Dnepr Never Fails 2018
Dnepr
Ukraine
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Semi Final
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Second Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined First
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Clock
Combined First
Final
Skewb
First Round
Second Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alina Pohorila (Аліна Погоріла)
Anastasiia Vydysh (Анастасія Видиш)
Andrii Chernichko (Андрій Черничко)
Andrii Habzovskyi (Андрій Габзовський)
Andrii Kovalinskyi (Андрій Ковалінський)
Andrii Kravchenko (Андрій Кравченко)
Andrii Shkurupii (Андрій Шкурупій)
Andrii Vasyliev (Андрій Васильєв)
Andrii Yevdokymov (Андрій Євдокимов)
Anna Zybunova (Анна Зибунова)
Anton Odinokov
Anton Pesykov (Антон Песиков)
Anton Surovtsev (Антон Суровцев)
Anton Yatsenko (Антон Яценко)
Arsenii Hasynets (Арсеній Гасинець)
Artem Bondar (Артем Бондар)
Artem Kobeza (Артем Кобеза)
Artem Moskaliuk (Артем Москалюк)
Artem Orieshkin (Артем Орєшкін)
Artem Osadchyi (Артем Осадчий)
Artem Porokhnia (Артем Порохня)
Artem Stryzhak (Артем Стрижак)
Bohdan Chubatyi (Богдан Чубатий)
Bohdan Honcharenko (Богдан Гончаренко)
Bohdan Mazuryk (Богдан Мазурик)
Bohdan Petrenko (Богдан Петренко)
Bohdan Shapovalov (Богдан Шаповалов)
Damir Mamian (Дамір Мамян)
Daniel Yakhkind (Даніель Яхкінд)
Daniil Starodubtsev (Даніїл Стародубцев)
Daniil Stryhunov (Даніїл Стригунов)
Daniil Svadkovskyi (Данііл Свадковський)
Daniil Zaruba (Даніїл Заруба)
Danylo Harbar (Данило Гарбар)
Danylo Sadychenko (Данило Садиченко)
Danylo Treshchov (Данило Трещов)
Danylo Turyk (Данило Турик)
Daryna Balaba (Дарина Балаба)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Obornev (Денис Оборнев)
Denys Romaniukov (Денис Романюков)
Denys Shyshliannykov (Денис Шишлянников)
Dmytro Azrelian (Дмитро Азрельян)
Dmytro Chumakov (Дмитро Чумаков)
Dmytro Dovhyi (Дмитро Довгий)
Dmytro Pavlov (Дмитро Павлов)
Dmytro Strelchenko (Дмитро Стрельченко)
Dmytro Vechirko (Дмитро Вечірко)
Eldar Rasulov (Ельдар Расулов)
Fedor Vasylenko (Федор Василенко)
Georgiy Titov (Георгій Тітов)
Glib Vedmid
Hleb Marchenko (Глеб Марченко)
Hlib Samarskyi (Гліб Самарський)
Hlieb Boiarkin (Глєб Бояркін)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ihor Horbunov (Ігор Горбунов)
Ihor Tarasov (Ігор Тарасов)
Illia Gulai (Ілля Гулай)
Illia Kroshka (Ілля Крошка)
Illia Kuznetsov (Ілля Кузнецов)
Illia Petrenko (Ілля Петренко)
Illia Spivak (Ілля Співак)
Illia Stepanenko (Ілля Степаненко)
Ilya Kerymov (Ілля Керимов)
Iryna Kravets (Ірина Кравець)
Ivan Kibets (Іван Кібець)
Ivan Lysenko (Іван Лисенко)
Ivan Sloiko (Іван Слойко)
Karyna Haiduk (Карина Гайдук)
Kateryna Kail (Катерина Кайль)
Kira Tykhovlis (Кіра Тиховліс)
Kostiantyn Koptiev (Костянтин Коптєв)
Kyryl Hlushchenko (Кирил Глущенко)
Kyryl Kryvenko (Кирил Кривенко)
Kyrylo Bazelev (Кирило Базелев)
Leonid Khmelnytskyi (Леонід Хмельницький)
Lev Holub (Лев Голуб)
Maksym Dumanskyi (Максим Думанський)
Maksym Ivanyna (Максим Іванина)
Maksym Kashliatskyi (Максим Кашлятський)
Maksym Melnichuk (Максим Мельнічук)
Maksym Oleksiichuk (Максим Олексійчук)
Maksym Rudchenko (Максим Рудченко)
Maksym Solohub (Максим Сологуб)
Maksym Tsymbaliuk (Максим Цимбалюк)
Maksym Yeli (Максим Єлі)
Mariia Mazel (Марiя Мазел)
Mariia Sokur (Марія Сокур)
Mark Hudym (Марк Гудим)
Matvii Shevchenko (Матвій Шевченко)
