Lviv Spring Days 2018
Lviv
Ukraine
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Semi Final
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Adolf Khedyk (Адольф Хедик)
Albert Yanchevskyi (Альберт Янчевський)
Anastasiia Kovalchuk (Анастасія Ковальчук)
Anastasiia Vydysh (Анастасія Видиш)
Anastasiya Hutnuyk (Анастасія Гутник)
Anatoliy Vehera (Анатолій Вегера)
Andrii Atamaniuk (Андрій Атаманюк)
Andrii Balitskyi (Андрій Баліцький)
Andrii Konstantynov (Андрій Константинов)
Andrii Lushpak (Андрій Лушпак)
Andrii Mandrona (Андрій Мандрона)
Andrii Stebeliak (Андрій Стебеляк)
Andrii Vasyliev (Андрій Васильєв)
Andriy Tretyakov (Андрій Третьяков)
Anton Shkvir (Антон Шквір)
Anton Surovtsev (Антон Суровцев)
Arsen Palamarchuk (Арсен Паламарчук)
Artem Khmil (Артем Хміль)
Artem Shkil (Артем Шкіль)
Artem Stryzhak (Артем Стрижак)
Artur Ambryz (Артур Амбриз)
Artur Plat (Артур Плат)
Bohdan Borkivskyi (Богдан Борківський)
Bohdan Kyzylyshun (Богдан Кизилишин)
Daniel Yakhkind
Daniil Lahoda (Даніїл Лагода)
Danyil Antoniuk (Даниїл Антонюк)
Danylo Harbar (Данило Гарбар)
Danylo Horbiak (Данило Горб'як)
Danylo Turyk (Данило Турик)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Davyd Hrozd (Давид Гроздь)
Denys Khimiy (Денис Хімій)
Denys Kolodrivskyi (Денис Колодрівський)
Denys Romaniuk (Денис Романюк)
Denys Shtybel (Денис Штибель)
Dmytro Bernyk (Дмитро Берник)
Dmytro Brykin (Дмитро Брикін)
Dmytro Horiak (Дмитро Горяк)
Dmytro Kaminnyk (Дмитро Камінник)
Dmytro Pankevych (Дмитро Панькевич)
Dmytro Rezhko (Дмитро Режко)
Dmytro Yavorskyi (Дмитро Яворський)
Georgiy Titov (Георгій Тітов)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ihor Mizerak (Ігор Мізерак)
Ihor Tarasov (Ігор Тарасов)
Ihor Vyshniachyn ( Ігор Вишнянчин)
Illia Anchiforov (Ілля Анчіфоров)
Illia Bykov (Ілля Биков)
Illia Voinov (Ілля Войнов)
Ivan Dzhyha (Іван Джига)
Ivan Ivanets (Іван Іванець)
Karina Shevchuk (Каріна Шевчук)
Kostiantyn Stadnyk (Костянтин Стадник)
Kyrylo Anisimov (Кирило Анісімов)
Lev Holub (Лев Голуб)
Lukian Sledz (Лук'ян Следзь)
Maksym Azarov (Максим Азаров)
Maksym Blyzniuk (Максим Близнюк)
Maksym Kozak (Максим Козак)
Maksym Kyrylyshyn (Максим Кирилишин)
Maksym Maliuk (Максим Малюк)
Maksym Rudyk (Максим Рудик)
Maksym Stashuk (Максим Сташук)
Maksym Tokar (Максим Токар)
Maksym Tsymbaliuk (Максим Цимбалюк)
Maksym Vyshnianchyn (Максим Вишнянчин)
Maksym Yeli (Максим Єлі)
Marian Soltys (Мар'ян Солтис)
Markiian Sliusarchyn (Маркіян Слюсарчин)
Marko Ilenkiv (Марко Іленьків)
Mykhailo Akhunov (Михайло Ахунов)
Mykhailo Kononov (Михайло Кононов)
Mykhailo Lagoida (Михайло Лагойда)
Mykhailo Mykhailov (Михайло Михайлов)
Mykhailo Vuilov (Михайло Вуйлов)
Mykola Cherney (Микола Черней)
Mykola Poznukhov (Микола Познухов)
Mykola Trotsenko (Микола Троценко)
Mykyta Tytar (Микита Титарь)
Nazar Kaftan (Назар Кафтан)
Nazar Lenyshyn (Назар Ленишин)
Nazar Tovarnytskyi (Назар Товарницький)
Nazar Tryshkura (Назар Тришкура)
Nazarii Fitio (Назарій Фітьо)
Nazarii Protskiv (Назарій Процьків)
Nestor Vorobets (Нестор Воробець)
Nikita Kovalchuk (Нікіта Ковальчук)
Nikita Terpilovsky (Нікіта Терпіловський)
Nikita Vlasov (Нікіта Власов)
Oleg Khomiak (Олег Хом'як)
Oleh Kit (Олег Кіт)
Oleh Kozak (Олег Козак)
Oleh Kuprienko (Олег Купрієнко)
Oleh Puhachov (Олег Пугачов)
Oleh Toporovych (Олег Топорович)
Oleh Yatskiv (Олег Яцків)
Oleh Zhorniak (Олег Жорняк)
Oleksandr Azarov (Олександр Азаров)
Oleksandr Babydorych (Олександр Бабидорич)
Oleksandr Bilan (Олександр Білан)
Oleksandr Dub (Олександр Дуб)
Oleksandr Gulianych (Олександр Гулянич)
Oleksandr Ivanchak (Олександр Іванчак)
Oleksandr Lutsiuk (Олександр Луцюк)
Oleksandr Mukha (Олександр Муха)
Oleksandr Mykhalevych (Олександр Михалевич)
Oleksandr Nosulenko (Олександр Носуленко)
Oleksandr Seniuk (Олександр Сенюк)
Oleksandr Tanashchuk (Олександр Танащук)
Oleksandr Zhelezniak (Олександр Железняк)
Oleksii Lasiichuk (Олексій Ласійчук)
Oleksii Melnyk (Олексій Мельник)
Oleksii Smahrovych (Олексій Смагрович)
Oleksii Zakharchuk (Олексій Захарчук)
Olha Harelina (Ольга Гареліна)
Ostap Bodnar (Остап Боднар)
Ostap Skakun (Остап Скакун)
Pavlo Huk (Павло Гук)
Pavlo Parafilo (Павло Парафіло)
Pavlo Samets (Павло Самець)
Roman Kalka (Роман Калька)
Roman Koshla (Роман Кошла)
Roman Mazuryk (Роман Мазурик)
Roman Petrinets (Роман Петрінець)
Roman Varkuta (Роман Варкута)
Roman Yakuba (Роман Якуба)
Serhii Fedorniak (Сергій Федорняк)
Serhii Hoiuk (Сергій Гоюк)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Serhii Kupyriov (Сергій Купирьов)
Serhii Muzyka (Сергій Музика)
Sofiia Sokolova (Софія Соколова)
Stanislav Pavliuk (Станіслав Павлюк)
Stepan Dzhurylo (Степан Джурило)
Sviatoslav Dydyshyn (Святослав Дидишин)
Taras Triska (Тарас Тріска)
Taras Voitovych (Тарас Войтович)
Taras-Pavlo Lazko (Тарас-Павло Лазько)
Teodor Hnyliakevych (Теодор Гнилякевич)
Tymofii Sabii (Тимофій Сабій)
Vadim Smirnov
Vadym Hruden (Вадим Грудень)
Vadym Papusha (Вадим Папуша)
Vasyl Dmytrash (Василь Дмитраш)
Vasyl Olesh (Василь Олеш)
Vasyl Vents (Василь Венс)
Viktor Cherviakov (Віктор Черв'яков)
Viktor Kotsan (Віктор Коцан)
Viktor Nashchochych (Віктор Нащочин)
Viktoriia Baran (Вікторія Баран)
Vitalii Huda (Віталій Гуда)
Vitaliy Lukashchuk (Віталій Лукащук)
Vladyslav Hryniuk (Владислав Гринюк)
Vladyslav Ponomarenko (Владислав Пономаренко)
Vladyslav Yuras (Владислав Юрас)
Vladyslav Zhydkov (Владислав Жидков)
Volodymyr Choriy (Володимир Чорій)
Volodymyr Korol (Володимир Король)
Volodymyr Kyseliov (Володимир Кисельов)
Volodymyr Petryk (Володимир Петрик)
Volodymyr Solonka (Володимир Солонка)
Wojciech Szatanowski
Yelysei Hovorun (Єлисей Говорун)
Yelyzaveta Hladkykh (Єлизавета Гладких)
Yevhen Koropetskiy (Євген Коропецький)
Yevhenii Serdeshnyi (Євгеній Сердешний)
Yevheniia Melnykova (Євгенія Мельникова)
Yurii Brykin (Юрій Брикін)
Yurii Chulochnikov (Юрій Чулочніков)
Yurii Mandzii (Юрій Мандзій)
Yurii Patrun (Юрій Патрун)
Yurii Tymoshchuk (Юрій Тимощук)
Zakhar Sharpon (Захар Шарпонь)
 
