Lluís Vives Open 2017
Valencia
Spain
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Pyraminx
Combined Final
Skewb
Combined Final
 
Competitors
Achille Wallem
Ainoa Ávila Benavent
Alberto Moreno Murillo
Alex Bataller Signes
Alex Suay
Alexander de Blois
Alexander Olleta del Molino
Ana Valle
Andreu Gironés Martí
Anna Pelegrín Garcés
Arthur Wallem
Asier Cardoso Sánchez
Bea García Rutea
Carlos López Marí
Carlos Navalón Podio
Carlos Tapp
Celia López Martín
Dani Ferre Navarro
Dani Reza
Daniel Pérez Hoscheid
Dave-León Kaidánov
David Cebolla Ruiz
David Sánchez Hommen
David Sánchez Peris
Diego Serrano Martínez
Diogo Marquês Soares
Ferrán Mir García
Francisco Giménez
Germán Bernácer Sanchis
Gianpierre Ponce
Gonzalo Bertomeu Maiques
Gonzalo Hurtado Sanhermelando
Guillermo Cabrera Sánchez
Guillermo Conde Gil
Guillermo Gras Rodríguez
Héctor Fernández Grande
Héctor Llopis Collado
Heliodoro Ibáñez Bargues
Javi Pelegrín Garcés
Javier Gil
Javier Matesanz Sala
Javier París
Javier Rodríguez Domínguez
Javier Sanchís Nocheroles
Javier Tirado Ortiz
Jerónimo Ibarra Bernal
Jesús Cuenca Martínez
Jesús Masanet García
Joel Albiol Frasno
Jorge G. Membrillera Pérez
Jose Angel Montesa Solaz
José Antonio Navarro Sánchez
José Collado San Pedro
José Javier Gázquez Navarro
José María García Carrión
Josep Balaguer
Josep Darío Doblas Bernad
Juan Antonio Vidal Albelda
Juan Carlos Aguado Seminario
Juan Pedro Real Soro
Lucas Fos Requena
Lucas López Cobos
Lucía Pascual Muñoz
Luis Balsalobre Rodriguez
Manuel G. Membrillera Pérez
Mar Sánchez Moya
Marc García Díaz
Marc Monfort Muñoz
Marcos Ameijeiras Moreno
Marcos Castelló Pastor
Mark Bort Tomás
Miguel Sánchez Escribano
Miquel Xiaoshi Alcañiz Lapuebla
Montse García Cerdán
Nadia Ghadban Gimeno
Nahuel Abascal Gallegos
Néstor Mayor Lara
Nuria López Romero
Núria Tirado Miralles
Óscar Roldán Blay
Pablo García Molina
Pau Ferrando Sanz
Pau Jareño Lopez
Pau Vela García
Rafael Gómez de Membrillera Pérez
Raquel Fernández Díaz
Raúl Banacloche Biot
Raúl Hernández Cebrián
Raul Martinez Pavon
Raúl Sánchez Baeza
Raúl Sancho Molinero
Raúl Serrano Martínez
Ricardo Bayona Salvador
Rikke Del Castillo Lombardo
Roberto Ferrer Rozalén
Roberto Robles Perez
Rubén Golfe
Sergio Sanchis Briz
Sergio Torrijos Santano
Tea Vellini Salvador
Ting Sheng Bao Yang
Vicent Burguera Laliga
Vicent Oltra Catalá
Víctor Canel Rascón
Víctor Manuel Cortés Enrique
Victor Tirado Miralles
Yoji Ogura (小倉洋二)
 
Schedule
 

Saturday - December 23rd, 2017

11:00

REGISTRATION

11:30

2x2x2 Cube

 First Round
12:30

3x3x3 Cube

 First Round
13:45

LUNCH

14:30

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
15:30

3x3x3 One-Handed

 Combined Final
Cutoff 45.00
16:15

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 1:15
17:30

Pyraminx

 Combined Final
Cutoff 30.00
18:15

3x3x3 Cube

 Second Round
19:00

2x2x2 Cube

 Final
19:30

Skewb

 Combined Final
Cutoff 30.00
20:15

3x3x3 Blindfolded

 Combined Final - Cumulative Limit 10:00
20:45

3x3x3 Cube

 Final
21:15

AWARDS

All times are CET (GMT+1)