Matvii Sovhirenko (Матвій Совгіренко)
Mykhailo Akhunov (Михайло Ахунов)
Mykhailo Bondarenko (Михайло Бондаренко)
Mykhailo Horiainov (Михайло Горяйнов)
Mykhailo Kononov (Михайло Кононов)
Mykola Berkovskyi (Микола Берковський)
Mykola Trotsenko (Микола Троценко)
Mykyta Kalniev (Микита Кальнєв)
Mykyta Kovalenko (Микита Коваленко)
Mykyta Tytar (Микита Титарь)
Nikita Kovalchuk (Нікіта Ковальчук)
Nikita Kuibida (Нікіта Куйбіда)
Nikita Letuta (Нікіта Летута)
Nikita Nikitin (Нікіта Нікітін)
Nikita Sloiko (Нікіта Слойко)
Oleh Puhachov (Олег Пугачов)
Oleh Romaniv (Олег Романів)
Oleksandr Antypov (Олександр Антипов)
Oleksandr Gulianych (Олександр Гулянич)
Oleksandr Ivanchak (Олександр Іванчак)
Oleksandr Khramtsov (Олександр Храмцов)
Oleksandr Kostiuchenko (Олександр Костюченко)
Oleksandr Minakov (Олександр Мінаков)
Oleksandr Tarnopolskyi (Олександр Тарнопольський)
Oleksandra Bobylieva (Олександра Бобилєва)
Oleksii Lukin (Олексій Лукін)
Oleksii Simonov (Олексій Сімонов)
Oleksii Sodoma (Олексій Содома)
Oleksii Tkachenko (Олексій Ткаченко)
Oleksii Vyshniakov (Олексій Вишняков)
Ostap Mordvynskyi (Остап Мордвинський)
Pavlo Bondar (Павло Бондар)
Pavlo Huk (Павло Гук)
Pavlo Khobot (Павло Хобот)
Petro Bazalukov (Петро Базалуков)
Petro Yefimov (Петро Єфімов)
Ramil Hamidov (Раміль Гамідов)
Renat Isaiev (Ренат Ісаєв)
Rodion Stas (Родіон Стась)
Roman Berehun (Роман Берегун)
Roman Kyreiev (Роман Киреєв)
Roman Ostapenko (Роман Остапенко)
Roman Prykhoda (Роман Прихода)
Roman Strakhov
Roman Varkuta (Роман Варкута)
Semen Rusachenko (Семен Русаченко)
Serhii Hoiuk (Сергій Гоюк)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Serhii Mormul (Сергій Мормуль)
Serhii Muzyka (Сергій Музика)
Sofiia Shukshyna (Софія Шукшина)
Sofiia Sokolova (Софія Соколова)
Stepan Dzhurylo (Степан Джурило)
Sviatoslav Kovalenko (Святослав Коваленко)
Svietozar Pliekhov (Свєтозар Плєхов)
Tetiana Vietrova (Тетяна Вєтрова)
Timur Seidov (Тімур Сеідов)
Tymofii Bechke (Тимофій Бечке)
Tymofii Hurskyi (Тимофій Гурський)
Tymofii Plakyda (Тимофій Плакида)
Vadym Hruden (Вадим Грудень)
Vadym Perestiuk (Вадим Перестюк)
Vadym Skolob (Вадим Сколоб)
Vadym Synievyd (Вадим Синєвид)
Vadym Vozvyshaiev (Вадим Возвишаєв)
Valentyn Sheika (Валентин Шейка)
Valerii Borysov (Валерій Борисов)
Valeriia Kruhlova (Валерія Круглова)
Veronika Ladyko (Вероніка Ладико)
Viacheslav Tykhovlis (В’ячеслав Тиховліс)
Viacheslav Zub (В’ячеслав Зуб)
Viktor Huro (Віктор Гуро)
Vitalii Romanovskyi (Віталій Романовський)
Vladimir Fokow (Владимир Фоков)
Vladyslav Lapa (Владислав Лапа)
Vladyslav Slipchenko (Владислав Сліпченко)
Vladyslav Zhyhailo (Владислав Жигайло)
Volodymyr Don (Володимир Дон)
Volodymyr Hnidko (Володимир Гнідко)
Volodymyr Mahomedov (Володимир Магомедов)
Volodymyr Martynov (Володимир Мартинов)
Vsevolod Hrynko (Всеволод Гринько)
Yaroslav Mykhailychenko (Ярослав Михайличенко)
Yaroslav Popovych (Ярослав Попович)
Yaroslav Spytskyi (Ярослав Спицький)
Yaroslav Zahoruiko (Ярослав Загоруйко)
Yehor Holovchenko (Єгор Головченко)
Yehor Osadchyi (Єгор Осадчий)
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
Yevhen Riabokon (Євген Рябоконь)
Yevhenii Piven (Євгеній Півень)
Yevhenii Serdeshnyi (Євгеній Сердешний)
Yevhenii Soloveii (Євгеній Соловей)
Yevheniia Melnykova (Євгенія Мельникова)
Yurii Chulochnikov (Юрій Чулочніков)
Yurii Hnidko (Юрій Гнідко)
 
