Euskadi Open Portugalete 2018
Portugalete
Spain
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Second Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adrián Martínez Macías
Aimar Errazkin Peña
Alejandro Nicolay
Alexander Olleta del Molino
Álvaro Tovar Castro
Amaia de Pablo
Ander Chocarro Salaberria
Ander Lauzirika Rodilla
Andrés Saltos Díaz
Asier González Santocildes
Axel Barreras Cuéllar
Ayrat Raimov
Beñat Lopez Garcia de Garayo
Cristian Saltos Diaz
Daniel Gracia Ortiz
David Antón Sanz
David Hernández Elvira
Ekain Perugorria Aldako
Ekaitz Zubizarreta
Eki González García
Erik Román Pérez
Fernando Alonso Junior
Garai Medrano Kareaga
Hugo Presa Martínez
Ibai Nabarro Oyarzabal
Ibai Tobar Argaiz
Ibon Aranbarri
Iñigo Asín García
Iñigo Diaz Iribarnegaray
Ismael Piñero
Javier Santos
Javier Tovar Castro
Jesús Lindo García
Jesús Sanz del Rey
Jon Alegria Diez
Jorge Orrite
Jose Antonio Padilla Gonzalez
Julen Insausti Jiménez
Julio Perugorria Lorente
Lander Fernandez
Luca Martínez Rubio
Manuel Prieto de Antón
Markel Ontañon Gonzalez
Markel Perona Guerra
Marta García Torre
Mikel Martinez Ruiz de Arbulo
Mohamed Ben Driss Chokri
Nahia Nabarro Oyarzabal
Raúl Ramos
Roberto Carmona Goikoetxea
Roberto Martínez Macías
Rubén López de Juan
Unai Castillo Erro
Unai de León
Vinit Nalhe
Wilfrid Py
Xabier González González
 
Schedule
 

Saturday - April 7th, 2018

09:00

REGISTRATION

09:00

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
10:15

Clock

 Combined Final - Cutoff 45.00
10:45

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
11:45

3x3x3 Cube

 First Round
12:15

3x3x3 Multi-Blind

 Final
13:00
14:00

LUNCH

15:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
16:15

2x2x2 Cube

 First Round
17:15
18:00
19:00

3x3x3 Cube

 Second Round
20:00

3x3x3 One-Handed

 Combined Final
Cutoff 1:00
Sunday - April 8th, 2018

09:00

Square-1

 Combined Final
Cutoff 1:00
09:45

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:00
10:45

3x3x3 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 10:00
11:30

4x4x4 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 30:00
11:30

2x2 Blindfolded

Final
12:15

Kilominx

Final
12:40

3x3x3 Fewest Moves

 Final
13:15

Redi Cube

Final
14:00

LUNCH

15:00

4x4x4 Cube

 Final
15:45

Pyraminx

 Final
16:15

2x2x2 Cube

 Final
16:45

3x3x3 Cube

 Final
17:15

Skewb

 Final
18:15

AWARDS

All times are CEST (GMT+2)