Moscow Winter Cubing 2018
Moscow
Russia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Final
Skewb
First Round
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Akim Bratov
Aleksandr Yutin
Alexander Katyukov
Alexander Lazarev
Alexandr Martyniuk
Alexey Akishev
Alexey Ismagilov
Alexey Ivanov
Alexey Melnikov
Alexey Semichastnov
Alexey Tereshkov
Alexey Zharikov
Anait Akskalyan
Anastasia Kochetkova
Andranik Fitanyan
Andrey Che
Andrey Golovanov
Andrey Kamenets
Andrey Solovyov
Anton Goryachikh
Anton Savushkin
Anton Tkachev
Arseny Zubovich
Artem Ganzha
Artyom Martirosov
Bubakhan Babaev
Danila Ryabinin
Deni Mintsaev
Denis Fokin
Denis Uglov
Dmitriy Torop
Dmitry Afonin
Dmitry Aniskin
Dmitry Dergunov
Dmitry Gundin
Dmitry Khokhrin
Dmitry Korolev
Dmitry Kryuzban
Dmitry Zvyagintsev
Edvard Mnatsakanyan
Egor Anisimov
Egor Bakanov
Egor Lukin
Ekaterina Makhova
Elena Lobyntseva
Elizaveta Ermolkina
Evgeniy Petrikin
Fedor Abaev
Fidan Gaffarov
Fyodor Borisov
Fyodor Ivanov
Georgy Dashevskiy
Georgy Golosov
German Sergachev
Gleb Shevchenko
Grigorii Alekseev
Grigoriy Andreev
Grigoriy Balaev
Grigoriy Barashkin
Ignatiy Alkaev
Ilia Abramov
Ilya Nazarov
Ivan Polukarov
Ivan Torgashov
Ivan Zabrodin
Ivan Zhuravlev
Kamil Gelfanov
Kirill Dudarets
Kirill Konovalov
Kirill Shalashov
Konstantin Solovyev
Lev Golovanov
Lev Maslov
Liubov Blagoveshchenskaya
Magomed Bashtaev
Maria Timoshchenko
Mark Stolyarov
Maxim Chechnev
Maxim Grankin
Maxim Ilin
Nadezhda Kidakova
Natalya Zapisnih
Nikita Ivanov
Nikita Kuznetsovskiy
Nikita Perfilov
Nikita Rusanov
Nikita Starostin
Nikolay Borisov
Nikolay Libelt
Nikolay Masson
Oleg Fomenkov
Pavel Belov
Pavel Grigoryev
Pavel Kostyukov
Pavel Seleznev
Pavel Zapisnih
Pyotr Borovlev
Roman Beshimov
Roman Eshmetov
Roman Kostyukov
Roman Strakhov
Rustam Valeev
Semen Artyukhov
Shant Tonoyan
Sofiya Komolova
Stanislav Svistun
Stepan Tsarev
Timofey Eybogin
Timofey Fedorenko
Timofey Pastrevich
Timur Imanov
Vadim Bubnov
Vadim Melnikov
Valentina Solovyova
Valeriy Kurbatov
Vasiliy Tarasov
Viacheslav Gumenyuk
Viktoria Simonova
Vladimir Kuznetsov
Vladislav Kidakov
Vladislav Kozhin
Vyacheslav Timoshin
Yan Dashevskiy
Zakhar Aronovich
Zakhar Lazarev
 
Schedule
 

Pavel Grigoryev   ·   Russia   ·   see his WCA's official results

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
2916.9216.3212.9415.9514.8215.70 PB 12.94
3014.7615.8414.4613.8915.97 PB 15.0213.89

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
295.664.866.445.596.915.904.86

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
1449.6046.2745.3552.2154.78 PB 49.36 PB 45.35

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
211:53.331:40.571:32.171:52.801:57.70 PB 1:48.90 PB 1:32.17

#event / roundt1t2t3meanbest
103:54.28    PB 3:54.28

#event / roundt1t2t3meanbest
12DNF   DNF

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
1526.5429.9524.4518.2327.10 PB 26.03 PB 18.23

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
213:06.282:43.34    2:43.34

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
4013.0514.3012.4313.079.23 PB 12.85 PB 9.23

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
126.905.896.9610.858.21 PB 7.36 PB 5.89
128.728.8310.699.6210.019.498.72

Personal, national, continental and world records are calculated from a copy of the official results, of which the World Cube Association is source and owner
This copy could be not actual or not up to date