Pão de Queijo 2018
Uberlândia, MG
Brazil
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alécio Henrique Afonso Campos
Alexandre Henrique Afonso Campos
Amanda Cristine Reimer Rebelato
Anderson Alessandro Pavia
Chin en Tai
David Breno
Dulio Henrique Abrão Gomide
Fabio De'Rose
Franklyn Xavier Silverio
Gabriel Henrique Cabral Barthasson
Guilherme de Lima Fernandes
Henrique Boaventura de Lima Gomes
João Francisco Stolle Paixão e Casarões
Mariana Drummond de Araújo Abreu
Matheus de Souza Rezende
Maurício Amaral da Costa
Melissa Silva da Costa
Nicolas Fitzgerald Muñoz Herrera
Nicolas Perez
Pedro Santos Guimarães
Rafael Carreiro Campos
Vitória Santana Rezende
 
Schedule
 

Saturday - May 19th, 2018

08:00

REGISTRATION

08:30

Clock

 Final - Limit 2:00
09:00

Pyraminx

 First Round - Limit 2:00
09:30

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:30

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:30 - Limit 5:00
11:15

LUNCH

12:30

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
13:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00 - Limit 4:00
14:15

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 3:00 - Limit 5:00
15:10

6x6x6 Cube

 Combined Final - Cutoff 5:00 - Limit 8:00
15:50

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 7:00 - Limit 10:00
16:45

Pyraminx

    Final - Limit 2:00
17:05

5x5x5 Cube

    Final - Limit 3:00
17:30

4x4x4 Cube

    Final - Limit 2:00
Sunday - May 20th, 2018

08:00

REGISTRATION

08:30

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
09:30

3x3x3 Blindfolded

 First Round - Limit 20:00 cumulative
10:10

4x4x4 Blindfolded

 Final - Limit 30:00 cumulative
10:45

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 2:00 - Limit 3:00
11:30

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
12:30

LUNCH

13:30

3x3x3 Cube

 First Round
Limit 5:00
14:30

3x3x3 One-Handed

 Second Round - Limit 2:00
15:00

2x2x2 Cube

    First Round - Limit 2:00
15:25

3x3x3 Cube

 Second Round
Limit 5:00
16:10

3x3x3 Blindfolded

Final - Limit 20:00 cumulative
16:40

3x3x3 One-Handed

   Final - Limit 2:00
17:05

2x2x2 Cube

    Final - Limit 2:00
17:20

3x3x3 Cube

 Final - Limit 2:00
17:50

AWARDS

All times are BRST (GMT-3)