Cubedu Korea 2018
서울특별시 (Seoul)
Republic of Korea
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
Pyraminx
Final
Skewb
Final
 
Competitors
Ahn Hajun (안하준)
An Jong-Woo
Bae Chan Heyung (배찬형)
Beom San Kim
Bogang Seo
Byun Jae-Gyeong
Chan Dong Yeo (여찬동)
Chan-Min Lee (이찬민)
Chanwook Park
Chawon Kang (강차원)
Cho Han-gyu (조한규)
Cho Yoon Hyung
Choe Seong-bin
Choi Go-Ho (최고호)
Choi Hyo-jin (최효진)
Choi Yeon Woo (최연우)
Da-Yeong Kim (김다영)
Do Hyun Kwon (권도현)
Dohyun Kim (김도현)
Dong Hyeok Lee
Dongheon Ryu (류동헌)
DongJae Lee
DongSu Park (박동수)
Doyul Kim (김도율)
Gang Yong-Jin
Gang-hee Cho
Geon-hee Cho
Geunsu Heo (허근수)
Gyu-Min Kim (김규민)
Habin Kim (김하빈)
Hajin Jeon (전하진)
Han Do Hyun (한도현)
Hyeon Kyo Kyoung
Hyun-Kyoo Rah (나현규)
Hyun-wook Park
Hyunjun Hong
Ilkyoo Choi (최일규)
Inseong Hwang (황인성)
Jadon Castillo
Jaehyun Park
Jaemin Chang (장재민)
Jaemin Na (나재민)
JaeSeong Choe (최재성)
Jaewoo Kim
Jeon Do Eun
Jeon Yoo Ha
Jeong Dongwon (정동원)
Ji Won Yang
Ji-Yu Kim
Jiho An (안지호)
Jimin Byeon (변지민)
Jin-Young Kim (김진영)
Jiwon Mun
Jiwon Yoon (윤지원)
Ju Hyeon Kim
Jung Ha Min
Jung Hwan Lee
Jung In An (안정인)
Jung SangWon (정상원)
Junghyun Sohn
Junwoo Park
Kim Chan-Hyo (김찬효)
Kim Dae Hoon (김대훈)
Kim Do Yun (김도윤)
Kim Hyeunmin
Kim Joong-hyeok (김중혁)
Kim Kyu-Min
Kim Minjun
Kim Taegyu (김태규)
Ko Young-Jin (고영진)
Kyum Kim
Kyung-Bum Kim (김경범)
Kyungtae Baek
Lee Byung June (이병준)
Lee Ho (이호)
Lee Jung Min
Lee Junu
Lee Yugyeon (이유견)
Min Hyeong Kim (김민형)
Min Ki Kim (김민기)
Min-gun Cho
Min-Hyuk Son (손민혁)
Min-Seo Gu (구민서)
Minhyun Kim (김민현)
Nakhee Kim
Park Jeong Won (박정원)
Park Jungwoo
Park Min
Sang Uk Park (박상욱)
Sanghoo Park
Semin Kwon (권세민)
Seong Youl Lee
Seonghun Kim (김성훈)
Seongjong Song
Seoung Pyo Lee (이승표)
Seung Hyun Kil (길승현)
Seung Min Jeong (정승민)
Seung-jae Do
Seungjin Kwon (권승진)
SeungMin Kim
Shin Hyuk Kyo (신혁교)
Shin HyunJin (신현진)
Shin Myeong Park (박신명)
Si Yoon Jeong
So Ri Lee
Sumin Chae
Sung Hee Choi (최성희)
Sungho Hong (홍성호)
Sungju Lim
Tae Ho Park
Tae-Oh Kim
Taehun Jo (조태훈)
Taehyeon Ko
Wonhee Hwang (황원희)
Yeon Ha Jo
Yeon Kyun Park
Yong Hyeon Jo (조용현)
Yoo Hyun Seo
Yoo-chan Hong (홍유찬)
You-min Kang
YouBeen Lee
Youngwoo Lee
Yu Da-Hyun (유다현)
Yun Hyung-Jun
Yun Su Nam (남윤수)
Yunsu Nam (남윤수)
YuSung An
 

Yeon Kyun Park   ·   Republic of Korea   ·   see his WCA's official results

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
1610.2312.6414.6711.689.5811.529.58
79.619.588.8610.3712.05 PB 9.858.86
815.4012.8015.2312.8310.8113.6210.81

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
3859.3852.351:08.801:03.0150.5358.25 PB 50.53

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
96.774.397.406.155.306.074.39

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
118.703.704.003.964.23 PB 4.063.70

Personal, national, continental and world records are calculated from a copy of the official results, of which the World Cube Association is source and owner
This copy could be not actual or not up to date