Vedruna Balaguer Open 2018
Balaguer, Lleida
Spain
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Clock
Combined Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adrià García Fernández
Agustín Díaz Morón
Aimar Lacrampe Vicente
Albert Marvà Estrada
Aleix Beltran Castellà
Alejandro Díez Pedraza
Alejandro López Pilleux
Alejandro Riveiro Rodríguez
Álex Domingo Risco
Alexander de Blois
Alexander Olleta del Molino
Arnau Esteller Beltrán
Arnau Prat Plana
Arnau Ricart Gavilanes
Arnau Sarri Molins
Arnau Tous Mateu
Berta García Parra
Biel Antón Vicente
Biel Ubia van Spaandonk
Bruno de Febrer
Bruno Moreno Boquer
Dario Roa Sánchez
Diego Piñón Muñoz
Elisabet Delgado Mas
Ester Giménez Muñoz
Fernando Curto Anoll
Gabriel de Carvalho Mouta
Genís Vicens Viola
German Anashkin
Gianpierre Ponce
Isabel Vicente Moreno
Ivan Ros Godia
Ixent Gallego López
Izan Fuentes del Moral
Jan Tico Cudos
Javier Atienza Rodriguez
Javier Tirado Ortiz
Jesús Javier Ruiz Martín
Jesús Masanet García
Joel Pascuet Solà
Jordi Gómez Villà
José Miguel Lorente Pérez
Judith Frank Arnaldo
Laia Espluga
Laura Tarrés Gimeno
Lukas Robertson
Manel Mata Benjumea
Marc Capdevila Ginestet
Marcos Ameijeiras Moreno
Marcos Plaza Nocito
María del Mar Gallego Vicente
Mario Díaz Moreno
Martí Jiménez Vidal
Mauro Moises López
Nicolás D'Annunzio Muñoz
Nil Cuevas Villa
Nitai Benavides Castellano
Oriol Codina Alcázar
Oriol Martí Sanahuja
Oriol Reig Fité
Oriol Tomás Torres
Oscar Sánchez Najarro
Pablo Nicolás Oshiro Mondoñedo
Pau Vela García
Pedro Luis Muñoz Yañez
Pedro Plaza Saavedra
Pol González Sierras
Pol Juny Sánchez
Pol Lombarte Montesinos
Quim Ubia van Spaandonk
Roger Jiménez Vidal
Sam Colomer Newman
Sergi Sabat
Ting Sheng Bao Yang
Valentina Panzuto
Víctor Ramos Medina
 
Schedule
 

Saturday - February 17th, 2018

09:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
10:00

Square-1

 Combined Final
Cutoff 45.00
10:45

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:30
11:30

Skewb

 Combined First
Cutoff 30.00
12:15

Pyraminx

 Combined First
Cutoff 30.00
13:00

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 30.00
14:00

LUNCH

15:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
16:00

3x3x3 Cube

 First Round
17:15

Clock

 Combined Final - Cutoff 30.00
17:45

2x2x2 Cube

 Second Round
18:30

Pyraminx

 Final
19:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
Sunday - February 18th, 2018

09:00

Skewb

 Final
09:30

3x3x3 Cube

 Second Round
10:30

3x3x3 One-Handed

 Combined Final
Cutoff 45.00
11:15

3x3x3 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 10:00
12:00

4x4x4 Cube

 Final
12:30

2x2x2 Cube

 Final
13:00

3x3x3 Cube

 Final
14:00

AWARDS

All times are CET (GMT+1)