SNU Open 2018
Greater Noida, Uttar Pradesh
India
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aamir Saifee
Aaryan Arora
Aayush Raghav
Abhi Gawande
Abhinav Arora
Abhishrut Khanna
Acchyut Jolly
Adhish Patpatia
Adi Mathur
Aditya
Aditya Agarwal
Aditya Mittal
Aditya Subramanian
Advait Pisolkar
Ahaan Mandan
Ahmed Faraaz
Akash Rupela
Akshaansh Chilakapati
Akshat Gupta
Akshat Sharma
Akshay Goyal
Amaan Syed
Ananthan Rajiv
Anirudh Sureshram
Ankur Agarwal
Anuj Menta
Anup Adhikari
Anurag Bachheti
Apoorva Arora
Apurv Pritraj
Aqib Ahmed
Areeb Ahmed
Aritro Sengupta
Arjan Minocha
Armaan Khetarpaul
Armaan Rai
Arnav Arora
Arnav Bhatia
Arnav Gahlot
Arush Singh
Arya Gupta
Aryaman Naithani
Aryan Chhabra
Aryan Gupta
Aryan Sehgal
Aryan Velkuti
Ashwin Dadoo
Ashwin Kumar
Ashwin Singh
Asrit Ganti
Aviral Chaturvedi
Azeem Ismail
Bharat Naik
Bhavya Kant Vikram
Chitraksh Tarun
Daniel James
Daniyal khan
Debartha Chakraborty
Dev Pratap Singh
Devansh Mehrotra
Deven Dhanwal
Devyansh Lal
Dhairya Banker
Dhruv Arora
Dhruv Srivastava
Garv Soni
Gaurav Raj
Hardik Arya
Hardik Dhalla
Hargun Singh Tikku
Hari Anirudh
Harsh
Harshul Gupta
Hrithik Joshi
Ignatius Pereira
Ishaan Bhattacharyya
Ishbani Kaur
Jaagrav Shakalya
Jai Aggarwal
Jaisal Kothari
Jayati Agarwal
Jayesh Jayanth
Jeremy Singson
Jigdrel Tobgay
Jivesh Kumar
Joy Shanker
Kartik Nair
Kavish Garg
Komal Gupta
Krish Batra
Krish Dwivedi
Krish Preet
Krrish Malhotra
Kushal Khandelwal
Lakshay Sharma
Mahimna Mehta
Mann Aswal
Mayur Baruah
Mehul Bhatnagar
Mohit Lulla
Naganesan Thirunavukarasu
Naman Flora
Naman Jethani
Neelansh Bhatnagar
Nirabhra
Nirbhay Krishnan
Nirnoy Barma
Om Rajesh Lande
Onkar Manoj Mendhapurkar
Paarth Arora
Paarth Chhabra
Palaash Goel
Param Sachdeva
Parth Goel
Parth Jatia
Parth Singh
Pavan Kumar Vemulapalli
Piyush Passi
Prakhar Alok Semwal
Pranav Ojha
Prithvi Singh
Priyanshu Kumar
Rachit Soni
Raghav Agrawal
Raghav Kumar
Rahul Sahay
Ram Pandey
Ribhav
Rishab Batra
Rishabh Mishra
Rit Varun
Ritwik Aggarwal
Rohan Gupta
Rohan Krishna
Ronit Singh Rawat
Rudraksh Pratap Singh
Rudraksh Sharma
Ryan Varghese Peter
Saayan Prasad
Sachin Kumar Sharma
Saiyam Jain
Saksham Vishwakarma
Sakshum Sharma
Samar Jalil Siddiqui
Samar Sharma
Sambhav Bhalla
Samrath Singh
Samridh Gambhir
Saptarshi Talukdar
Sarang Parameswaran
Saransh Kapoor
Saransh Maurya
Saransh Tandon
Sarthak Mangla
Sarthak Paul Choudhury
Sarvagya Kulshreshtha
Sawan Khurana
Sehajdeep Singh
Shashank Singhal
Shivam Bansal
Shivam Verma
Shourya Mathur
Shresth Sharma
Shreyansh Roy
Shreyas Trehan
Siddhant Ganguly
Siddharth Pillai
Siddharth Rawat
Sidharth Agarwal
Snehashish Chakravarti
Soham Gupta
Srijan Verma
Sundaram Sharma
Sunny Singh
Sussan Renny
Suyash Kumar
Swastik Joshi
Tamen Dutta
Tanay Jain
Tanish Agarwal
Tanish Saxena
Tanvir Singh Chandhok
Tejas Kohli
Tejasvi Chandel
Thangjam Lenin
Ujjawal Pabreja
Vansh Arora
Vansh Bansal
Veenayak Bhola
Vidhi Prawal
Vignesh Kanagaraj
Vipin Kumar
Yash Jakhmola
Yash Thakur
Yashvit Kumar
Yuvraj Guglani
 
Schedule
 

Saturday - April 7th, 2018

09:00

REGISTRATION

09:30

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00
10:30

Square-1

 Combined Final
Cutoff 2:00
10:30

MBLD Cube Collection

11:15

INTRODUCTION SESSION

11:30

3x3x3 Cube

 First Round
11:30

3x3x3 Multi-Blind

 Final
13:00

Clock

 Combined Final
Cutoff 45.00
13:45

LUNCH

14:30
14:45

3x3x3 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 20:00
15:15

2x2x2 Cube

 First Round
16:15

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 2:00
16:45

5x5x5 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 60:00
17:15

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:00
18:30

3x3x3 One-Handed

 Final - Top 12
Sunday - April 8th, 2018

09:30

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:30
10:30

3x3x3 With Feet

 Combined Final
Cutoff 5:30
11:15
12:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
13:00

LUNCH

13:45

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 6:00
14:15

4x4x4 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 40:00
14:45

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 8:30
16:00

3x3x3 Cube

 Second Round - Top 32
16:30

Skewb

    Final - Top 8
16:45

Pyraminx

    Final - Top 12
17:05

2x2x2 Cube

    Final - Top 16
17:30

3x3x3 Cube

 Final
Top 12
18:15

AWARDS

All times are IST (GMT+5.5)