Madrid Open 2018
Madrid
Spain
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Skewb
First Round
Final
 
Competitors
Adrián Martínez Macías
Adrián Otayza Rojas
Alberto Casado Santos
Alberto Masó Molina
Alberto Pérez de Rada Fiol
Alejandro García-Carrasco Gómez
Alejandro Martin Ruiz
Alexander Olleta del Molino
Álvaro Cotroneo
Álvaro Tovar Castro
Asier Cardoso Sánchez
Asier González Santocildes
Benito Benítez Ruiz
Carlos Morano Rodríguez
Carmen Centelles Guarc
Clara Mompradé Mahedero
Daniel Gracia Ortiz
Daniel Lurueña de Diego
Daniel Ortega Pastor
Daniele Vanoli Hernández
Diego Arche Andradas
Diego Cañamón Alonso
Diego Terrones
Enai Vázquez Sánchez
Enrique Alcocer Diaz
Fernando Astasio Ávila
Gema Peña Hernández Arroyo
Gianpierre Ponce
Giorgio Venturini García
Gonzalo Cordero Sánchez
Harald Ekke Krosing
Hugo Presa Martínez
Ibai Burgos Sánchez
Isabel Vicente Moreno
Iván Brigidano Pérez
Iván García Fernández
Jaime Botello García
Jaime Esquinas Carrasco
Javier Álvarez Suárez
Javier García Patiño
Javier Tovar Castro
Jerónimo Ibarra Bernal
Jesús Javier Ruiz Martín
Jesús Lindo García
Jixin Zhou
Jorge Alfageme Sotillos
Jorge G. Membrillera Pérez
Jorge Marín Segovia
Jorge Rodón Leiva
Jorge San José Villar
José Antonio Navarro Sánchez
José Luis Vázquez
José Vázquez Sánchez
Juan Carlos Aguado Seminario
Julen Simón Iriarte
Laura Freitas Martín
Leon Jakub Wyrobek
Leovigildo Sánchez Casado
Lua Vázquez Sánchez
Luis Carlos Salazar
Luis Gallego
Luis Javier Sanz Sardina
Manuel G. Membrillera Pérez
Manuel Jesús Carrasco Ruiz
Manuel Prieto de Antón
María del Mar Gallego Vicente
Mario Diez del Corral
Miguel Martín Rodríguez
Mikel Pérez Iniesto
Mohamed Ben Driss Chokri
Montse García Cerdán
Natalia Martinez Olivares
Nicolás Pérez Monje
Noé Muñoz
Óscar López Mirón
Pablo Aguilar Dominguez
Pablo Blanco Montilla
Pablo Reyes Rimón
Pablo Serrano Santos
Peng Cao (曹鹏)
Rafael Alférez Robisco
Rafael G. Membrillera
Rafael Rodriguez Santana
Raúl Martínez Redondo
Raúl Morales Hidalgo
Ricardo Ortiz Pelegrín
Roberto Lopez Patón
Roberto Martínez Macías
Rocío Fernández Usero
Rodrigo Pueblas Núñez
Samuel Gallego-Nicasio Sánchez
Santiago Borrego Verde
Sergio Jimenez
Sergio Ortiz Rodríguez
Sofía Guerrero Neto
Víctor Cañamón Alonso
 
Schedule
 

Saturday - April 21st, 2018

09:00

REGISTRATION

09:30

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:30
10:15

5x5x5 Cube

 Combuned Final
Cutoff 2:30
11:15
12:00
13:00

2x2x2 Cube

 First Round
14:00

LUNCH

15:00

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 2:00
15:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:00
16:30

3x3x3 Blindfolded

 First Round
Cumulative Limit 10:00
17:30

3x3x3 Cube

 First Round
18:45

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
19:45

Skewb

    Final
Sunday - April 22nd, 2018

09:00

3x3x3 One-Handed

 Second Round
09:45
10:15

2x2x2 Cube

 Second Round
10:45

3x3x3 Cube

 Second Round
11:30

Pyraminx

    Final
11:45

4x4x4 Cube

 Final
12:15

3x3x3 Blindfolded

    Final
12:30

3x3x3 One-Handed

    Final
12:45

2x2x2 Cube

    Final
13:15

3x3x3 Cube

 Final
14:15

AWARDS

All times are CEST (GMT+2)