San Marcos SB Open 2018
San Marcos
Honduras
 
3x3x3 Cube
Combined First
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined Final
Skewb
Combined Final
 
Competitors
Abdel Alberto Trochez Rios
Alejandro Jose Amador Cruz
Angel Gabriel Hurtado Rodriguez
Anner Jair Reyes Trochez
Ariel Isac Ramírez Barahona
Bryan Antonio Portillo Flores
Cesar David Madrid Gomez
Cristian Jexciel Castro Muñoz
Cristian Miguel Rapalo
Danniel Andrés Orellana Alvarado
Dennis Josue Blanco
Dorian Ernesto Rosales Rodriguez
Edgardo Gálvez
Emily Daniela Chavez Hernandez
Erick Javier Sam
Ernesto Sandoval Rivera
Fabrico Javier Hernandez
Hector Yovani Medina
Hugo Henry Paz Zuniga
Isaac Ayala
Jaime Jafeth Perez Ramos
Jesus Alberto Henriquez Garay
Joel Hernández
Jorge Daniel Serrano Zamora
Jose Alberto Hernadez Sabillon
José Lisandro Velásquez Martínez
Jose Luis Jiménez Castillo
Jose Mauricio Cantillano Enamorado
José Román Aguiluz Milla
Joseph Alejandro Ruiz Vallecio
Junior Jafeth Sanchez Gamez
Kenny David Torres Menjivar
Lester Alvarado Reyes
Luis David Hernández Mejía
Luis Nelson Medina
Mario Josue Hernandez Lazaro
Moises David Mendoza
Nahomy Gisselle Pacheco
Oscar Salomón Martínez Moreno
Raul Arturo Gerezano Euceda
Ricardo Daniel Trejo Trejo
Rodil David Manzanares Izaguirre
Roosevlt Noe Nuñez Rodriguez
Sheyla Yamileth Bautista
Xavier Eduardo Rivera Martinez
Yazid Vladimir Trejo
Yeimi Noemi Sagastume
Yoser Esau Chavez Lara
 
Schedule
 

Saturday - May 5th, 2018

08:00

REGISTRATION

09:30

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 30.00
10:30

3x3x3 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
12:00

Skewb

 Combined Final - Cutoff 30.00
12:30

LUNCH

13:30

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 5:00
14:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
15:15

3x3x3 Cube

 Second Round
16:15

Pyraminx

 Combined Final
Cutoff 30.00
17:00

4x4x4 Cube

 Combined Final - Cutoff 2:30
17:30

2x2x2 Cube

 Final
18:00

3x3x3 Cube

Final
18:30

AWARDS

All times are CST (GMT-6)