CubingUSA Southeast Championship 2018
Athens, Georgia
United States
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Semi Final
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined First
Final
7x7x7 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined First
Second Round
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Clock
First Round
Second Round
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aaron Welch
Adam Heilweil
Amin Hernandez
Andreas Lambropoulos
Andres Alvarez
Andrew Davis
Andy Benson
Anna L. Halsdorf
Aryaman Deepesh Kumar
Atharv Muthyala
Athul Vikas
Aussie Greene
Brody Wallace
Cady Shields
Cari Goslow
Carson Claud
Chad Batten
Chad Harris
Chris Hardwick
Clay Moore
Cole Breuer
Connor Smith
Cooper Gates
Dalton Padgett
Daniel Hicklin
Daniel Mullen
Daniel Ramsden
Daniel Rose-Levine
Daniel Rutt
Daniel Wannamaker
David Beugnon
David Govea
Donna Krueger
Egdar Castillo
Ekansh Singh
Ethan James Bledsoe
Ethan Stephens
Greyson Kerr
Hailey Lambert
Henry Gelvin
Henry Moody
Hunter Javier
Ian Drake
Ian Symonds
Isaac Fernandez-Pantaleon
Ivan Krueger
Jack M. Holloway
Jack Rader
Jackson Presnell
Jacob Ambrose
Jacob Fanikos
James Gelvin
James LaChance
Jared Stinson
Jeff Stinson
Jesse Corso
Johan Athial
John Albright
Jonathan Martz
Joseph Daniel
Joseph Elijah Davis
Katie Basinger
Katie Hull
Kevin Min
Kieran Dizon
Liam Conway
Louis Fragapane
Lucas Sanchez
Luke Drummond
Luke Sanders
Manuel Maradiaga
Mattan Golay
Matthew Feldmann
Matthew Huber
Matthew Rodriguez
Michael Bame
Minsoo Park
Mollie Conner
Nancy Hartman
Nathan Campbell
Nick Thies
Nicolás Sánchez
Nikolai Johnson
Nitin Subramanian
Noah Brian
Noah Feld
Noah Joiner
Noah Paredes
Prashanth Aedulapuram
Raymond Goslow
Reece Herman
Richard Martin
Robert Shindelar
Rohan Subramanium
Ronan Zeitler
Roy Lee
Ryaan Mbughuni
Scott Rader
Sean Hartman
Sean Skinner
Sebastian Thomas
Silas Starling
Simon Guterman
Soren Gregory
Thomas Kohann
Tieg Selfors
Tim Mehmedbasic
Tommy Cherry
Towery McNeil
Travis Walls
Tyler Thomas
Venancia Fragapane
Vishwa Sankar
Wei Yuen Teh
William Haney
Yatin Obili
Yi-Fan Wu (吳亦凡)
Yucheng Ma
Zachary Ochs
Zachary Weldon
 
Schedule
 

Wei Yuen Teh   ·   Malaysia   ·   see his WCA's official results

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
3514.4114.0815.5812.9916.97 PB 14.6912.99
4215.6016.3213.9916.9416.3016.0713.99

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
329.525.105.265.105.265.215.10
335.525.646.015.654.225.604.22

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
1857.2247.3150.761:05.2348.9252.3047.31

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
111:20.501:20.271:21.261:23.161:23.661:21.641:20.27
101:28.811:22.241:24.321:26.411:33.141:26.511:22.24

#event / roundt1t2t3meanbest
112:43.382:42.512:38.702:41.532:38.70
112:37.122:40.123:00.302:45.852:37.12

#event / roundt1t2t3meanbest
134:23.524:20.044:25.234:22.934:20.04

Personal, national, continental and world records are calculated from a copy of the official results, of which the World Cube Association is source and owner
This copy could be not actual or not up to date