Nacionales Guatemala 2018
El Tablón, Sololá
Guatemala
 
3x3x3 Cube
Combined First
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Clock
Combined Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined First
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adrián Ramírez
Aldo José Gramajo de León
Alexander Batz
Allan Durán
Allison Daniela Cajas Girón
Angel Alvarado
Braulio Pineda Cartagena
Brian Bernabé Bolaños Arreaga
Christian Raphael Chávez Saquic
Daniel Enrique Giron Reyna
Daniel Escobar
Daniel Méndez
Dorian Alejandro Rodríguez Robledo
Edy Alexander Chávez Tunay
Emanuel Jordan
Erickson Daniel Mendoza Quic
Esdras Rodolfo Toc Hi
Estheban Heredia
Fernando José Muchuch Chavez
Francisco Alberto Castañeda Lima
Gabriel Gilberto Chocooj Villagran
Gerardo Pérez Calabay
Guillermo Spiegeler Palma
Gustavo José Escobar Mogollón
Hermann Spiegeler Palma
Jackie Vásquez
Jeferson José Girón Ramirez
Joaquin Ortega
Joel Hernández
Jose Daniel Solano Rodríguez
José David Piril Suchi
José Julián Pineda Burgos
José Pablo Cajas Girón
José Rodrigo Cajas Girón
Jostin Alvarez
Juan Angel Guillén
Juan Pablo Morales Trinidad
Jurgen Lara
Kevin David Paiz Franco
Kyle McDonald Trejos
Laura Nicole Soberanis Quiroa
Luis Alonso Inestroza Henriquez
Manuel Aleandro Chang Pérez
Marcos Estuardo Yac Sebastian
Mario Alejandro De León Godinez
Nancy Ramírez
Olander Rafael Hernández Morales
Pablo Say
Rafael Cortéz
Ronald Estuardo Sebastian Reyes Lem
Sergio Bulux
Seth Nephi Perez Arevalo
 
Schedule
 

Saturday - April 7th, 2018

07:30

REGISTRATION

08:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
09:00

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 20.00
10:00

3x3x3 Cube

 Combined First
Cutoff 3:00
11:00

Pyraminx

 Combined First
Cutoff 20.00
11:45

Skewb

 Combined First
Cutoff 20.00
12:30

LUNCH

13:30

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
14:30

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:00
15:15

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 6:00
16:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 1:45
17:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
17:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
18:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
Sunday - April 8th, 2018

08:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
09:00

3x3x3 Cube

 Second Round
10:00

2x2x2 Cube

 Second Round
10:45

4x4x4 Cube

 Final
11:30

3x3x3 One-Handed

 Combined Final
Cutoff 40.00
12:30

LUNCH

13:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
14:15

Square-1

 Combined First
Cutoff 40.00
15:00

5x5x5 Cube

    Final
15:15

Clock

 Combined Final
Cutoff 45.00
16:00

Skewb

 Final
16:30

Pyraminx

 Final
17:00

Square-1

 Final
17:30

2x2x2 Cube

 Final
18:00

3x3x3 Cube

 Final
18:30

AWARDS

All times are CST (GMT-6)