Omiya Bigs 2018
Saitama, Saitama
Japan
 
3x3x3 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Clock
Combined Final
 
Competitors
Akatsuki Kitamura (北村曉)
Amey Gaba
Aoi Kubota (久保田葵偉)
Arifumi Fushimi (伏見有史)
Asato Irifune (入船朝斗)
Atsushi Suzuki (鈴木淳)
Bryan De Los Santos Rivero
Cole Baptist
Daryl Aliben
Fumiki Koseki (古関章記)
Fumiya Kimura (木村文哉)
Girish Bagadia
Haruka Kitamura (北村晴香)
Hideaki Ohnishi (大西秀明)
Hideo Miyahara (宮原英雄)
Hikaru Umetsu (梅津熙)
Hiroyuki Saito (齊藤宏幸)
Hitoki Kidahashi (木田桥仁毅)
Hyogo Tamura (田村兵庫)
Hyu Nojima (野島飛勇)
Itthikorn Jittaveeroj (อิทธิกร จิตทวีโรจน์)
Junichiro Taniguchi (谷口淳一郎)
Kaito Mori (森海斗)
Kakeru Fukuda (福田翔)
Kaori Iwamoto (岩本カオリ)
Katsunori Ishiguro (石黒克典)
Kazuhiro Fukada (深田和宏)
Kazuki Ojima (尾島和樹)
Kazutaka Watanabe (渡部和孝)
Ken Tezuka (手塚健)
Kenji Mouri (毛利健二)
Kenta Horie (堀江賢太)
Kotaro Terada (寺田晃太朗)
Lui Kasahara (笠原琉位)
Luna Suzuki (鈴木留奈)
Masaharu Yamaoka (山岡正治)
Masaru Uemura (植村優)
Masato Kobayashi (小林正人)
Masayuki Hirai (平井雅之)
Megumi Hattori (服部恵美)
Meitel Ohshiro (大城メーテル)
Melda Eksi
Mikito Takata (高田幹人)
Nan Xia (夏楠)
Naoto Sato (佐藤尚人)
Natsuki Ishizawa (石澤夏希)
Natsuki Shikibu (式部夏樹)
Philipp Steck
Raphaël Pihet
Rihito Adachi (安達凛人)
Rituraj Sohoni
Ryo Ito (伊藤崚)
Ryohei Yoshioka (吉岡亮平)
Ryota Futagami (二神亮太)
Ryota Hiraoka (平岡遼太)
Ryouga Hayashi (林竜河)
Ryouichi Ibaraki (茨木亮一)
Ryuei Kuroki (黒木龍英)
Ryuhei Tachibana (橘龍平)
Ryuji Nakano (中野隆士)
Ryutaro Miyazaki (宮崎隆太郎)
Sakura Yoshioka (吉岡さくら)
Satoru Umetsu (梅津諭)
Satoshi Kodama (児玉聡)
Sheng Jiang (蒋笙)
Shinichi Saito (斉藤伸一)
Shoji Nishimura (西村晶司)
Shota Azuma (東翔太)
Shotaro Yamaoka (山岡正太郎)
Shoutaro Kikuchi (菊地章太郎)
Shu Kinugasa (衣笠知悠)
Shunsuke Wada (和田俊輔)
Shuto Ueno (上野柊斗)
Syuhei Omura (大村周平)
Takashi Sunada (砂田隆志)
Takashi Takaoka (高岡孝)
Takeshi Hino (日野健志)
Takeshi Ogawa (小川剛史)
Taku Sasaki (佐々木拓)
Takuma Daino (台野拓磨)
Takumi Minami (南匠実)
Takuya Kurokawa (黒河拓也)
Taro Yoshioka (吉岡太郎)
Tatsuto Igarashi (五十嵐達人)
Tomohiro Kobayashi (小林知広)
Tomoya Iida (飯田朋也)
Tomoyuki Hiraide (平出智之)
Toru Morooka (諸岡徹)
Toru Umetsu (梅津融)
Varun Mohan
Wataru Hashimura (端村航)
Yoji Ogura (小倉洋二)
Yoshimi Sudo (須藤良実)
Yoshitaka Suto (須藤良峰)
Yota Ueda (上田陽太)
Youko Takada (高田蓉子)
Yuhei Takagi (高木佑平)
Yuito Nozaki (野崎結人)
Yuji Suse (巣瀬雄史)
Yuki Morita (森田有貴)
Yuki Tanaka (田中悠樹)
Yuto Takemoto (竹本悠人)
Yuuki Kobayashi (古林祐輝)
Yuyang Zhen (甄禹扬)
Zihe Li (李子翯)
 

Luna Suzuki (鈴木留奈)   ·   Japan   ·   see her WCA's official results

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
2913.0312.9714.3314.6311.69 PB 13.44 PB 11.69

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
371:45.012:25.342:22.912:27.492:11.14 PB 2:19.80 PB 1:45.01

#event / roundt1t2t3meanbest
284:09.444:30.843:54.86 PB 4:11.71 PB 3:54.86

Personal, national, continental and world records are calculated from a copy of the official results, of which the World Cube Association is source and owner
This copy could be not actual or not up to date