Cubing Tainan 2018
Tainan
Taiwan
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
7x7x7 Cube
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Skewb
Combined First
Final
 
Competitors
Bo-Huai Yang (楊博淮)
Chau-Yi Shiu (許朝屹)
Chen-Han Lin (林辰翰)
Chen-Yu Kuo (郭鎮瑀)
Cheng-Hsien Wu (吳政憲)
Cheng-Ying Lee (李承穎)
Cheng-Yu Hsieh (謝承諭)
Cheng-Yu Hsieh (謝政育)
Chi-Wei Ku (古騏瑋)
Chia-Leo Lin (林珈樂)
Chia-Liang Tai (戴嘉良)
Chien-Hung Zheng (鄭价閎)
Chien-Shuo Huang (黃健碩)
Chun-Ting Liu (劉淳庭)
Chung-Han Hsu (許鍾瀚)
Ciao-Yin Yang (楊喬尹)
Er-Sheng Kuo (郭爾陞)
Ethan Chou
Han-Lin Wu (吳翰霖)
Hao-Jui Li (李昊叡)
He-Ping Zheng (鄭和平)
Hong-Chih Chiang (江泓志)
Hua-Ting Lee (李華庭)
Huei-Xiang Syu (徐暉翔)
Hung-Yen Lin (林宏諺)
Jen Yuan Chen (陳楨元)
Jhong-Ci Chen (陳仲麒)
Jia-Yi Zhou (周家誼)
Jin-Han Guo (郭景翰)
Jin-Yuan Hsieh (薛晉原)
Kuo-Hau Wu (吳國豪)
Ming-Ze Wang (王銘澤)
Pei-Yu Ko (柯沛羽)
Po-Kai Tseng (曾柏凱)
Ruei-Ying Huang (黃睿穎)
Sheng-Wen Wang (王聖文)
Shu-Yii Luo (駱書翊)
Shun-Hsin Chang (張舜欣)
Siau Hong Da
Tang-Kai Huang (黃堂愷)
Tang-Lin Chuang (莊棠麟)
Tse-Yun Kuo (郭澤筠)
Tsung-Che Lee (李宗哲)
Tzu-Han Hung (洪梓菡)
Wei-Cheng Wang (王韋誠)
Wen-Tzu Lan (藍文慈)
William Lu (呂宇綸)
Xiang-Fu Tian (田翔富)
Yan-Xun Zeng (曾彥勳)
Yen-Ting Chen (陳彥廷)
Yi-Chen Tsai (蔡一辰)
Yu-Chen Kuo (郭禹辰)
Yu-Chine Lin (林佑謙)
Yu-Hsuan Chang (張祐瑄)
Yu-Kai Chen (陳宇楷)
Yu-Quan Wang (王禹權)
Yu-Shien Chou (周育賢)
Yu-Wen Wang (王禹文)
Yu-Yi Tang (湯于一)
Yu-Ying Li (李昱穎)
Yuan-Wan Lai (賴沅萬)
Yueh-Lin Tsai (蔡岳霖)
Yun-Yi Lin (林昀毅)
Zhao-Zhe Zhong (鍾肇哲)
Zi-Qiang Hong (洪子強)
 
Schedule
 

Sunday - January 28th, 2018

08:00

REGISTRATION

09:00

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:00
09:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:00
10:20

3x3x3 Cube

 First Round
11:20

Pyraminx

 Combined First - Cutoff 30.00
11:50

LUNCH

12:40

Skewb

 Combined Final - Cutoff 30.00
13:10

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 1:00
14:10

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 1:50
15:10

2x2x2 Cube

 Combined Final - Cutoff 20.00
15:40

3x3x3 Cube

 Second Round
16:10

Pyraminx

    Final
16:20

Skewb

    Final
16:30

4x4x4 Cube

    Final
16:50

5x5x5 Cube

    Final
17:10

2x2x2 Cube

    Final
17:20

3x3x3 Cube

 Final
18:15

AWARDS

All times are CST (GMT+8)