Oleksandriia Open 2013
Oleksandriia, Kirovohrad region
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
First Round
Final
6x6x6 Cube
Final
7x7x7 Cube
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
3x3x3 With Feet
Final
Megaminx
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Rubik's Clock
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Anastasiia Pokotylo (Анастасія Покотило)
Anatolii Kalinin
Andrii Atamaniuk (Андрій Атаманюк)
Andrii Vedeniov (Андрій Веденьйов)
Anna Shchekan (Анна Щекань)
Anton Krokhmal (Антон Крохмаль)
Anton Sukletin (Антон Суклетін)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Artur Norkin (Артур Норкін)
Danylo Cherevashko (Данило Черевашко)
Danylo Lym (Данило Лим)
Danylo Merezhko (Данило Мережко)
Danylo Pediash (Данило Педяш)
Dariia Chernyshenko (Дарія Чернишенко)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Haidaichuk
Denys Savintsev (Денис Савінцев)
Diana Sinchilova (Діана Сінчілова)
Dmytro Chernov (Дмитро Чернов)
Dmytro Hvozdetskyi (Дмитро Гвоздецький)
Heorhii Titov (Георгій Тітов)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Illia Savintsev (Ілля Савінцев)
Illia Zhadan (Ілля Жадан)
Ivan Dorofieiev (Іван Дорофєєв)
Ivan Ohiienko (Іван Огієнко)
Ivan Vynnyk (Іван Винник)
Ivan Zabrodin
Kyrylo Danyleiko (Кирило Данилейко)
Maksym Dmitriiev (Максим Дмітрієв)
Maksym Slynko (Максим Слинько)
Maksym Tomarovshchenko (Максим Томаровщенко)
Maksym Yemielin (Максим Ємєлін)
Maryna Dudnyk (Марина Дудник)
Milana Tiahur (Мілана Тягур)
Mykhailo Hnatiienko (Михайло Гнатієнко)
Mykhailo Slynko (Михайло Слинько)
Mykyta Pohorielov (Микита Погорєлов)
Nazar Sulymovskyi (Назар Сулимовський)
Nizar El-Khatib (Нізар Ель-Хатіб)
Oksana Tyvodar
Oleh Robeiko (Олег Робейко)
Oleksandr Boichuk (Олександр Бойчук)
Oleksandr Borysenko (Олександр Борисенко)
Oleksandr Chetvertak (Олександр Четвертак)
Oleksandr Hnatiienko (Олександр Гнатієнко)
Oleksandr Kozenko (Олександр Козенко)
Oleksandr Lionova (Олександра Ліонова)
Oleksandr Repenko (Олександр Репенько)
Oleksii Lukin (Олексій Лукін)
Polina Kryvenko (Поліна Кривенко)
Roman Ostapenko (Роман Остапенко)
Serhii Bakin (Сергій Бакін)
Serhii Chetvertak (Сергій Четвертак)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Serhii Mozol (Сергій Мозоль)
Serhii Samofalov (Сергій Самофалов)
Serhii Slynko (Сергій Слинько)
Sofiia Tkachenko (Софія Ткаченко)
Tetiana Tytarenko (Тетяна Титаренко)
Vadym Yavorskyi (Вадим Яворський)
Viacheslav Trus (Вячеслав Трус)
Viktor Sedorenko (Віктор Седоренко)
Vladyslav Pereiashkin (Владислав Переяшкін)
Vladyslav Tytarenko (Владислав Титаренко)
Vladyslav Zelenskyi (Владислав Зеленський)
Yan Chornyi (Ян Чорний)
Yaroslav Lukianets (Ярослав Лук’янець)
Yevhen Rozhkov (Євген Рожков)
Yulian Kapliuk (Юліан Каплюк)
Yuliia Ostapenko (Юлія Остапенко)
Yuliia Shimanska (Юлія Шиманська)
Zakhar Velychko (Захар Величко)
 
Schedule
 

Saturday - October 12th, 2013

09:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
09:00

6x6x6 Cube

 Final
10:00
11:00

OPENING CEREMONY

11:30

Rubik's Cube

 First Round
12:30
13:30

LUNCH

14:30
15:15

3x3x3 One-Handed

 First Round
16:00

5x5x5 Cube

 Final
16:40

3x3x3 One-Handed

 Final
17:10

Rubik's Clock

 Combined Final
17:50
18:45

3x3x3 Fewest Moves

 Final
Sunday - October 13th, 2013

09:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:00

2x2x2 Cube

 First Round
10:40

Rubik's Cube

 Second Round
11:40
12:30
13:00

3x3x3 Blindfolded

 First Round
13:45

3x3x3 With Feet

 Combined Final
14:20

LUNCH

15:20
15:20

4x4x4 Blindfolded

 Final
16:20

2x2x2 Cube

 Second Round
17:00

Pyraminx

    Final
17:20

3x3x3 Blindfolded

    Final
17:40

2x2x2 Cube

    Final
18:00

4x4x4 Cube

 Final
18:30

Rubik's Cube

 Final
19:30

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)