Bekubes Open 2018
San Jose
Costa Rica
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Skewb
Combined Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Aarón Alfaro Navarro
Adoni Chaves Artiaga
Adrian Ugalde
Alejandro Hernández Arce
Alejandro José Leiva Valverde
Andrea Ara
Andres Alexander Feng Wu
Andrés Hernández Cabrera
Andrés Irías Li
Andres Sanchez Ponce
Andrew Infante Oviedo
Andrey Fabricio González Bastos
Andrey Lopez Rodríguez
Arián Alvarado Vargas
Brandon Alejandro Carpio Garita
Brayden Gordley
Bryan Sales
Byron Ortiz Rojas
Caleb Aguirre Arias
Carlos Andres Gonzaga
Chiara Campisi
Christian Rodríguez
Cristhian Osvaldo Chaves Ramírez
Dagne Poveda
Daniel Ramírez Hernández
Daniel Sibaja Salazar
Dario Fernandez Garcia
David Alfaro Estrada
David Calderón Arce
David Herdoiza Morales
David Herrera Castro
David Ruiz Quesada
Dilan Masis Alfaro
Drew Brads
Eduardo José Poveda Rojas
Emanuel Agüero
Enrique Ureña Carrillo
Esteban Iglesias Vargas
Esther Daniela Rodríguez Sánchez
Hernán Fonseca Leiva
Ignacio Araya Vinocour
Ignacio Cascante Chinchilla
Iván Brito
Jafeth Leiva Mejía
Jason Conejo Aguilar
Javier Armando Cruz Santos
Jeferson Salazar Zambrana
Jefferson Fallas Rojas
Jefferson Jiménez Gutiérrez
Jimmy David Solís Delgado
Joel Hernández
Joel Salas S
Jonathan Sanchez Solis
Jordan López Campos
Jose Alejandro Cerdas Chaves
Jose Daniel Solano Rodríguez
José Fernando Rivera Villalobos
Jose Gabriel Alvarez Castrillo
José Gabriel Ramírez Jiménez
José María Molina Campos
Jostin Alvarez
Josué Arévalo
Josue Daniel Zúñiga Aguilar
Josue David
Joxan González Vargas
Juan Andrés Montero Zúñiga
Juan Antonio Calderon Garreta
Juan Jose Zelaya Zelaya
Juan Pablo Calderon Morales
Juan Pablo Coto Zuñiga
Julian Correa Lizano
Julián Méndez Barquero
Kalet Castro Araya
Karina Chaves Montoya
Karla Victoria Suárez Rosario
Kevin Hernández Valerín
Kristian Jesús Guadamuz Chinchilla
Kyle McDonald Trejos
Luis David Hernández Mejía
Luis David Richmond Soto
Mario Madrigal Díaz
Reiner Román
Ricardo José Quesada Segura
Ronald Ocampo Martínez
Santiago Araya Murillo
Santiago Cabezas Ulibarri
Sebastian Díaz Rodríguez
Sebastian Gonzalez
Sebastian Guerrero
Sebastián Herrera Pomares
Sebastián Kurzen Abarca
Sebastian Torres
Steven David Quirós Cárdenas
Tyronne Granados Alvarado
Wilberth Gutierrez
Wilson Chavarria
Yared Moisés Guido Fallas
 
Schedule
 

Saturday - March 24th, 2018

07:30


REGISTRATION

09:30

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 30.00
11:00

Pyraminx

 Combined First
Cutoff 30.00
12:00

LUNCH

13:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
14:00

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 1:20
15:00

2x2x2 Cube

 Final
15:30

Pyraminx

 Final
16:15

Square-1

 Combined Final
Cutoff 2:00
Sunday - March 25th, 2018

07:00

REGISTRATION

08:00

3x3x3 Cube

 First Round
10:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:00
11:00

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00
12:00

LUNCH

13:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
14:00

3x3x3 Cube

 Second Round
15:00

Skewb

 Combined Final
Cutoff 30.00
16:00

3x3x3 One-Handed

 Final
16:30

3x3x3 Cube

 Final
17:30

AWARDS

All times are CST (GMT-6)