Spring Cube In Minsk 2018
Minsk
Belarus
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aleh Keura (Олег Кевра)
Aleksandr Lavrovskii
Aleksandr Paliukhovich
Aleksandr Rahavenka (Александр Роговенко)
Alexander Shevchik (Александр Шевчик)
Alexey Gastilo (Алексей Гастило)
Alexey Glaz (Алексей Глаз)
Aliaksandr Prokharau (Александр Прохоров)
Aliaksei Anisimau
Aliaksei Chernik
Aliaksei Chumak (Алексей Чумак)
Aliaksei Karpushyn (Алексей Карпушин)
Anatoliy Rusak (Анатолий Русак)
Anatoly Kim
Andrei Zhukov (Андрей Жуков)
Andrey Molchan
Andrey Shastin
Anna Panas (Анна Панас)
Anna Protasovitskaya (Анна Протасовицкая)
Anton Chunikhin (Антон Чунихин)
Anton Rozhkov
Anton Suzin
Arseniy Kazak (Арсений Казак)
Artem Savosik
Artem Volchek (Артём Волчек)
Artsiom Zuyeu (Артём Зуев)
Artyom Sermyazhko
Artyom Stepanov (Артём Степанов)
Bahdan Tsitsenka (Богдан Титенко)
Bogdan Dovbysh
Damian Krikun
Daniil Chayeuski (Даниил Чаевский)
Daniil Gerasimchik (Даниил Герасимчик)
Daniil Podberetskiy (Даниил Подберецкий)
Danila Biarozka (Данила Берёзка)
Danila Birukou (Данила Бирюков)
Danila Dubovik
Danila Kuzmenko (Данила Кузьменко)
Danila Voytenko (Данила Войтенко)
Danila Zuev (Данила Зуев)
Dima Strechen
Dmitriy Borchuk (Дмитрий Борчук)
Dmitriy Radyuk (Дмитрий Радюк)
Dmitriy Yurgevich (Дмитрий Юргевич)
Dmitry Dolzhenkov (Дмитрий Долженков)
Dzianis Rabikhin (Денис Рябихин)
Egor Bashkevich
Egor Lagunovich (Егор Лагунович)
Egor Pankovets
Egor Ratnikov (Егор Ратников)
Evgenii Gerasimchik (Евгений Герасимчик)
Evgeny Kuznetsov (Евгений Кузнецов)
Evgeny Puntus (Евгений Пунтус)
Fyodor Pristavko (Фёдор Приставко)
Gamel El Kazzaz (Гамаль Эль Каззаз)
German Statko (Герман Статко)
Gleb Dudal (Глеб Дудаль)
Gleb Sapeha (Глеб Сапега)
Gleb Semenik (Глеб Семеник)
Ignat Romanov (Игнат Романов)
Ilia Sialitski (Илья Селицкий)
Iliya Kuntsevich (Илья Кунцевич)
Ilya Anishchenko
Ilya Bashkevith
Ilya Kononov (Илья Кононов)
Ilya Liadzian
Ilya Matsuev (Илья Мацуев)
Ilya Zabrodsky
Ivan Akulich
Ivan Bogdan
Ivan Loyko (Иван Лойко)
Ivan Stankevich (Иван Станкевич)
Ivan Terekh
Ivan Vasko
Kirill Krenevich (Кирилл Креневич)
Kirill Qayum
Leu Tsvikevich (Лев Цвикевич)
Maksim Ignatenko
Maksim Martsenyuk
Maksim Shevtsov
Maksim Skalubovich (Максим Скалубович)
Mark Artemov (Март Артёмов)
Mark Kulbaev (Марк Кульбаев)
Matvey Chertko (Матвей Чертко)
Matvey Dranitsa (Матвей Драница)
Maxim Aliev
Michail Murin (Михаил Мурин)
Mikhail Kovalyov
Mikhail Kurs
Mikhail Minin
Miroslav Volkov (Мирослав Волков)
Nadezhda Kidakova
Nazar Famichou (Назар Фомичёв)
Nikita Bogomolets (Никита Богомолец)
Nikita Hodosevich
Nikita Kabiuk (Никита Кабюк)
Nikita Loyko
Nikita Perepelov (Никита Перепелов)
Nikita Starodubov
Oleg Burdukov (Олег Бурдуков)
Oleg Sechko
Pavel Belyavsky (Павел Белявский)
Pavel Bondarovich
Pavel Halushka (Павел Голушко)
Pavel Razuvalov
Pavel Yushkevich
Petr Pyshniak (Пётр Пышняк)
Platon Dranchuk (Платон Дранчук)
Radzivon Bazhko
Renat Grebenets (Ренат Гребенец)
Roman Oleynik (Роман Олейник)
Roman Tsirkov (Роман Цирков)
Ruslan Hodosovsky (Руслан Ходосовский)
Semyon Shyrvel (Семён Ширвель)
Serafim Cheboganov (Серафим Чебоганов)
Sergey Novik
Stanislau Smolski
Stanislav Gluschenko (Станислав Глушенко)
Stanislav Verenik (Станислав Вереник)
Stepan Dzhurylo (Степан Джурило)
Stepan Petrov (Степан Петров)
Timofey Susha (Тимофей Суша)
Timur Kakhanovich
Tsimafei Kazlou
Tsimafei Lazar (Тимофей Лазар)
Uladimir Paulouski (Владимир Павловский)
Uladzimir Razanau (Владимир Рязанов)
Uladzislau Vouchak (Владислав Волчек)
Vadim Kevra (Вадим Кевра)
Vadim Smirnov
Vadim Tkachev (Вадим Ткачёв)
Valeria Zhurova
Valerij Kyzhovnik (Валерий Кыжовник)
Vasilina Kolas
Vasiliy Variotskiy
Viachaslau Kazak
Vitaliy Sheshko
Vitaliy Trofimov
Vladislav Grishchenkov
Vladislav Ilyushchenko
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Kidakov
Vladislav Kravchuk
Vladislav Pyatnitsa
Vladislav Volchok (Владислав Волчок)
Vladislava Khamko (Владислава Хамко)
Vsevolod Lavrukhin
Yahor Alkhimovich
Yahor Shendzil
Yakau Biaspalau (Яков Беспалов)
Yauheni Haidzialtsou (Евгений Гайдялцов)
Yegor Vertlib (Егор Вертлиб)
Yhor Andrukhovich (Игорь Андрухович)
Yulian Nistor (Юлиан Нистор)
Zakhar Mlynarchik
Zakhar Pakhodnia
 
