Murcia 2018
Murcia
Spain
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
 
Competitors
Adrián Martínez Macías
Akira Pérez Quinto
Alexandre Toledo Guillén
Alfonso Cantero Ochoa
Alfredo Parreño Russo
Ali Ermekulyntr
Anas Meziani
Antonio David Bastida Zamora
Antonio Vera Navarro
Carlos Angosto Hernández
Carlos Fernández-Rufete del Vas
Carlos Méndez García-Barroso
Daniel Gracia Ortiz
David Hernández Lorente
David Sánchez Serrano
Diego García Martínez
Diego Serrano Martínez
Dominykas Valancius
Eder Olivencia Gonzalez
Eduardo Sánchez Pérez
Francisco Ferrer Ponce
Francisco Gallego Salido
Guillermo Cascales Ñíguez
Houcheng Jin Ye
Ignacio Hernández Magaña
Ismael Cutanda Fernández
Javi Bravo Martínez
Javier Cabezuelo Sánchez
Javier Carvajal Noguera
Javier Hernandez Requena
Jerónimo Ibarra Bernal
Jesús Cuenca Martínez
Jesús Paulino Gómez Martos
Jorge Alfageme Sotillos
Jorge García Martinez
Jorge Martín Espinosa
José Antonio Navarro Sánchez
José García Álvarez
José Ignacio Ríos Nicolás
José María García Carrión
Juan Carlos Aguado Seminario
Luis J. Iáñez
Luis Vivancos Cano
Mar Sánchez Moya
María Estefanía Martínez Ayala
Miguel Ángel de Haro Ceballos
Miguel Sánchez Escribano
Mohamed Ben Driss Chokri
Montse García Cerdán
Néstor Mayor Lara
Pablo Espinar Herreros
Pablo Martínez Albaladejo
Pablo Martínez Febrel
Pablo Roca García
Patricia Acosta Contreras
Pau Jareño Lopez
Rafael Rodriguez Santana
Roberto Martínez Macías
Rocío Fernández Usero
Rubén Moreno Martinez
 
Schedule
 

Saturday - March 10th, 2018

09:30

REGISTRATION

10:00

2x2x2 Cube

 First Round
10:45

3x3x3 Cube

 First Round
11:15

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
12:00

Megaminx

 Final
Cutoff 2:30
13:15

Pyraminx

 Final
14:00


LUNCH

16:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 10:00
16:30

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
17:00

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:00
18:00

3x3x3 One-Handed

 Combined Final
Cutoff 1:00
18:20

4x4x4 Blindfolded

 Final
Two Attemps - Cumulative Limit 40:00
19:00

2x2x2 Cube

 Second Round
19:30

3x3x3 Cube

 Second Round
20:00

2x2x2 Cube

 Final
20:30

3x3x3 Cube

 Final
21:00

AWARDS

All times are CET (GMT+1)