GLS Cup I 2018
Gdańsk
Poland
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Second Round
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Second Round
Final
Skewb
Combined First
Second Round
Final
 
Competitors
Adam Polkowski
Adam Łyskawa
Antoni Pajko
Arseniy Yotsyus
Bartosz Zaglaniczny
Cezary Mach
Daniel Samoszyn
Dennis van Enckevort
Dominik Kasprzak
Filip Kierzek
Filip Szostak
Franciszek Caspari
Franciszek Fidos
Grzegorz Jałocha
Grzegorz Pacewicz
Hubert Kwasigroch
Ignacy Bukowski
Ignacy Turek
Ignacy Zagajewski
Igor Ośmiałowski
Jakub Bukowski
Jakub Dutkiewicz
Jakub Pacewicz
Jakub Pawlak
Jakub Sygit
Jan Jakubowski
Jonatan Kłosko
Julia Bober
Kacper Grzelakowski
Kalina Jakubowska
Kamil Michalak
Kamil Pawlak
Karol Gołofit
Karol Zakrzewski
Karolina Czuraj
Karolina Jewiarz
Karolina Wiącek
Kinga Klonowska
Krzysztof Bober
Krzysztof Górka
Krzysztof Kiczela
Maciej Jabłoński
Maksymilian Piskorowski
Malwina Szopińska
Marcin Jakubowski
Marcin Krzewiński
Marcin Kupis
Marcin Stachura
Marek Pepke
Marek Zgrzywa
Marta Żywicka
Mateusz Kanarski
Michał Bogdan
Michał Mrowicki
Michał Rzewuski
Michał Wojcieszek
Oskar Kaczmarek
Oskar Lewandowski
Patrycja Michalska
Patryk Milewczyk
Paweł Dembicki
Paweł Duchnowski
Paweł Kamiński
Paweł Kamiński
Paweł Mańkowski
Paweł Murawski
Paweł Rybak
Piotr Frankowski
Piotr Kitowski
Piotr Koska
Piotr Krzewiński
Piotr Szulc
Przemysław Rogalski
Rafał Borkowski
Stanisław Szyszka
Szymon Glura
Szymon Kowalewski
Tymon Kolasiński
Tymoteusz Dziełak
Vilius Ribinskas
Weronika Czuraj
Wiktor Sobala
Witali Bułatow
Wojciech Knott
Wojciech Szatanowski
 
Schedule
 

Saturday - March 3rd, 2018

08:15

REGISTRATION

08:45

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:10
10:00

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
11:15

Combined First

 Cutoff 2:10
12:30

4x4x4 Cube

    Final
12:50

5x5x5 Cube

    Final
13:10

Megaminx

    Final
13:30

LUNCH

15:00

3x3x3 Blindfolded

 Combined First
Cumulative Limit 10:00
15:50

Skewb

 Combined First
Cutoff 10.00
16:45

3x3x3 Blindfolded

    Second Round
17:10
17:45

3x3x3 Blindfolded

    Final
18:05

AWARDS

Sunday - March 4th, 2018

08:15

REGISTRATION

09:00

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 6.00
09:55

Combined First

 Cutoff 8.00
10:50

2x2x2 Cube

 Second Round
11:25
12:00

3x3x3 Cube

 First Round
13:50

LUNCH

14:35

2x2x2 Cube

    Final
14:50

3x3x3 Cube

 Second Round
16:00

Pyraminx

    Final
16:15

Skewb

    Final
16:30

BREAK

16:55

3x3x3 Cube

 Final
17:45

AWARDS

All times are CET (GMT+1)