SESC Gravataí 2018
Gravataí, Rio Grande do Sul
Brazil
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alexandre Henrique Afonso Campos
Beni Issler
Bruno Martins Alexandre
Bruno Viegas Zamberlan
Daniel Issler
Diego Meneghetti
Eduardo Henrique Philippsen
Fabio Bini Graciose
Felipe Mapelli
Felipe Ritter Heinzelmann
Gleiciano Cosmo Santos
Guilherme Cousseau Ferranti
Gustavo Galle de Melo
Gustavo Pedroso de Oliveira
Israel Fraga da Silva
João Pedro de Ornellas Cardoso
Leonardo Bobrowski Bidart
Lorenzo dos Santos Peixoto
Lucas Albino dos Santos
Luísa Lazzarin
Luiz Miguel Krüger
Luiz Pedro Silva Aozani
Luiz Roberto Rolian Schardosim
Marco Antonio Frederico
Mellany Araújo
Michelle Gonçalves Matos
Miguel Ávila Mattos
Murillo Gomes Otero
Pedro Baptista dos Santos
Rafaela Oliveira da Silva
Ricardo Garcia Fernandes
Ricardo Ivan Philippsen
Roberto Wanke de Melo
Tiago Zamberlam
Victor Silva de Mattos
Willian Dias
 
Schedule
 

Saturday - May 5th, 2018

08:00

REGISTRATION

09:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
10:00

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 3:00
10:30

Pyraminx

 Combined First
Cutoff 1:00
11:15

Square-1

 Combined Final
Cutoff 1:00
12:00

LUNCH

13:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:15
13:45

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 4:00
14:30

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:00
15:30

3x3x3 One-Handed

 Final
16:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
16:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 30:00
17:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
Sunday - May 6th, 2018

08:00

REGISTRATION

08:30

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
08:30

5x5x5 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 60:00
09:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
10:15

3x3x3 Blindfolded

 First Round
11:00

3x3x3 Cube

 First Round
12:00

LUNCH

13:00

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 1:00
13:45

3x3x3 Cube

 Second Round
14:30

Pyraminx

 Final
15:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
15:30

4x4x4 Cube

 Final
16:00

2x2x2 Cube

 Final
16:30

3x3x3 Cube

 Final
17:00

AWARDS

All times are BRST (GMT-3)