Schedule
 

Friday - March 30th, 2018

15:00

REGISTRATION

15:00

3x3x3 Fewest Moves

 First Attempt
16:00

6x6x6 Cube

 Combined Final - Cutoff 3:30
16:30

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:30
17:15

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 2:00
17:45

Redi Cube

   Final - Cutof 1:00
18:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
Saturday - March 31st, 2018

10:15

Megaminx

 Combined First
Cutoff 3:00
11:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:20
11:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
12:00
13:00

LUNCH

14:00

3x3x3 Fewest Moves

Second Attempt
15:00

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
16:00

Skewb

 Final
16:30

Square-1

 Combined Final - Cutoff 1:00
17:00

Clock

 Combined Final - Cutoff 30.00
17:30

Megaminx

 Final
18:00

4x4x4 Cube

 Final
Sunday - April 1st, 2018

09:00

REGISTRATION

09:00

3x3x3 Fewest Moves

Second Attempt
10:30

3x3x3 Cube

 First Round
10:30

5x5x5 Blindfolded

 Combined Final
12:00

2x2x2 Cube

 First Round
12:45

Pyraminx

    First Round
13:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 45.00
14:15

LUNCH

15:15

3x3x3 Blindfolded

 Final
15:45

3x3x3 Cube

 Second Round
16:30

3x3x3 One-Handed

 Second Round
17:00
17:30

2x2x2 Cube

 Second Round
18:00

3x3x3 One-Handed

    Final
18:15

Pyraminx

    Final
18:30

2x2x2 Cube

    Final
19:00

3x3x3 Cube

 Final
19:45

AWARDS

All times are MSK (GMT+3)