IQber - PB time 2018
Yekaterinburg
Russia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Combined Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Aleksei Zvorygin
Aleksey Umnikov
Alexander Gontsov
Alexander Trofimov
Alexei Yakovlev
Alexey Uskov
Andrei Agapitov
Andrey Frantsev
Andrey Hasanov
Andrey Kolevatykh
Arseny Gavrilov
Artem Obrubov
Boris Popov
Daniil Zenkov
Danil Sytkov
Daria Mamedova
Darya Belonogova
Daulet Yermukhanov
Denis Martyanov
Dmitry Krasnov
Dmitry Sidorenko
Egor Gushchin
Egor Kozyrev
Egor Potapov
Elizaveta Reynik
Eva Pyankova
Ewsey Obzherin
Fedor Firstov
German Voinkov
Grigoriy Lystsov
Ignat Voroshchuk
Ilia Murmulyak
Ilya Epifanov
Ilya Naumov
Ilya Smoliakov
Ivan Bulatov
Ivan Gagarinsky
Ivan Rubtsov
Kirill Tuzhikov
Kirill Ugarov
Kirill Ukhalov
Kostya Solovyev
Ksenia Lukyanova
Lev Aronov
Matvei Ovchinnikov
Matvey Ipatov
Maxim Nedov
Mikhail Andreev
Mikhail Ivashechkin
Mikhail Musikhin
Nikita Grebenkin
Nikita Pastuhov
Nikita Sosnov
Nikita Trofimov
Oleg Ponomarev
Pavel Sidorov
Polina Ivanova
Polina Kusacheva
Roman Burashnov
Roman Myrtazin
Roman Ponomarev
Rustam Khushmakhmadov
Savelij Pastuhov
Semen Nikiforov
Sergey Dudin
Vasiliy Smirnov
Vasily Stasyev
Viktor Krasnov
Vladimir Cheban
Vladimir Lebedev
 
Schedule
 

Saturday - January 13th, 2018

09:00

REGISTRATION

09:30

7x7x7 Cube

 C. Final - Cutoff 6:00
10:00

6x6x6 Cube

 Combined Final - Cutoff 5:00
10:30

3x3x3 One-Handed

 First Round
11:30

Megaminx

 Combined First
Cutoff 3:00
12:30

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 1:30
13:40

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 5:00
14:20

LUNCH

15:00

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00
16:00

Megaminx

 Final - Cutoff 3:00
16:30

Square-1

 Combined Final
Cutoff 1:00
17:20

3x3x3 One-Handed

    Final
17:40

Clock

 Combined Final - Cutoff 1:00
Sunday - January 14th, 2018

09:10

REGISTRATION

09:40

OPENING CEREMONY

09:50

3x3x3 Cube

 First Round
11:00

2x2x2 Cube

 First Round
12:00
13:00
14:00

LUNCH

14:40

3x3x3 Cube

 Second Round
15:20

2x2x2 Cube

    Final
15:40

Pyraminx

    Final
16:00

Skewb

    Final
16:20

3x3x3 Blindfolded

 Final
17:10

3x3x3 Cube

    Final
17:30

AWARDS

All times are YEKT (GMT+5)