Schedule
 

Friday - February 23rd, 2018

09:30

REGISTRATION

10:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
11:00

Megaminx

 Combined First
Cutoff 2:00
12:00

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:00
13:00

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 6:00
14:00

LUNCH

15:00

Square-1

 Combined First
Cutoff 0:45
15:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
16:00

Clock

 Combined Final
Cutoff 0:30
17:00

Square-1

 Final
17:45

Clock

 Final
18:30

Megaminx

 Final
19:00

3x3x3 With Feet

 Combined First - Cutoff 2:30
19:40

3x3x3 With Feet

    Final
Saturday - February 24th, 2018

09:30

REGISTRATION

10:00

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
11:10
12:10

5x5x5 Cube

 Final
12:40
13:20
14:20

LUNCH

15:00

3x3x3 Blindfolded

 First Round
15:40

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 0:40
15:40

4x4x4 Blindfolded

 Final
16:40
17:20

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:10
18:50

3x3x3 One-Handed

 Second Round
19:30

Pyraminx

    Final
19:50

Skewb

    Final
20:10

3x3x3 One-Handed

    Final
Sunday - February 25th, 2018

09:00

REGISTRATION

09:30

OPENING CEREMONY

09:50

2x2x2 Cube

 First Round
11:00

3x3x3 Cube

 First Round
13:30

2x2x2 Cube

 Second Round
14:10

LUNCH

15:00

3x3x3 Blindfolded

    Second Round
15:20

3x3x3 Cube

 Second Round
16:40

3x3x3 Blindfolded

    Final
17:00

4x4x4 Cube

 Final
17:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
17:30

3x3x3 Cube

 Third Round
18:10

2x2x2 Cube

    Final
18:30

BREAK

19:00

3x3x3 Cube

 Final
19:40

AWARDS

All times are EET (GMT+2)