Mongolia 2018
Ulaanbaatar
Mongolia
 
3x3x3 Cube
First Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Combined Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Skewb
Combined Final
 
Competitors
Adam Amer
Altangerel Munkhbat
Amarsanaa Enkhbaatar
Anand Erdene-Ochir
Anand Otgonbileg
Anar Amarsanaa
Angelina Amer
Ariun-Od Shijirbaatar
Azjargal Batbold
Azjargal Gunbaatar
Azjargal Oyuntyua (Азжаргал)
Baasantsogt Ariunsaikhan
Badrakh Enkhtaivan
Bat-Erdene Sambuudolgor (Бат-Эрдэнэ)
Bat-Ochir Ochirkhuu
Bayannamsrai Taivanzaya
Bayarkhuu Munkhbaatar
Belgutei Batjargal
Bilguun Batjargal
Bilguun Batkhuyag
Bilguun Soyolbaatar (Билгүүн)
Bilguuundorj Chinzorig (Билгүүндорж)
Burenbayar Bayarkhuu
Buyantogtokh Batsaikhan
Chintengis Enkhbat
Dashtseren Otgonsukh
Denzenjigvaral Enkhbold
Dulguun Erdenebulgan
Emujin Batjargal
Enguun Batzorig
Enkhjin Munkhjin
Enkhsuld Enkhtaivan
Enkhtsets Enkhtur
Erdenebayar Otgonjargal
Erdenemandakh Erdenekhuu (Эрдэнэмандах)
Erkhembileg Byambaa
Erkhembileg Zandan-Ish
Erkhemee Batmunkh
Ermvvn Usukhbayar
Esukhei Bat-Erdene (Есүхэй)
Esunbileg Bilguun
Fangyuan Chang (常方圆)
Gantogtokh Erdenetogtokh
Garid-Erdene Ariunbold
Gegeen-Oyun Munkhbat
Giisem Bat-Orgil
Gurbazar Munkhbat
Irmuun Shijir-Erdene
Irmuunbadrakh Ganbayar
Jamukha Tserenpurev
Khurtszev Naranmunkh
Khuslen Sergei
Lkhamjav Byaruuzan (Лхамжав)
Lkhamsuren Tserenpuntsag
Manal Amarsaihan (Манал)
Margaderdene Tumenjargal
Michidmaa Bayarmandakh
Misheel Batbold
Misheel Battugs
Munkh- Orgil Batbayar
Munkh-Erdene Natsagdorj (Мөнх-Эрдэнэ)
Munkh-Irmuun Zolbayar
Munkh-Ochir Munkhjargal
Munkhbat Bolortuya (Мөнхбат)
Munkhdelger Shinekhuu
Munkhjin Battogtokh
Munkhmandakh Ulziijargal
Munkhsuld Bayambazul
Munkhtulga Baidrag
Myagmardorj Ulziijargal (Мягмардорж)
Nambar Sanjaa (Намбар)
Namuun Enkhbaatar
Narankhun Khatanbaatar (Наранхун)
Nyamdavaa Ganbat (Нямдаваа)
Orgil Battumur
Orgil Otgonbayar (Оргил)
Otgonbat Zorigt (Отгонбат)
Otgonbayar Bombish (Отгонбаяр)
Otgonbayar Gantogtokh (Отгонбаяр)
Oulen Munkhjargal
Purewdorj Enkhtur
Renchinnorov Burenzevseg (Ренчинноров)
Saikhanbileg Ankhbayar
Sergelenbat Nymdorj
Siilen Zoloo
Sodbilegt Chuluunbaatar
Sondor Battogtokh
Sugarragchaa Bayarsaikhan
Sukh-Erdene Mandakh
Sumberelsaikhan Chinzorig
Sumyabazar Munkhzaya (Сумъяабазар)
Sunderya Erdenejav
Temulun Erdenebileg
Temuulen Ankhbayar
Tengis Munkhbayar
Tenuunbold Batzorig
Tselmuun Erkhembayar
Tserendorj Nyam-Ochir (Цэрэндорж)
Tsogbadrakh Ariunjargal
Tsogdelger Tsevegmed
Tsolmon Battsengel
Tugs-Erdene Erdene-Ochir
Tuguldur Enkhtulga (Төгөлдөр)
Tuguldur Munkh-Aldar
Tumen-Ulzii Enkhtur (Түмэн-Өлзий)
Tushig Ikhbayar
Tuvdenjamiyan Munkhbayar
Tuvshinbayar Erkhembayar
Tuvshinbileg Shiitar
Udval Erdene-Ochir
Ukhaandalai Anu
Ulemj Batbayar
Urangoo Batzaya
Usukh-Ireedui Tumurbaatar (Өсөх-Ирээдүй)
Yesungegee Ider
Zayabaatar Batbayr
Zolbayar Chinzorig (Золбаяр)
Zolboo Chinzorig (Золбоо)
Zunbileg Narantsetseg (Зөнбилэг)
Zuulun-Egshigt Erdene-Ochir
 
Schedule
 

Saturday - April 21st, 2018

08:30

REGISTRATION

09:00

5x5x5 Cube

 Final
09:55
10:50

3x3x3 Cube

 First Round
12:55

LUNCH

13:40

3x3x3 One-Handed

 Final
14:15

2x2x2 Cube

 First Round
15:20

4x4x4 Cube

 Final
16:35

Skewb

    Final
17:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
17:30

Pyraminx

    Final
17:50

2x2x2 Cube

    Final
18:10

3x3x3 Cube

    Final
18:30

AWARDS

All times are ULAT (GMT+8)