massanobu Hashimoto Araujo
Isabella Siqueira
Iuri Grangeiro Carvalho
Ivan Borgia Dardi
Janice Fernandes Albuquerque
Jhonatan Martins Teixeira
João Pedro Castro Ramos
João Pedro Silva Viana de Alcântara
João Victor Yamaguti Alves
Jorge Camasmie Nunes
José Wesley da Silva Teixeira
Karine Gomes da Silva
Kaue Yuuki Yamamoto
Kenzo Shiro Suzuki
Ketlyn Cristina S. da Silva
Kevin Mazieiro
Laura de Paula Alves
Laura Tomé
Lucas Fava Teles
Luigi Ferreira Tognete
Luis Felipe Santos do Nascimento
Marcos Ferreira Semolini
Marcos Godoy Ortiz
Mateus Figueiredo Santana
Matheus Barbosa de Miranda
Matheus Santos da Silva
Matheus Soares do Espirito Santo
Mauricio Paulino Marques Fernandes
Nicolas Alves de Novais
Nicolas de Oliveira Perez Westin
Pablo Manoel Pereira Relvas
Pedro Murilo Silva
Rafael Ferreira Mourão Martins
Rafael Yukio Omiya
Ricardo Gomes de Lima
Robinson Semolini
Ronan Felipe Jorge
Silvio Cleber Souza
Tawany da Silva Xavier
Thais Cristina de Melo Fernandes
Thiago Antunes de Souza
Thiago Nery Fabricio
Thiago Seiji Ito Vasconcelos
Vicenzo Guerino Cecchini
Vinicius Dos Santos
Vitor Mendes da Silva
Wellington Ângelo Galvão
 
Schedule
 

Saturday - March 17th, 2018

09:00

REGISTRATION

09:30
10:30

2x2x2 Cube

 First Round
12:00

LUNCH

13:00

3x3x3 Cube

 First Round
15:30

Pyraminx

 Final
16:00

3x3x3 Cube

 Second Round
17:00

2x2x2 Cube

 Final
17:30

3x3x3 Cube

 Final
18:00

AWARDS

All times are BRST (GMT-3)