Delhi Cubing Heat Wave 2018
Delhi
India
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
First Round
Second Round
Final
 
Competitors
Aakash Kawa
Aakash Mangla
Aarush Mohan
Aayush Gupta
Abhi Gawande
Abhishek Rana
Abhishrut Khanna
Aditya Nemiwal
Advait Pisolkar
Advik Gupta
Ainesh Mohan
Akash Rupela
Akshat Kumar
Akshath Singh
Angad Rai
Anish Bangotra
Ansh Arora
Anuj Menta
Anuj Singh Negi
Apoorva Arora
Apratim Jain
Aritro Sengupta
Armaan Khetarpaul
Armaan Rai
Arush Singh
Aryan Chhabra
Aryan Gupta
Aryan Sehgal
Aryan Seth
Aryan Singh
Ashwin Kumar
Bhaktij Patil
Bhavesh Chander
Bhavya Kant Vikram
Devaansh Dhingra
Dhruv Pratap Singh Rathore
Divij Yadav
Garv Soni
Hardik Dhalla
Hargun Singh Tikku
Harsh Vashisht
Harshit Aggarwal
Humam Zaidi
Jai Dhamija
Jai Sachdev
Joy Shanker
Kartikeya Chhikara
Komal Gupta
Kriday Borwankar
Krish Batra
Krish Preet
Krrish Malhotra
Kshitiz Sharma
Kunal Oak
Kushal Khandelwal
Laksh Singh
Lakshay Sehgal
Lakshay Sharma
Lovin Raghava
Maanas Taneja
Mani Kumar
Mehul Sharma
Mohammad Rafi
Mrinaal Garg
Naman Jethani
Nilesh Garg
Nilesh Saini
Nishchay Dhiman
Paarth Chhabra
Piyush Khurana
Piyush Passi
Prabhav Chauhan
Pranav Chauhan
Pranav Ojha
Rachit Soni
Radhika Kulkarni
Raghav Gaur
Rahul Shyokand
Ram Chawla
Rishabh Jain
Rishabh Mishra
Rohan Gupta
Ronak Narang
Ronit Sharma
Ryan Varghese Peter
Saarthak Saxena
Sahil Aggarwal
Saiyam Jain
Saloni Kapoor
Samrath Singh
Samyak Sahu
Saransh Tandon
Sarthak Gupta
Sarthak Mangla
Sarvagya Kulshreshtha
Sawan Khurana
Shashwat Tanwar
Shivam Bansal
Shivansh Gupta
Shourya Mathur
Shreyas Trehan
Shruti Jain
Sidharth Grover
Snehashish Chakravarti
Soham Adarkar
Sufi Saaz Preet
Sushant Nagi
Suyash Kumar
Swastik Joshi
Tanish Saxena
Tanmay Chadha
Tanuj Kalra
Trikesh Swamy
Ujjawal Pabreja
Vansh Bansal
Veenayak Bhola
Vibhav
Vibhuti Sainath
Vipin Kumar
Vishv Talwar
Yajat Gupta
Yashweat Shrivastava
 
Schedule
 

Sunday - June 24th, 2018

07:00

SETUP

07:45

Staff Rounds

08:15

REGISTRATION

08:45

INTRODUCTION

09:15

3x3x3 Cube

 First Round
11:15

2x2x2 Cube

 First Round
12:15
13:15

LUNCH

14:00
14:45

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 2:00
15:45

3x3x3 Cube

 Second Round - Top 32
16:15

Skewb

    Final - Top 10
16:30

3x3x3 One-Handed

    Final - Top 10
16:45

Pyraminx

 Final - Top 20
17:15

2x2x2 Cube

 Final - Top 20
17:45

3x3x3 Cube

 Final
Top 12
18:30

AWARDS

All times are IST (GMT+5.5)