Paço Alfândega Recife 2018
Recife/PE
Brazil
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Anderson Alexandre Soares da Silva
Arthur Aurélio Monteiro Barbosa
Athus Vinicius Vasconcelos Lopes
Bryan Batista de Castro-Cunha
Cadmiel Cabral da Silva
Carlos Eduardo Lopes da Silva
Clécio Gomes Cavalcante
Davi Riquelme Albuquerque dos Santos
Diego Araújo de Souza
Diogo Rafael Almeida da Silva
Edvan Pontes de Oliveira
Elielton Thiago Gonçalves Dias
Enrico Tullio Silva de Araújo
Fabio Bini Graciose
Flávio Barbosa de Carvalho Neto
Francisco Joaquim de Brito Neto
Gabriel Cesar Da Silva Bezerra
Gabriel Vinnicíus de Lima Barbosa
Gustavo Mendonça Campos
Heros Vieira Cabral de Andrade
Hiago Vinícius Domingues Marques Ribeiro
Ícaro Oliveira Lima de Brito
Iuri Grangeiro Carvalho
Jefferson Nunes Brito de Oliveira
Jefferson Ricardo Silva Toscano de Lemos
Jéssica Alves Guimarães
João Pedro Carvalho Malta Pedrozo
Jonas da Silva Costa Neto
Letícia Beatriz da Silva Bezerra
Levy Fernandes Pereira
Luca Zanardi Lamardo
Luiz Filipe Pereira da Costa
Marcos Vinicius Assunção da Silva
Marlilson Augustinho Roberto
Matheus Eduardo da Silva Bastos
Nicolas Cavalcanti de Brito Barros
Nicole Beatriz Angelo Silva
Pablo Eduardo Nikolais Teixeira Bonifácio da Silva
Pedro Vítor de Oliveira Monte
Rafael Werneck de Andrade Cinoto
Rhayra Fernanda Medeiros Sena
Ruben Félix da Silva
Samuel Simões de Souza Filho
Tales Matheus Alvez dos Passos
Thalison Roberto Ferreira de Sousa
Thomas de Almeida Reichmann
Victor Medeiros Rebouças
 
Schedule
 

Saturday - January 27th, 2018

15:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 5:00
16:00
16:45

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:00
17:30

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00
18:15

Pyraminx

 Final
18:45

Square-1

 Combined Final - Cutoff 2:30
19:15

Skewb

 Final
Sunday - January 28th, 2018

11:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
12:15

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 2:00
13:00

LUNCH

14:00

2x2x2 Cube

 First Round
14:45

3x3x3 Cube

 First Round
16:00

3x3x3 One-Handed

 Final
16:30

2x2x2 Cube

 Second Round
17:00

3x3x3 Cube

 Second Round
17:45

2x2x2 Cube

    Final
18:00

3x3x3 Cube

 Final
18:30

AWARDS

All times are BRST (GMT-3)