Uzhgorod Summer 2018
Uzhgorod
Ukraine
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Second Round
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Amir Mamedov (Амір Мамедов)
Andrii Polychko (Андрій Поличко)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Arsenii Ohar (Арсеній Огарь)
Bohdan Slobodian (Богдан Слободян)
Danylo Kamenskykh (Данило Каменських)
Danylo Varfolomieiev (Данило Варфоломєєв)
Dmytro Brykin (Дмитро Брикін)
Dmytro Khabinskyi (Дмитро Хабінський)
Dmytro Rezhko (Дмитро Режко)
Ihor Kastranets (Ігор Кастранець)
Ihor Sukhovatenko (Ігор Суховатенко)
Ihor Tarasov (Ігор Тарасов)
Kristóf Veres
Lev Holub (Лев Голуб)
Mykhailo Lagoida (Михайло Лагойда)
Mykola Trotsenko (Микола Троценко)
Nazar Tytskyi (Назар Тицький)
Nikita Kovalchuk (Нікіта Ковальчук)
Oleh Kuprienko (Олег Купрієнко)
Oleh Shuliakovskyi (Олег Шуляковський)
Oleh Toporovych (Олег Топорович)
Oleksandr Babydorych (Олександр Бабидорич)
Oleksandr Gulianych (Олександр Гулянич)
Oleksandr Seniuk (Олександр Сенюк)
Pavlo Huk (Павло Гук)
Roman Ostapenko (Роман Остапенко)
Rostyslav Dykyi (Ростислав Дикий)
Rūdolfs Vīnkalns
Serhii Hoiuk (Сергій Гоюк)
Vadym Hruden (Вадим Грудень)
Viktor Stehnei (Віктор Стегней)
Vladyslav Kostiuk (Владислав Костюк)
Vladyslav Zhovtani (Владислав Жовтані)
Vladyslav Zhydkov (Владислав Жидков)
Volodymyr Korol (Володимир Король)
Volodymyr Lepei (Володимир Лепей)
Yaroslav Dykyi (Ярослав Дикий)
Yevhen Loginov (Євген Логінов)
Yevheniia Melnykova (Євгенія Мельникова)
Yurii Brykin (Юрій Брикін)
Yurii Chulochnikov (Юрій Чулочніков)
Yurii Tatynets (Юрій Татинець)
 
Schedule
 

Saturday - July 14th, 2018

09:00


REGISTRATION

09:20

OPENING CEREMONY

09:30

Square-1

 Combined Final
Cutoff 50.00
10:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
11:40

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:30
12:50

LUNCH

13:40

3x3x3 Cube

 First Round
15:00

Ivy Cube

Final
15:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:20
16:40
17:40
18:40

3x3x3 Blindfolded

 First Round
19:20

2x2x2 Cube

 First Round
20:20

3x3x3 Fewest Moves

 Final
Sunday - July 15th, 2018

08:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
09:00
09:30

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:45
10:30

4x4x4 Cube

 Final
11:00

Redi Cube

Final
11:45

Skewb

    Final
12:05

3x3x3 One-Handed

    Final
12:25

LUNCH

13:20

2x2x2 Cube

 Second Round
14:00

3x3x3 Cube

 Second Round
14:45

Clock

 Combined Final - Cutoff 45.00
15:25

Pyraminx

    Final
15:45

2x2x2 Cube

    Final
16:10

2x2 One-Handed

Final
17:10

3x3x3 Cube

 Final
18:10

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)