Etna Open 2018
Catania
Italy
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined First
Final
7x7x7 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Adrian Estrada
Alberto Sposito
Aleandro Francesco Piccione
Alessandro Allegra
Alessandro Calanna
Alessandro Nicolì
Alessio Arena
Alessio Vitale
Andrea Muzii
Andrea Vitaliti
Angelo Alfio Faro
Angelo Pio Lo Giudice
Anna Battistini
Bence Barát
Carolina Guidetti
Claudia Brighina
Claudia Zago
Damiano Di Paola
Daniel Scevola
Emanuele Cardinali
Ezio Barbagallo
Federico Rinalduzzi
Francesco Iezzi
Gabriele Cappelletti
Gabriele Giandinoto
Gabriele Longo
Gerlando Bellia
Gianpierre Ponce
Giorgia Brighina
Giovanni Giuffrida
Giuseppe Giarratana
Giuseppe Ingemi
Giuseppe Pappalardo
Giuseppe Pio La Castellana
Igor Kowalczyk
Lorenzo Giovanni Cuscani
Lorenzo Mauro
Lorenzo Nigro
Lorenzo Piccinelli Harold
Lorenzo Sammartino
Lorenzo Vigani Poli
Luca Nicolosi
Marco Belotti
Maria Giovanna Martello
Mattia Sorrentino
Mauro Matranga
Maxim Ivanov
Michele Pecoraro
Mohamed Jarboua
Niccolò Lo Presti
Riccardo Raciti
Roberto Raciti
Salvo Gulisano
Samuele Cancemi
Samuele Spina
Samuele Zucca
Sara Caristia
Silvia Boscolo Bariga
Simone Cantarelli
Simone Cilia
Simone Cutrona
Simone Munzone
Stefania Pisu
Ting Sheng Bao Yang
Tiziano Arcifa Agatino
Tommaso Zoffoli
Vincenzo Maria Gammino
Vittorio Maria Perucatti
William Forestiere
 
Schedule
 

Saturday - January 13th, 2018

09:00


REGISTRATION

09:30
10:10
11:20
12:30
13:40

LUNCH

14:40

3x3x3 One-Handed

 Combined First
15:40
16:20

7x7x7 Cube

 Final
16:50

6x6x6 Cube

 Final
17:20

5x5x5 Cube

    Final
17:45

Skewb

    Final
18:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
18:45
Sunday - January 14th, 2018

09:00


REGISTRATION

09:30

2x2x2 Cube

 First Round
10:30
11:45

3x3x3 Cube

 First Round
13:15

LUNCH

14:15
15:15

2x2x2 Cube

 Second Round
15:45

3x3x3 Cube

 Second Round
16:30

3x3x3 One-Handed

    Final
16:45

4x4x4 Cube

    Final
17:05

Pyraminx

    Final
17:20

2x2x2 Cube

    Final
17:40

3x3x3 Cube

 Final
18:30

AWARDS

All times are CET (GMT+1)