Tambaqui Plaza Open 2018
Manaus, AM
Brazil
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Ana Heloísa Moura dos Santos
Antonio Gabriel Freitas da Silva
Apolo Davi Caldas Quintelo
Arthur Uguen de Mendonça
Bernardo Cid Ferreira Omena
Bernardo Muelas Akel Filho
Carlos Bergson Cruz Louzada
Daiane Maria Freitas da Silva
Davi de Andrade Iácono
David Nascimento Quintelo
Diego Barbosa Lopes
Fabio Bini Graciose
Franklin de Assis Silva
Gabriel Silva dos Santos
Joabe Laurentino de Souza
João Luiz Melo Novaes
José Moreira Maia Júnior
Juan Victor Dias Claros
Luana Rebeca da Silva e Silva
Lucas Valeruz Rêgo
Lucyelle Alves Rodrigues
Marcos José Santos Gomes
Marilia Gabriela Pinto Ramos
Martin Andres Rojas Varon
Matheus Peres Albuquerque
Matheus Vinicius Pinheiro de Freitas
Otto Mateus da Rocha Machado
Paulo Victor Mateus França
Rafael Werneck de Andrade Cinoto
Raquel Valeruz Rêgo
Renan Gonçalves Melo
Rodrigo Farias de Brito
Rodrigo Malkã Rodrigues Marques
Roselle Andrade de Meneses
Ruan Bandeira Becil
Rúben Jozafá Silva Belém
Ruric Victor Costa Da Silva
Samuel Omena Simões
Thales Araújo de Souza
Thalyta Quilim da Silva
Thiago Cavalcante Pereira
Vinícius Jeorges Lima Barros
 
Schedule
 

Saturday - March 3rd, 2018

10:30
11:15

2x2x2 Cube

 First Round
12:00

LUNCH

13:00

Clock

 Final
13:30

Pyraminx

 Final
14:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
14:45

2x2x2 Cube

 Second Round
15:15
15:45

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
16:30

2x2x2 Cube

 Final
17:00

Square-1

 Combined Final - Cutoff 1:00
17:30

Skewb

 Final
Sunday - March 4th, 2018

12:30

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 6:00
13:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
13:30

5x5x5 Cube

 Combined Final - Cutoff 3:00
14:00

3x3x3 Cube

 First Round
15:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:00
16:15

3x3x3 Cube

 Second Round
17:00

3x3x3 One-Handed

 Final
17:30

3x3x3 Cube

 Final
18:00

AWARDS

All times are BRST (GMT-3)