Maru X 2018
Tainan
Taiwan
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Second Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
Combined First
Second Round
Final
Square-1
Combined First
Final
 
Competitors
Adrianus Leoputra
Bing-Ying Li (李秉穎)
Bo-Jun Xu (許博舜)
Bo-Jyun Jiang (江柏均)
Bo-Wen Chen (陳柏文)
Chen-An Yu (尤晨安)
Chen-Jui Su (蘇晨睿)
Chen-Kuang Chiu (邱晨光)
Chen-Wei Su (蘇晨崴)
Chen-Yu Kuo (郭鎮瑀)
Chen-Yu Lee (李承祐)
Cheng-En Chuan (全承恩)
Cheng-En Wu (吳承恩)
Cheng-Hua Wu (巫政樺)
Cheng-Ying Lee (李承穎)
Chi-Lun Hung (洪啟倫)
Chi-Yuan Koung (龔祺元)
Chia-Hsin Li (黎佳鑫)
Chia-Leo Lin (林珈樂)
Chia-Liang Tai (戴嘉良)
Chia-Lin Cheng (鄭加霖)
Chien-Mu Yang (楊謙牧)
Chih-Chuan Yang (楊智全)
Chih-Yuan Su (蘇致源)
Ching-Cheng Hsieh (謝京城)
Chun-Ho Chen (陳淳和)
Chun-Ting Liu (劉淳庭)
Chung-Han Hsu (許鍾瀚)
Chung-Wei Huang (黃仲瑋)
Ciao-Yin Yang (楊喬尹)
Derek Hsieh
Duan-Lin He (何端綝)
En-Fu Lin (林恩甫)
Er-Sheng Kuo (郭爾陞)
Fong Wang (王丰)
Gin-Hung Chen (陳俊翰)
Guan-Jhang Song (宋冠璋)
Guan-Ye He (何冠燁)
Guan-Ying Wang (王冠穎)
Han-Di Shen (沈漢迪)
Hao-Chun Chang (
He-Han Wu (吳和翰)
He-Ping Zheng (鄭和平)
He-Ren Zhuang (莊賀仁)
Ho Hsieh (謝合)
Hong-Rui Lin (林宏睿)
Hua-Ting Lee (李華庭)
Huang-Bang Fang (房黃邦)
Huei-Xiang Syu (徐暉翔)
Hung Chi Shiu (許紘齊)
Hung-Yen Lin (林宏諺)
Jia-He Lai (賴佳禾)
Jia-Hong Lu (陸嘉宏)
Jia-Jun Li (李家駿)
Jia-Wei Liu (劉家瑋)
Jin-Hua Chen (陳勁樺)
Jin-Huan Xue (薛瑾澴)
Jin-Yuan Hsieh (薛晉原)
Joseph Connell
Jun-Bao Ni (倪君寶)
Jun-Li Lin (林峻立)
Jun-Rui Rao (饒峻睿)
Jun-Yue Hu (胡鈞越)
Kai-He Wang (王凱禾)
Kai-Ming Liu (劉凱銘)
Kai-Wen Wang (王楷文)
Kai-Yi Mao (茆鎧驛)
Kai-Yu Hsu (許愷育)
Kuang-Ying Chen (陳光穎)
Kuang-Yueh Chen (陳光悦)
Kuo-Hau Wu (吳國豪)
Li-Wei Wu (吳立偉)
Lin-Yung Huang (黃令詠)
Luca Chen (陳弈安)
Meng-Jia Li (李孟家)
Meng-Ru Xiao (蕭孟汝)
Meng-Yi Li (李孟一)
Min-Sheng He (何敏聖)
Ming-En Yeh (葉銘恩)
Ming-Ze Wang (王銘澤)
Nai-Jhen Ye (葉乃禎)
Nien-Ping Chen (陳念平)
Pei-Jung Lai (賴沛容)
Pei-Yu Huang (黃培瑜)
Pei-Yu Ko (柯沛羽)
