Rally In The Valley 2018
Middletown, Virginia
United States
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
 
Competitors
Adam Cowburn
Adin Michelson
Aedan Bryant
Alex Hontz
Amber Sloan
Amod Mathur
Anna L. Halsdorf
Ari Randers-Pehrson
Athan Gillespie
Avery Duehring
Ben MacGregor
Bobby Mapp
Braeden Morris
Brayden Arthur Adams
Brendan White
Caleb Kinman
Christopher Kindred
Cian Harp
Conlan Trace
Corey Sakowski
Daniel Ahn
Darren Faules
Deniz Atak
Dylan Gillespie
Elijah Starkey
Ethan Dennis
Gabriel Kelso
Galen Patrick Andreacchi
Grant MacMillan
Gregory Keehan
Hailey Lambert
Hayden Hessler
Hemang Vasu
Henry Hammer
Henry Savich
Hunter Heinack
Irys Kline
Jack Nelson
Jack Small
Jack Stoney
Jacob Lee
Jamal Quincy Jones
James Beatty
Jason Calkins
Jenna Callan
Jeremy Duehring
Jerry W. Wang
John Smith
John Staley
JoJo Giltinan
Jonah Hart
Jonathan Lightcap
Jonathan Tilahun
Jonny Hogg
Justin Choi
Justin Gou
Justin Moss
Kaedon Schoming
Kalin Shin
Krish Kanwar
Lauren Nguyen
Lennon Dorsey
Liam Combs
Lukas Contreras
Luke Bennett Anders
Luke Sun
Maggie Clark
Matthew Culkin
Michael Maaseide
Michael Nielsen
Michael Yoo Fatemi
Mitchell Hum
Nathan Lynch
Nathan Palmer
Noah Fazzini
Nolan Sigethy
Owen Cameron
Owen Chester
Patrick Skelley
Peter Hibl
Ray Bai
Rayhan Cote
Robert Mapp IV
Ryan Bodoh
Ryland Wilson
Sai Gulati
Sam Bringman
Scott McGowan
Sebastian Amador
Sophia Schorr
Stephen Huan
Taja Ellerbe
Tanzer Balimtas
Tommy Harrington
Tommy Szeliga
Tyler Martin
Will Callan
William Baker
William Robertson
Yoonjai Song
Zachary Florek
Zachary Forino
Zack Brandon
Zavian Valedon
 
Schedule
 

Saturday - June 16th, 2018

08:00

REGISTRATION

09:00

3x3x3 Cube

 First Round
10:30

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 1:15 - Limit 2:30
11:30
12:30

LUNCH

01:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:00 - Limit 3:30
02:00

2x2x2 Cube

 First Round
03:00

3x3x3 Cube

 Second Round
03:45

3x3x3 One-Handed

 Combined Final
Cutoff 0:45 - Limit 2:00
04:45

Pyraminx

    Final
05:00

2x2x2 Cube

    Final
05:15

3x3x3 Cube

    Final
05:30

AWARDS

All times are EDT (GMT-4)