Bangladesh Cubing Fiesta 2017
Dhaka
Bangladesh
 
3x3x3 Cube
First Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
 
Competitors
Aaditya Sikder
Aasim Bin Bakr
Abdur Rahman Fahad
Abir Ahmmed
Abujor Gifari Nafi
Aditya Roy
Afi Noor
Ahmad Saleh Saifullah
Ahnaf Uddin Rafid
Akash Rupela
Amantu Khan
Amlan Chowdhury
Aninda Shingha Roy
Arnab Banik
Asif Ahmed
Atreyee Ahsan
Auntik Deepro Shameem Riddhi
Dewan Nazmun Nur
Faias Hossain Omio
Farhan Sadiq Ahmad
Farhanul Haque Khan
Farrah Abdallah
Fathoor Rabbani Chisty
Hamid Yousuf Fariss
Hosne Ahmed Pulock
Humayun Kabir Rasel
Ilham Raha Shameem Aubdhi
Imran Rahman
Jahidul Islam
Kayes Ahmed Shatabdo
Kazi Khayruzzaman Meraj
Khondokar Fardin
Labib Jahan
M. H. Mehrab
M. Sadman Sakib
Mahbubul Hossain Robin
Mahfuj Hasan Munna
Mansib Alam Talukder
Masnoon Haider Adam
Masum Mushfiq Ishti
Md. Ahsanul Mahbub Fahim
Md. Asif Karim
Md. Forhad Hossain
Md. Muhtasim Uzzaman
Md. Muntashir Mamun Timu
Md. Navid Newaz
Md. Saiful Islam Saad
Md. Tanvir Anjum Zenith
Mirza Angon
Mohammad Didar Ali Afridi
Mohammad Dilwar Ali Alvee
Mohammad Siwom Chowdhury
Mohammed Safaet Hossain
Mohd. Fazle Elahi
Muhammad Abir Hasan
Muhammad Habib
Muhammad Refat Hossain
Muhtasim Al Farabi
Munem Shahriar
Mustakim Ur Rashid
Nafees Aur Rakib
Nasib Ibn Shah
Niaz Rahman
Pulok Mondal
Radiyan Reja Haque
Rahik Wasif
Raiyanul Haque
Rakin Rahman
Rayeed Rashed
Redwan Reza
Rizwanul Islam Sakib
S. M. Faisal Nirjhor
S. M. Tahmidul Hoque
Sahabi Mahmud Aunonto
Sahaf Bin Asif
Saif Alam
Sami Rahman
Samin Towsif
Saumik Saha Kabbya
Sazid Uddin
Shafeen Mahmud
Shahran Hossain
Shaikat Rahman Khan
Shams Abtahi Ishmam
Sharmin Jahan
Shefa Tun Noor
Shihab Uddin
Sudipto Shahnawaz Shanto
Susmeet Banik
Syed Khaled Abdullah Fariz
Tahzib Ibrahim Protik
Tanvir Himel
Taosif Amin Sahil
Tashnia Tabassum
Tawsiful Islam
Tazreean Shahariyr
Tazrif Yamshit Raim
Tuneer Bagchi
Yasa Zaheen
Zabir Bin Moaj
Zahidul Hassan Khan
Zarif Tanzil
Zayn Akbar
 
Schedule
 

Saturday - December 23rd, 2017

08:00

REGISTRATION

09:00

3x3x3 Cube

 First Round
11:00

2x2x2 Cube

 First Round
12:00
12:45

LUNCH

13:30

4x4x4 Cube

 Final
Cutoff 2:00
14:30

3x3x3 One-Handed

 Final
Cutoff 2:00
15:30

3x3x3 Cube

 Second Round
Top 64
16:30

Pyraminx

 Final - Top 24
17:00

2x2x2 Cube

 Final
Top 40
17:45

3x3x3 Cube

Final
Top 32
18:30

AWARDS

All times are BST (GMT+6)