Peng-Hua Wen (温鵬樺)
Pin-Liang Liu (劉品亮)
Ping-Yueh Huang (黃品越)
Rong-Hong Yan (顏榮宏)
Shao-Hua Hu (胡少華)
Sheng-Jie Lin (林聖傑)
Sheng-Wen Wang (王聖文)
Shih-Pu Hsu (許時溥)
Shu-Yii Luo (駱書翊)
Shun-Hsin Chang (張舜欣)
Sin-Kai Yang (楊新凱)
Su-Yu Huang (黃蘇毓)
Syun-Jhao Shih (施勛詔)
Tai-Rui Su (蘇泰瑞)
Tang-Kai Huang (黃堂愷)
Tang-Lin Chuang (莊棠麟)
Ting-Ching Lin (林庭慶)
Ting-Xian Lin (林廷縣)
Ting-Yu Liao (廖庭右)
Tsai-Na Kuo (郭采納)
Tsu-Yu Tseng (曾子瑜)
Tsung-Che Lee (李宗哲)
Tsung-Ying Kuo (郭宗穎)
Tung-Ying Hsieh (謝東穎)
Tzu-Han Hung (洪梓菡)
Wang Junwen (王俊文)
Wei-Chieh Chin (金緯傑)
Wei-Chieh Sun (孫韋傑)
Wei-Qi Liu (劉緯騏)
William Hsu
Xiang-Fu Tian (田翔富)
Xing-Hao Wang (王星皓)
Xu-Lun Chi (池旭倫)
Yang-Chih Lin (林揚智)
Yen-Hsiang Wang (王彥翔)
Yen-Pin Xiao (蕭彥平)
Yen-Tso Chen (陳晏佐)
Yi-Chang Wu (吳易錩)
Yi-Chen Tseng (曾翊宸)
Yi-Fan Wu (吳一凡)
Yi-Heng Lee (李宜衡)
Yi-Ho Hsueh (薛以和)
Yi-Hsiu Li (李易修)
Yi-Jen Hsueh (薛以仁)
Yi-Kuan Cheng (鄭以寬)
Yi-Syuan Kao (高宜萱)
Ying-Tse Chuang (莊英澤)
Yu-Chen Wang (王于宸)
Yu-Chi Hou (侯宥圻)
Yu-Chia Sung (宋祐嘉)
Yu-Hsuan Chang (張祐瑄)
Yu-Hsun Lo (羅佑勳)
Yu-Jhih Yeh (葉昱志)
Yu-Liang Hung (洪宇亮)
Yu-Lin Kuo (郭侑霖)
Yu-Lun Su (蘇昱綸)
Yu-Ru Chen (陳禹儒)
Yu-Wei Ko (柯昱瑋)
Yu-Wen Wang (王裕文)
Yu-Ying Li (李昱穎)
Yuan-Jyun Shih (施元鈞)
Yueh-Lin Tsai (蔡岳霖)
Yueh-Tang Chuang (莊岳唐)
Yun Han (韓雲)
Yung-Kuan Kuo (郭永寬)
Zhao-Zhe Zhong (鍾肇哲)
Zhen-Han Wu (吳政翰)
Zhi-Xuan Liu (劉至軒)
Zi-Ni Huang (黃姿霓)
Zi-Qiang Hong (洪子強)
Zi-Xian Liao (廖子賢)
Zih-Siang Lin (林子翔)
Zong-Si Ye (葉宗羲)
Zong-Yu Wu (吳宗祐)
 
Schedule
 

3x3x3 Blindfolded - Final
#namecountryt1t2t3bestmean
1
Taiwan
30.6723.88DNF23.88 
2
Taiwan
DNF24.0432.2924.04 
3
Taiwan
DNF26.45DNF26.45 
4
Taiwan
DNF59.2759.6359.27 
5
Taiwan
2:24.911:32.032:04.591:32.032:00.51
6
Taiwan
3:48.11DNFDNF3:48.11 
7
Taiwan
DNFDNF5:36.935:36.93 
8
Taiwan
DNFDNFDNFDNF 
8
Taiwan
DNFDNFDNFDNF 
8
Taiwan
DNFDNFDNFDNF 
Taiwan
     
Taiwan
     
Taiwan