Schedule
 

Saturday - March 24th, 2018

08:00


REGISTRATION

09:00

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
10:00

OPENING CEREMONY

10:30

3x3x3 Cube

 First Round
12:00

2x2x2 Cube

 First Round
13:00

LUNCH

14:00

3x3x3 Blindfolded

 First Round
14:40

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 45.00
15:40
16:30

Combined First

 Cutoff 1:30
18:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:30
19:00

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:30
19:00

3x3x3 With Feet

 Combined First
Cutoff 2:30
19:45

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 6:30
19:45

3x3x3 With Feet

 Final
Sunday - March 25th, 2018

09:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
10:00

3x3x3 Cube

 Second Round
11:30
12:30
13:00

LUNCH

14:00

3x3x3 Blindfolded

    Final
14:20

5x5x5 Cube

    Final
14:40

2x2x2 Cube

 Second Round
15:10

3x3x3 Cube

 Semi Final
15:40

Square-1

 Combined Final - Cutoff 1:00
16:10

Clock

 Combined Final - Cutoff 1:00
16:40

4x4x4 Cube

    Final
17:00

3x3x3 One-Handed

    Final
17:20

Skewb

    Final
17:40

Pyraminx

    Final
18:00

2x2x2 Cube

    Final
18:20

3x3x3 Cube

 Final
19:00

AWARDS

All times are EET (GMT+2)