CK Cubing Party 2018
Taipei
Taiwan
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined First
Final
 
Competitors
An-Hsu Chen (陳安旭)
Angeline Wijaya
Bing-Chen Lu (呂秉宸)
Bo-Ying Huang (黃柏穎)
Bo-Yu Lin (林柏佑)
Che-Ting Chu (朱哲廷)
Chi-Wei Ku (古騏瑋)
Chi-Yuan Koung (龔祺元)
Chia-Leo Lin (林珈樂)
Chia-Liang Tai (戴嘉良)
Chia-Yu Tsai (蔡家瑜)
Chien-Yu Chu (朱建宇)
Chih-Cheng Yu (游智成)
Chih-Han Yu (游智翰)
Chun-Ho Chen (陳淳和)
Chun-Yu Yang (楊竣宇)
Chung-Yao Chiang (江仲堯)
Er-Sheng Kuo (郭爾陞)
Han-Lin Wu (吳翰霖)
Hau-Yu Huang (黃浩宇)
Hsiang-Cheng Kan (闞祥誠)
Huang-Bang Fang (房黃邦)
Jia-He Lai (賴佳禾)
Jia-Hong Lu (陸嘉宏)
Jun-Bao Ni (倪君寶)
Jun-Hao Hu (胡峻豪)
Jun-Rui Rao (饒峻睿)
Kai-Wen Wang (王楷文)
Kun-Hung Pan (潘昆宏)
Kuo-Hau Wu (吳國豪)
Meng-Ru Xiao (蕭孟汝)
Mu-Le Li (李睦樂)
Ping-Yueh Huang (黃品越)
Po-Hao Chou (邱柏豪)
Qi-Li Wang (王奇立)
Rui-Jun Liu (劉睿鈞)
Shang-Da Yang (楊尚達)
Shang-En Tsou (鄒尚恩)
Shao-Heng Hung (洪紹恆)
Shao-Yu Hu (胡紹宇)
Sheng-Jie Lin (林聖傑)
Shih-Hao Wang (王士豪)
Shu-Yii Luo (駱書翊)
Siau Hong Da
Tang-Kai Huang (黃堂愷)
Tang-Lin Chuang (莊棠麟)
Ting-Guang Chang (張廷光)
Ting-Yu Liao (廖庭右)
Tzu-Han Hung (洪梓菡)
Wang Junwen (王俊文)
Wei-Chieh Sun (孫韋傑)
Wei-Hsu Lin (林韋旭)
Wei-Jyun Wang (王韋鈞)
Yan-Hung Lai (賴彥宏)
Yan-Long Chen (陳彥龍)
Yen-Chen Chen (陳延禎)
Yen-Pin Xiao (蕭彥平)
Yen-Wei Li (李彥緯)
Yi-Heng Lee (李宜衡)
Yu-Chun Chen (陳宇均)
Yu-Hsuan Chang (張祐瑄)
Yu-Hsuan Lai (賴宇軒)
Yu-Kai Chen (陳宇楷)
Yu-Lun Hsu (許育綸)
Yueh-Lin Tsai (蔡岳霖)
Yun-Lun Chung (鍾昀倫)
Yun-Rong Chiang (江昀容)
Yun-Rui Chiang (江昀叡)
Yun-Yi Lin (林昀毅)
Zhao-Zhe Zhong (鍾肇哲)
Zi-Xian Liao (廖子賢)
Zong-Xian Yang (楊宗憲)
Zong-Xing Yang (楊宗興)
 
Schedule
 

Sunday - May 27th, 2018

08:30

REGISTRATION

09:00

2x2x2 Cube

 Combined First - Cutoff 1:00
09:40

Skewb

 Combined First - Cutoff 40.00
10:10

3x3x3 Cube

 First Round
11:10

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
12:00

LUNCH

13:00

Pyraminx

 Combined First - Cutoff 40.00
13:30

Square-1

 Combined First - Cutoff 1:30
14:10

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:00
15:10

3x3x3 Cube

 Second Round
16:00

2x2x2 Cube

 Second Round
16:30

Square-1

    Final
16:50

4x4x4 Cube

    Final
17:10

Skewb

    Final
17:30

2x2x2 Cube

    Final
17:50

Pyraminx

    Final
18:10

3x3x3 Cube

    Final
18:30

AWARDS

All times are CST (GMT+8)