One LY Cube 2018
Almetyevsk
Russia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Final
 
Competitors
Aidar Isakayev (Айдар Исакаев)
Aidar Salikhov (Айдар Салихов)
Akim Syzrantsev
Albert Garipov (Альберт Гарипов)
Alexey Baranov
Alexey Kislovskiy
Alla Bogatova (Алла Богатова)
Aman Dzharatov (Аман Джаратов)
Artem Gusev
Arthur Yusupov (Артур Юсупов)
Artur Sabirov (Артур Сабиров)
Ayaz Akhmadullin (Аяз Ахмадуллин)
Ayaz Bagautdinov (Аяз Багаутдинов)
Azim Nuriakhmetov (Азим Нуриахметов)
Bulat Mubarakshin (Булат Мубаракшин)
Chingizkhan Mukhametdinov
Daniyar Kashapov (Данияр Кашапов)
Denis Sharifullin (Денис Шарифуллин)
Dinar Il'yasov (Динар Ильясов)
Dinar Zemlikhanov (Динар Землиханов)
Dmitriy Skriabin (Дмитрий Скрябин)
Egor Vidyakin (Егор Видякин)
Elizaveta Semenova (Елизавета Семенова)
Emil Khalimov (Эмиль Халимов)
Erik Shakirov
Fidan Gaffarov
German Pchelnikov (Герман Пчельников)
Ilsaf Nugmanov
Ilya Pisarev (Илья Писарев)
Irek Kamaev (Ирек Камаев)
Irek Shakirov (Ирек Шакиров)
Islam Tagirov (Ислам Тагиров)
Ivan Antonov (Иван Антонов)
Kamil Imamov (Камил Имамов)
Kamil Zakirov (Камиль Закиров)
Kamil Zakirow (Камиль Закиров)
Karim Aisin
Luiza Nazmutdinova (Луиза Назмутдинова)
Matvey Plenin (Матвей Пленин)
Maxim Chechnev
Mikhail Arkhipov
Nail Safin
Nikita Degtyarev (Никита Дегтярёв)
Nikita Gamolin
Pavel Mesyatsev
Philipp Baykov (Филипп Байков)
Renal Nurutdinov (Реналь Нурутдинов)
Renat Mukhamedyarov
Rezeda Gaffarova (Резеда Гаффарова)
Rishat Farziev (Ришат Фарзиев)
Rolan Lapko (Ролан Лапко)
Roman Kuznetsov (Роман Кузнецов)
Rostislav Stepanov (Ростислав Степанов)
Rostislav Votinsev
Semen Murzin
Sergey Wolferts
Shamil Nurgaliyev (Шамиль Нургалиев)
Stanislav Baranov
Stepan Kuryshev (Степан Курышев)
Tagir Mukhametzyanov (Тагир Мухаметзянов)
Timur Krutin (Тимур Крутин)
Vadim Rakipov (Вадим Ракипов)
Vasily Stasyev
Yasmina Yarullina (Ясмина Яруллина)
 
Schedule
 

Saturday - May 12th, 2018

09:00

REGISTRATION

10:00

3x3x3 One-Handed

 Final
11:00
12:00
13:00

Square-1

 Final
14:00

LUNCH

14:40

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
15:40

Megaminx

 Combined Fial
Cutoff 2:30
16:40

Pyraminx

 Final
17:20

Skewb

 Final
Sunday - May 13th, 2018

09:00

REGISTRATION

09:45

OPENING CEREMONY

10:00

3x3x3 Cube

 First Round
12:00

2x2x2 Cube

 First Round
13:00

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 1:30
14:00

LUNCH

14:40

3x3x3 Cube

 Second Round
15:20

2x2x2 Cube

 Final
16:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
17:00

3x3x3 Cube

 Final
17:30

AWARDS

All times are YEKT (GMT+3)