Novosibirsk Planetarium Open 2018
Novosibirsk
Russia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Final
 
Competitors
Aleksey Komarov (Алексей Комаров)
Alexander Fedotko (Александр Федотко)
Alexandr Morozov (Александр Морозов)
Alexandr Skrynnik
Arina Lebedenko (Арина Лебеденко)
Artyom Chepenkov (Артем Чепенков)
Boris Schedrin (Борис Шедрин)
Daniel Shubin (Даниэль Шубин)
Danil Kurbatov (Данил Курбатов)
Danil Mamontov (Данил Мамонтов)
Danil Ponamarev
Danila Kostryukov (Данила Кострюков)
Danila Lebedev (Данила Лебедев)
David Krets (Давид Крец)
Denis Volobuev (Денис Волобуев)
Dmitriy Shevchenko
Dmitriy Shubin (Дмитрий Шубин)
Dmitry Maytak (Дмитрий Майтак)
Egor Volkov
Ermil Ivanko (Ермил Иванько)
Igor Kaigalov
Igor Krugov (Игорь Кругов)
Ilya Yankin (Илья Янкин)
Kirill Dorovskih (Кирилл Доровских)
Kirill Yakimenko (Кирилл Якименко)
Lev Sergievichev (Лев Сергиевичев)
Maksim Gaponov (Максим Гапонов)
Maksim Govorkov (Максим Говорков)
Mark Danilov
Mark Mashin (Марк Машин)
Matvey Kukanov (Матвей Куканов)
Maxim Brednev (Максим Бреднев)
Maxim Vorobiev (Максим Воробьев)
Maxim Vydrin (Максим Выдрин)
Michael Sartakov
Mikhail Kopylov (Михаил Копылов)
Nikita Bobrikov (Никита Бобриков)
Nikita Dolzhkevich (Никита Должкевич)
Nikita Kuklin (Никита Куклин)
Nikita Makarov (Никита Макаров)
Nikita Poddubrovskiy (Никита Поддубровский)
Nikita Popkov
Nikita Razzamazov
Nikita Shelkovnikov (Никита Шелковников)
Nikita Stephanov (Никита Стефанов)
Nutsu Krets (Нуцу Крец)
Piter Bogdashov (Петр Богдашов)
Ruslan Morozov
Sergey Fetisov (Сергей Фетисов)
Sergey Kim (Сергей Ким)
Timofey Kopytov (Тимофей Копытов)
Timur Gazizov
Timur Kirillov (Тимур Кириллов)
Vasily Stasyev
Vladislav Chercasov
Vladislav Korovin (Владислав Коровин)
Yaroslav Egorov (Ярослав Егоров)
Zakhar Tolstikhin (Захар Толстихин)
 
Schedule
 

Saturday - April 14th, 2018

09:00

REGISTRATION

10:00

3x3x3 One-Handed

 Final
11:00
12:00
13:00

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00
14:00

LUNCH

14:40

Pyraminx

 Final
15:10

Skewb

 Fial
15:40

Clock

 Final
16:30

6x6x6 Cube

  Combined Final - Cutoff 5:00
17:00

7x7x7 Cube

 Combined Final - Cutoff 7:00
17:30

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 5:00
Sunday - April 15th, 2018

09:00

REGISTRATION

09:45

OPENING CEREMONY

10:00

3x3x3 Cube

 First Round
11:00

2x2x2 Cube

 First Round
12:00

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:00
13:00

Square-1

 Final
13:50

LUNCH

14:30

3x3x3 Cube

 Second Round
15:10

2x2x2 Cube

 Final
15:40

Megaminx

  Combined Final
Cutoff 3:00
16:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
17:10

3x3x3 Cube

 Final
17:40

AWARDS

All times are YEKT (GMT+7)