Imaginalia Open 2018
Albacete
Spain
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Aarón Gayán Báscones
Akira Pérez Quinto
Alberto Cano Huerta
Alberto Ludeña Peirado
Alberto Pérez de Rada Fiol
Aleks Hristov Nikolov
Antonio Martínez García
Carlos Martínez Arenas
Carlos Méndez García-Barroso
Carlos Tapp
Clara Mompradé Mahedero
Daniel Gracia Ortiz
David Sánchez Serrano
David Zaheri Prieto
Diego Arche Andradas
Diego Serrano Martínez
Enrique García Villamiel
Guillermo Copete Gallego
Héctor Fernández Grande
Ismael Cutanda Fernández
Jaime Esquinas Carrasco
Javi Bravo Martínez
Javier Cabezuelo Sánchez
Javier López Fernández
Javier Navarro Sánchez
Javier Tovar Castro
Jerónimo Ibarra Bernal
Jesús Cuenca Martínez
Jorge Alfageme Sotillos
Jorge García Martinez
José Antonio Navarro Sánchez
José María García Carrión
José Miguel Oltra Mancebo
Juan Antonio Fernández Martínez
Juan Carlos Aguado Seminario
Julia Tomás Cuenca
Laura Freitas Martín
Lucía Pascual Muñoz
Luis Tomás Cuenca
Manuel Navarro López
Manuel Prieto de Antón
Mar Sánchez Moya
Maxim Savenkov
Miguel Ángel de Haro Ceballos
Miguel Sánchez Escribano
Mikel Pérez Iniesto
Mohamed Ben Driss Chokri
Montse García Cerdán
Noé Muñoz
Pablo Añover Martínez
Pablo Aznar
Pablo Flores Moreno
Pablo Roca García
Raúl Banacloche Biot
Raúl Cuevas Castillo
Raúl Serrano Martínez
Ricardo Ortiz Pelegrín
Rocío Fernández Usero
Rubén Moreno Martinez
Vicent Burguera Laliga
 
Schedule
 

Saturday - February 17th, 2018

09:00

REGISTRATION

09:30

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 3:00
10:00

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:00
11:00

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 7:00
12:00

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00
13:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
14:00

LUNCH

15:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
16:00

3x3x3 Cube

 First Round
17:15
17:45
18:30

2x2x2 Cube

 First Round
19:15

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 45.00
20:00
Sunday - February 18th, 2018

09:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
10:00

3x3x3 Blindfolded

 Combined First - Cumulative Limit 10:00
10:30

3x3x3 Cube

 Second Round
11:15

2x2x2 Cube

 Second Round
11:45

Square-1

 Combined Final
Cutoff 1:00
12:30

Clock

 Combined Final - Cutoff 45.00
13:00

Skewb

    Final
13:15

Pyraminx

    Final
13:30

LUNCH

14:30

3x3x3 One-Handed

    Final
14:45

3x3x3 Blindfolded

    Final - Cumulative Limit 10:00
15:00

4x4x4 Cube

 Final
15:30

2x2x2 Cube

 Final
16:00

3x3x3 Cube

 Final
17:00

AWARDS

All times are CET (GMT+1)