Frankfurt Cube Days 2018
Frankfurt
Germany
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adrian Freund
Alexander Botz
Alwin Rölz
Amelie Dieterich
Andreas Pohl
Ann-Kathrin Werb
Anne Huber
Annika Stein
Bernhard Brodowsky
Betty Fischer
Christian König
Christine Brychcy
Cornelius Dieckmann
David Kling
Dominic Amrhein
Elián Olea Catalán
Emil Schwarz
Eric Schneider
Fabian Löhle
Finn Ickler
Frederik Rollmann
Garret von Gaffron
Gil Kochbeck
Gregor Billing
Gustav Kleindopf
Hannah Minas
Hanns Hub
Helmut Heilig
Igor Pfaffenrot
Jan Bentlage
Jarik Böhm
Jeremias Preisler
Jessica Lohe
Johann Kleindopf
Johannes Neugebauer
Jörg Hesse
Jules Desjardin
Kévin Cagnon
Kevin Gerhardt
Konstantin Jaehne
Laura Holzhauer
Leon Schmidtchen
Liam Carcreff
Lina Graf
Lina Tissier
Linus Frész
Linus Kunath
Luca Olea Catalán
Lucas Wesche
Lukas Lange
Maja von Borstel
Malte Ihlefeld
Manuel Meinzer
Marc Danelkewitz
Marco Vorländer
Martin Lédl
Michael Olm
Milos Petrovic
Mirco Wasserbauer
Nicolas Birkenstock
Nicolas Kepper
Niels Schödel
Oliver Fritz
Pauline Bonnaudet
Pauline Clémenceau
Philipp Eckinger
Philipp Roth
Philipp Weyer
Ricardo Olea Catalán
Robert Paus
Robin Rohrer
Rui Reis
Ruth Kaiser-Hesse
Sebastian Werb
Sebastian Weyer
Sébastien Auroux
Simon Gall
Simon Kalhofer
Simone Ohler
Sophia Burian
Stefan Pochmann
Sven Seso
Tanish Dhiman
Theo Mayer
Tim Schädel
Tobias Peter
Valentin Hoffmann
Vanessa Weiß
Vera Hesse
Verena Hüttig
Wilhelm Herzstell
Wilhelm Kilders
Zuzana Lédlová
 
Schedule
 

Saturday - February 10th, 2018

08:45

REGISTRATION

09:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
10:05

JUDGING TUTORIAL

10:20

3x3x3 Blindfolded

 Combined Final
11:10
11:55
13:10

LUNCH

13:55
14:25
15:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First Round
15:45

Pyraminx

 Final
16:15

Square-1

    Final
16:30

Skewb

 Final
17:00

5x5x5 Cube

 Final
17:50

3x3x3 One-Handed

 Final
18:20

DINNER BREAK

18:35
19:30
Sunday - February 11th, 2018

08:45

REGISTRATION

09:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:15

JUDGING TUTORIAL

10:30
11:35

3x3x3 Cube

 First Round
12:30

2x2x2 Cube

 First Round
13:15

LUNCH

14:00

4x4x4 Cube

 Second Round
14:50

3x3x3 Cube

 Second Round
15:30

2x2x2 Cube

 Second Round
16:05

4x4x4 Cube

    Final
16:25

2x2x2 Cube

 Final
16:55

3x3x3 Cube

 Final
18:00

AWARDS

All times are CET (GMT+1)