Kalmykia Open 2018
Elista, Republic of Kalmykia
Russia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
First Round
Final
5x5x5 Cube
Final
6x6x6 Cube
Final
7x7x7 Cube
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Final
3x3x3 With Feet
Final
Megaminx
Final
Pyraminx
Final
Clock
Final
Skewb
Final
Square-1
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aleksandr Kostin (Александр Костин)
Aleksey Abushinov (Алексей Абушинов)
Alexander Duyunov
Alexander Mandzhikov (Александр Манджиков)
Alexandr Еrendzhenov (Александр Эрендженов)
Anton Lenkov (Антон Ленков)
Antonina Trushlyakova (Антонина Трушлякова)
Arthur Lidzhiev (Артур Лиджиев)
Bair Bembeev (Баир Бембеев)
Bair Tyurbeev
Chingis Avsheev (Чингис Авшеев)
Damir Churyumov
Damir Onikov
Danil Kravchenko
Darya Sharaeva (Дарья Шараева)
Darya Zapisnih (Дарья Записных)
Denis Popov (Денис Попов)
Dmitriy Gapot (Дмитрий Гапот)
Dmitry Ivanov (Дмитрий Иванов)
Dmitry Shalkhakov (Дмитрий Шалхаков)
Dmitry Shichkin
Egor Butko (Егор Бутко)
Egor Kirillov (Егор Кириллов)
Egor Saklakov (Егор Саклаков)
Elveg Okonov (Элвег Оконов)
Erdnya Badmaev (Эрдня Бадмаев)
Fidan Gaffarov
Ileana Goryaeva (Иляна Горяева)
Ilya Ekhaev
Ilya Tsiareshka
Ivan Arbin (Иван Арбин)
Kirill Kuleshov (Кирилл Кулешов)
Lidzhi Kadushev (Лиджи Кадушев)
Maksim Babaev (Максим Бабаев)
Maksim Erdniaraev (Максим Эрдниараев)
Maxim Chechnev
Maxim Magneev (Максим Магнеев)
Maxim Olyushkiev (Максим Олюшкиев)
Natalya Zapisnih
Nikita Bukin (Никита Букин)
Nikolay Shonkhurov (Николай Шонхуров)
Oleg Eminov
Oleg Tiuliumdzhiev (Олег Тюлюмджиев)
Pavel Zapisnih
Platon Pechenev (Платон Печенев)
Rezeda Gaffarova (Резеда Гаффарова)
Roman Baumbakh (Роман Баумбах)
Roman Grachev
Roman Povolotskii
Sangadzhi Odgaev (Сангаджи Одгаев)
Saveliy Kryukov
Saveliy Surikov
Savr Utashov (Савр Уташов)
Semen Pozharsky (Семён Пожарский)
Serafim Vyshentsev
Sergey Kosenko (Cергей Косенко)
Sofia Litvinova (София Литвинова)
Stepan Krasnopolsky (Степан Краснопольский)
Stepan Marakhovsky (Степан Мараховский)
Tamdin Muksunov (Тамдин Муксунов)
Temir Mantsaev (Темир Манцаев)
Timofey Litvinov (Тимофей Литвинов)
Timur Babaev (Тимур Бабаев)
Timur Badaev (Тимур Бадаев)
Timur Zainulin
Tseren Tyurbeev
Valerij Buluktaev (Валерий Булуктаев)
Veronika Bazaeva (Вероника Базаева)
Victor Poddubnyi
Vitaliy Chuchaev (Виталий Чучаев)
Vitaly Kabanov
Vladimir Tabalykin (Владимир Табалыкин)
Vladislav Mungin
Vyacheslav Afanasyev (Вячеслав Афанасьев)
Yaroslav Zelepukhin
Zayan Mazhitov (Заян Мажитов)
 

3x3x3 Cube - Final
#namecountryt1t2t3t4t5averagebest
1
Belarus
9.6610.8510.2311.9910.8110.639.66
2
Russia
10.5741.9011.0911.2010.2510.9510.25
3
Russia
12.1612.989.6912.8411.8212.279.69
4
Russia
14.5514.4512.3911.06DNF13.8011.06
5
Russia
15.7112.2215.1017.2613.4914.7712.22
6
Russia
16.5116.5017.3013.1713.2415.4213.17
7
Russia
18.2216.2616.2315.8621.8616.9015.86
8
Russia
19.3916.9216.3416.6917.0816.9016.34
9
Russia
18.7518.4117.2318.7322.2818.6317.23
10
Russia
18.7922.6819.2418.6415.4718.8915.47
11
Russia
20.2316.8919.4823.5320.2419.9816.89
12
Russia
19.9222.5520.9725.8021.5621.6919.92