Brasília Open 2018
Brasília, DF
Brazil
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
Final
Square-1
Combined Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alrimar Dias Rocha Sobrinho
André Rodrigo César Pinheiro Monte Amado
Arthur Santos Aguiar
Beatriz Cação Silva
Caio Almeida Martins
Carlos Alberto Moura da Silva
Daniel Pittaro Cardoso Barbosa
Danilo Nery Silva de Oliveira
Eduardo Freire dos Santos
Fabio De'Rose
Fernando José Muchuch Chavez
Francisco Moraes Mandalozzo
Gabriel Abreu
Gabriel Nogueira Duarte
Gabriel Soares dos Santos
Gustavo Kenzo Araki Takechi
Gustavo Ruas Sarmento de Almeida
Hélen Priscila Silva Oliveira Melo
Hiran Santana dos Santos Silva
Hugo Leonardo de Oliveira Melo
Jéssica Cristina Medeiros Soares
Joao Filipe de Oliveira Souza
João Hálisson Sousa Gomes
João Luiz Melo Novaes
João Pedro Batista Ribeiro Costa
João Victor Ribeiro Dutra
José Luiz Martins de Almeida e Souza
Kelcio da Silva Melo
Lavynia Marques Leite
Marcella Queiroz de Castro
Maria Júlia Lustosa Araújo
Marlon de V. Marques
Matheus Barbosa de Miranda
Matheus Feitosa
Matheus Vieira Cordeiro dos Santos
Miquéias Dantas dos Santos
Pedro Henrique Cunha de Andrade
Pedro Henrique Rodovanski Alcoforado
Pedro Picinini Rodovalho
Peng Yao Hao
Rafael Medeiros de Alencar
Rafael Schultz
Robert Peterson Sato Filho
Roberto da Costa Barbosa Nunes Caldas
Ryan Silva Pereira
Samuel Antônio Araújo de Jesus
Thiago Nogueira Barros
Valdinei Cordeiro dos Santos
Vinícius Matheus Varjão dos Reis
Vitor Varjão Chiang
Wesley Oliveira Dias
Willian Fidêncio
 
Schedule
 

Saturday - May 26th, 2018

08:00

REGISTRATION

08:30

3x3x3 Fewest Moves

 Final
09:40

2x2x2 Cube

 First Round
10:30

Skewb

 Final
11:15
12:00

LUNCH

13:00

Square-1

 Combined Final
Cutoff 2:00
13:45

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
14:45

3x3x3 Blindfolded

 First Round
15:45

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 4:00
16:45

3x3x3 Multi-Blind

 Final
Sunday - May 27th, 2018

08:00

REGISTRATION

08:30

Pyraminx

Final
09:00

2x2x2 Cube

Final
09:30

4x4x4 Cube

Final
10:00

3x3x3 Cube

 First Round
12:00

LUNCH

13:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:30
13:45

3x3x3 Blindfolded

Final
14:15

3x3x3 Cube

Second Round
15:15

3x3x3 One-Handed

Final
15:45

3x3x3 Cube

Final
16:30

AWARDS

All times are BRT (GMT-3)