Dunas Open 2018
Natal, RN
Brazil
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Alberto Tavares de Oliveira
Andreza Tavares de Oliveira
Cidclay Bruno Filomeno Moura de Melo
Davi de Andrade Iácono
Diogo Rafael Almeida da Silva
Edvan Pontes de Oliveira
Fabio Bini Graciose
Francisco Willem Romão Moreira
Gabriel Ayres Bezerra do Nascimento
Gustavo Penaforte Brito
Helena de Melo Monastirski
Jefferson Nunes Brito de Oliveira
João Carlos Ribeiro Rossiter Pinheiro
João Ebert da Silva de Andrade
João Vitor Evangelista da Silva
Levy Fernandes Pereira
Marina Sá Pinheiro
Marlilson Augustinho Roberto
Pablo Eduardo Nikolais Teixeira Bonifácio da Silva
Paulo Daniel Carvalho de Souza
Phelyppe Álex Vicente da Silva
Rafael Werneck de Andrade Cinoto
Rebeca Costa Barbosa
Renan Saatman Maia
Rhayra Fernanda Medeiros Sena
Robert Wagner Rocha dos Santos
Thalison Roberto Ferreira de Sousa
Thomaz SIlva Cavalcante
Victor Medeiros Rebouças
Walterklayson dos Santos Monastirski
 
Schedule
 

Friday - June 1st, 2018

08:00

REGISTRATION

08:30

3x3x3 Fewest Moves

 Final
09:40
10:10

Pyraminx

 First Round - Cutoff 2:00
10:50

Square-1

 Combined Final - Cutoff 2:30
11:30

Skewb

 Final
12:00

LUNCH

13:00

Clock

 Combined Final
Cutoff 1:30
13:50

Pyraminx

 Final
14:30

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 6:00
15:20

3x3x3 Blindfolded

 Final
Saturday - June 2nd, 2018

08:30

2x2x2 Cube

 First Round
09:20

4x4x4 Cube

 First Round
Cutoff 3:00
10:10

5x5x5 Cube

 Combined Final - Cutoff 3:30
10:50

2x2x2 Cube

 Second Round
11:30

4x4x4 Cube

 Combined Final - Cutoff 2:30
12:00

LUNCH

13:00

3x3x3 Cube

 First Round
14:00

2x2x2 Cube

 Final
14:30

3x3x3 One-Handed

 First Round - Cutoff 1:30
15:10

3x3x3 Cube

 Second Round
16:00

3x3x3 One-Handed

 Combined Final - Cutoff 1:30
16:30

3x3x3 Cube

 Final
17:00

AWARDS

All times are BRST (GMT-3)