Tårnby Cube Træf 2018
Tårnby
Denmark
 
3x3x3 Cube
Final
4x4x4 Cube
Final
5x5x5 Cube
Final
6x6x6 Cube
Final
7x7x7 Cube
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Final
3x3x3 With Feet
Final
Megaminx
Final
Clock
Final
Square-1
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adam Axelsson
Anton Tane Søchting Goode
August F. Hauskov
Ben Ridley
Bernhard Brodowsky
Bertie Longden
Callum Goodyear
Christian Fjølner-Larsen
Christian Meyer
Christian Moldrup
Christian Smedegaard
Clément Cherblanc
Daniel Anker Hermansen
Daniel Vædele Egdal
Daniel Wallin
Darja Makurina
Elias Poulsen
Elin Jacobsson
Emil Halstein Forsberg
Emilie Ibsen
Fabian Löhle
Finn Ickler
Frederik Hansen
Frederik Løchte
Fredrik Trondhjem
Hampus Lidén
Hannah Minas
Helmer Ewert
Henrik Buus Aagaard
Jacob Penther Henriksen
Jakob Gunnarsson
Johannes Jeppesen
Jonathan de Richelieu
Joy Liou Liu
Karl Taagaard Hansen
Karla Struer Lund
Knut Skaug Haraldsen
Kristian Holme
Kristoffer Vasehus
Lars Kildebro
Laurence Livsey
Laurids Abelsen Holm
Linea Elleby Jørgensen
Lucas Hansen
Lucas Moldrup
Lukas Kaag Nørgaard
Lukas Witsey
Mads Bruun Hansen
Mads Philipsen
Magnus Holme
Magnus Patrick Kanstrup
Magnus Søndergaard Byrne
Malte Oliver Bøgh Kjøller
Malthe Lauritsen
Måns Tangvald
Martin Vædele Egdal
Mathias Søndergaard Byrne
Matias Rasmussen
Matthew Prestwich
Melker Larsson
Micki Kanaiya Harning
Mikela Elleby Jørgensen
Mikkel Kolding
Mikkel Waaben Hertz
Nevins Chan Pak Hoong (陈百鸿)
Nikolai Bjerrum Baunkilde
Noa Piamonte Vejlø
Ole Nikolai Gjerset
Oscar Roth Andersen
Pauline Bonnaudet
Peder Steen Henriksen
Rasmus Händén
Rasmus Stub Detlefsen
Sam Spendla
Sebastian Amstrup Skogstad
Sukant Koul
Theo Lyholm
Thomas Sonnenberg Jarner
Thor Muto Asmund
Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst
Tobias Peter
Toni Beljo
Victor Alexander Stolarczyk
Yutong Wang
Zoé de Moffarts
 
Schedule
 

Friday - June 15th, 2018

19:15

3x3x3 Fewest Moves

Final
First Attempt
20:30

5x5x5 Blindfolded

Final
First and Second Attempts
Saturday - June 16th, 2018

08:30

REGISTRATION

08:30

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
09:45

7x7x7 Cube

Combined Final
Cutoff 6:00
10:45

6x6x6 Cube

Combined Final
Cutoff 5:00
11:45

Clock

Final
12:30

LUNCH

12:30

5x5x5 Blindfolded

Final
Third Attempt
13:30

Square-1

Combined Final
Cutoff 45.00
14:30

Megaminx

Combined First
Cutoff 2:30
15:30

3x3x3 With Feet

Combined First
Cutoff 2:00
16:15

3x3x3 Multi-Blind

Final
17:30

BREAK

18:30

Megaminx

Final
19:15

3x3x3 With Feet

Final
20:00

4x4x4 Blindfolded

Final
Sunday - June 17th, 2018

08:30

REGISTRATION

08:30

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
09:30

INTRO TO COMPETING

09:45

5x5x5 Cube

Combined First
Cutoff 5:00
11:00

3x3x3 Blindfolded

Final
11:45

3x3x3 Cube

First Round
13:00

LUNCH

13:30

4x4x4 Cube

First Round
14:30

3x3x3 One-Handed

Combined Final
Cutoff 2:00
15:30

5x5x5 Cube

Final
16:15

4x4x4 Cube

Final
17:00

3x3x3 Cube

Final
17:40

CLEAN UP

18:00

AWARDS

All times are CEST (GMT+2)