USM Penang Cube 2018
Penang
Malaysia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Clock
Combined Final
Skewb
Combined Final
 
Competitors
Abdullah Zubair Bin Azizee Rohim
Ahmad Atif Haiqal Bin Ahmad Mokhtar
Amirul Rohaizat Bin Abd Halim
Andesh AL Thevendran
Ang Chin Xiang
Ang Chin Zhen
Aqil Zanieal Yeong Bin Zainuddin Yeong
Benjamin Ajmera
Brandon Goh Xuan Weii
Bryan Ho Syuen Ming
Chai Ming Feng
Chan Jun Pin
Chan Ting Yan
Chang Jiah Zhe
Cheng Tok Min
Chester Ng Yi Chun
Chew Yun Sheng
Chloe Lee Synn Yii
Chow Yue Fong
Chua Li Hong
Chuah Yi Qian
Colin Teoh Tze Qing
Danish Najmi
Darren Lim Yong Jun
Darren Siew
Eason Siew
Elijah Benedict
Ephraim Lim Shao Liang
Eqmal Arif Bin Ahmad Ridzuan
Fathi Aqil Bin Hasrizal
Firstian Fushada
Glen Goh Wee Zhuan
H'ng Zhing Fhong
Hadif Hary Bin Hasfia
Henry H'ng Tat Guan
Imran Kamal Bin Irzal Kamal
Isaac Yap
Ivan Rishal AL Arunasalam
Jason Lui Yong Jian
Joseph Lim Wee Ern
Joshua Ling Fung Zhe
Justin Mak Ji Shuan
Karan Pal Singh Randhawa
Kok Wei Zun
Kuan Chin Hang
Lean Jie Sheng
Lee Ka Locke
Leow Yi Jun
Lim Chuen Tek
Lim Hung
Lim Kai Yi
Lim Khai Xi
Lim Wei Ling
Lim Wei Ming
Lim Wei Yong
Lim Ze Hong
Lincoln Lim Ken Yang
Ling Min Hao
Loh Woei Kang
Low Jun Jie
Luqman Hakim Bin Zulkifli
Manfred Siew
Marcus Ooi Yuen Sern
Maxwell Boon Tse Feng
Michael
Michelle Chew Ai Phin
Mikhil Singh Bedi
Mohammad Alamin Bin Ahmad
Mohammad Irfan Bin Mohammad Shamshul Amri
Mohd Al Hanafi Bin Jamian
Muhammad Harith Zikri Bin Zubir
Muhammad Hariz Bin Azizan
Muhammad Kamal Ariffin Bin Gazali
Muhammad Syahmi
Muhammad Syahmi Iskandar Bin Shamshul Kasmadi
Nazrin Afzal bin Mohd Basir
Nicholas Teoh Tze Yuen
Nurmuhammad Zhafir Bin Norshahbudin
Oh Kai Wen
Ong Wen Xin
Ooi Qian Long
Ooi Wei Soong
Ooi Wen Ze
Pua Yi
Rajmund Keresztes
Ryan Ajmera
Safwan Zulkarnain Bin Alias
Sam Kian Sheng
Samuel Johnathan
Sanjivan R.T Thiyageswaran
Sarah Arshiwini AP Arunasalam
Sarvesh Pillay
Sashrick Mohan
Saw Zi Quan
Sek Cong Jie
Sherwin Lee
Siew Hann Wen
Talhah Bin Mohamad Shirajuddin
Tam Shen Hsiung
Tan Yee Thern
Tee Kai Long
Tee Kai Yang
Teh Chee Hau
Teh Zhe Huei
Teh Zhe Wen
Teh Zhe Yee
Terence Lai Yu Kit
Tiffany Soh
Timothy Lim Shao Tian
Tyler Tan Chek Li
Vito Kosasih
Voon Shao Zhe
Wan Ahmad Naqeeb Bin Wan Mohd Nazmi
William Chew Hou Theng
William Gan Wei Ren (颜伟仁)
Wilson Alvis
Wong Chong Wen
Wong Pei Hoong
Yau Zi Min
Yeoh Zhen Yu
 
Schedule
 

Saturday - April 28th, 2018

08:00

REGISTRATION

08:30

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 30.00
09:15

3x3x3 Cube

 First Round
10:45

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:20
11:45

Pyraminx

 Combined First
Cutoff 25.00
12:30

LUNCH

13:10

Clock

 Combined Final
Cutoff 25.00
13:55

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:00
14:40

Skewb

 Combined Final - Cutoff 25.00
15:10

3x3x3 One-Handed

 Combined Final
Cutoff 1:00
15:55

3x3x3 Cube

 Second Round
16:40

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:00
17:40

Pyraminx

    Final
17:55

4x4x4 Cube

    Final
18:15

2x2x2 Cube

    Final
18:30

3x3x3 Cube

 Final
19:00

AWARDS

All times are MST (GMT+8)