Tangkak Perkasa 2018
Tangkak
Malaysia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
First Round
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Clock
Combined Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined First
Final
 
Competitors
Ainesh Sevellaraja
Aliff Iskandar Bin Mohd Yusof
Ammar Bin Awang Abdul Rahman
Andre Louis Ang Wei Ming
Ang Chin Xiang
Ang Chin Zhen
Ang Zhen Zhou
Arjunan Rajandran
Asher Mak Wei Han
Brandon Goh Xuan Weii
Bryan Lee Wern Han
Chai Kai En
Chear Yoong Zheng
Chlowyn Teo Hongjun
Darren Siew Ee Yaang
Eason Siew Ee Son
Edison Ooi
Eng Dickson
Er Xuan Wei
Ethan Tan Hengdi
Gan Vinkent
Grayson Goh
Hill Pong Yong Feng
Jin Gan (甘劲)
Joyce Peh
Julian Pang Qi Zheng
Kelvin Bok Wei Hao
Kelvin Ong Yong Chiang
Koh Jian Hang
Koh Wei Peng
Kubenderan AL Krishnan
Leong Sen Han
Leow Yi Jun
Liew Yee Voon
Lim Chun Yik
Lim Hung
Lim Joa Quin
Lim Wei En
Lim Yong Jie
Manfred Siew
Mohd Al Hakim Bin Ab Zaid
Mohd Shamil Naim Bin Mohd Nazli
Muhammad Ammar Arif Bin Azizul
Muhammad Haizul Haziq Bin Suhaimi
Muhammad Nurhidayat Bin Hishamuddin
Muhammad Zaki Zikri Bin Zakaria
Ng Jia Quan
Ng Jun Jie
Noorazan Shazweena Binti Suhymee
Rishikeshan AL Sures
Sebastian Heng Zhi Xiang
Shawyang Tan
Siew Hann Wen
Sim Kim Liang
Tiffany Soh
Wan Hamizan Bin Wan Haide
William Gan Wei Ren (颜伟仁)
Wong Min Jze
Wong Ming Liang
Yap Jia Yang
 
Schedule
 

Thursday - June 14th, 2018

08:00

REGISTRATION

08:30

2x2x2 Cube

 First Round
09:15

3x3x3 Cube

 First Round
10:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
11:30

3x3x3 One-Handed

 Combined Final
Cutoff 1:30
12:15

Pyraminx

 Combined First
Cutoff 30.00
13:00

LUNCH

13:45

Skewb

 Combined First
Cutoff 30.00
14:30

3x3x3 With Feet

 Combined Final
Cutoff 5:00
15:15

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
16:00

Clock

 Combined Final - Cutoff 40.00
16:30

Square-1

 Combined First
Cutoff 1:30
17:15

3x3x3 Cube

 Second Round
17:45

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00
18:30

2x2x2 Cube

    Final
18:45

4x4x4 Cube

    Final
19:00

Pyraminx

    Final
19:15

Skewb

    Final
19:30

Square-1

    Final
19:45

3x3x3 Cube

 Final
20:15

AWARDS

All times are MST (GMT+8)