Tea Time Spring 2018
Fairfax, Virginia
United States
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined First
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Combined First
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
 
Competitors
Aarav Chhapgar
Aaron Mallamad
Aedan Bryant
Akansh Karody
Alese Devin
Alex Hontz
Amelia Krieg
Anna L. Halsdorf
Ari Randers-Pehrson
Arthur Du
Athan Gillespie
Atticus Braden
Ava Maxwell
Avery Duehring
Brad Hoffman
Brayden Arthur Adams
Brendan White
Brian Schneider
Caleb Kolbasowski
Carson Claud
Chris Woodward
Cody Krzyzaniak
Cole Seevers
Conlan Trace
Corey Sakowski
Corwin Cheung
Couper Kerns
Daniel Ahn
Daniel Aspinwall
Daniel Greigg
Daniel Karnaukh
Daniel Ramsden
Daniel Rose-Levine
David Barreno
David Doty
Dean Lockett
Deepak Dutt
Deniz Atak
Derek Wang
Dominic Godman
Eric Hsu
Ethan Chisholm
Ethan Dennis
Evan Stubblefield
Garva Khandelwal
Grant MacMillan
Ha Huynh
Hemanth Saravanan
Henry Savich
Jabari Nuruddin
Jackson Nivera
Jacob Ambrose
Jae Park
Jeff Park
Jeremy Duehring
Joey Murphy
John Paul Godman
Jonathan Larkin
Jonathan Lin
Jonathan Tilahun
Jules Manalang
Justin Choi
Justin Gou
Justin Roth
Kai Matthew Bucher
Kane Ramsay
Kasie Nguyen
Kenneth Wang
Khang Nguyen
Kyler Garcia
Lars Kramer
Lauren Nguyen
Lauren Phung
Lennon Dorsey
Liam Chen
Livia Kleiner
Logan Forsythe
Luigi Soriano
Luke Galioto
Matthew Calvario
Micah Skipper
Michael Kaiser
Michael Nielsen
Mitchell Hum
Nathan Kearney
Nathan Lynch
Nestor Sokhan
Nicholas Leyesa
Oliver Cervantes
Olivia Delena Pryor
Orhan Tasci
Owen Cameron
Patrick Skelley
Paul Hughes
Ray Bai
Rayhan Cote
Robert McCormick
Roger Zeng
Roy Lee
Russell Johnson
Ryan Farish
Ryan Peljovich
Ryan Tanenholz
Salar Nasimov
Sean Belke
Seokjun Hong
Soham Gyani Jinsi
Spencer Whims
Stanley Roth
Stephen Brett Salisbury
Stephen Huan
Stephen Jiang
Taja Ellerbe
Timothy Dobson
Tommy Szeliga
Waden Cho
Will Callan
Will Neely
William Baker
William Yao
Xan Shen
Zachary Forino
Zack Brandon
 
Schedule
 

Saturday - May 26th, 2018

08:20

REGISTRATION

09:00

3x3x3 Cube

 First Round
10:30
11:30
12:30

LUNCH

13:00

Square-1

 Combined First
Cutoff 45.00 - Limit 2:00
14:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
14:45

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:20 - Limit 3:00
16:00

3x3x3 Cube

 Second Round
16:30

Square-1

    Final
16:50

Pyraminx

    Final
17:05

Skewb

    Final
17:20

4x4x4 Cube

    Final
17:45

3x3x3 Cube

    Final
18:00

AWARDS

Sunday - May 27th, 2018

08:20

REGISTRATION

09:00

3x3x3 With Feet

 Combined First
Cutoff 2:00 - Limit 5:00
10:00

3x3x3 With Feet

    Final
10:15

2x2x2 Cube

 First Round
11:30

Clock

 Combined First
Cutoff 25.00 - Limit 1:00
12:30

5x5x5 Blindfolded

 Final
12:30

LUNCH

14:00

Megaminx

 Combined First
Cutoff 2:00 - Limit 4:00
15:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 45.00 - Limit 2:00
16:00

2x2x2 Cube

 Second Round
16:30

Clock

 Final
17:00

Megaminx

 Final
17:30

3x3x3 One-Handed

    Final
17:45

2x2x2 Cube

    Final
18:00

AWARDS

All times are EDT (GMT-4)