Campeonato Brasileiro 2018
Uberlândia, Minas Gerais
Brazil
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined First
Final
7x7x7 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined First
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Clock
Combined First
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adriano Matoba Lipski
Aharon Campoli Tono
Alécio Henrique Afonso Campos
Alexandre Henrique Afonso Campos
Ana Lúcia Pintro
Anderson Alessandro Pavia
André Júnio de Vasconcelos Gomes
André Silva Camargo
Anuar Miguel Abib Onofre
Caio Almeida Martins
Caio Hideaki Sato
Chin en Tai
David Breno
Diego Meneghetti
Everaldo Leandro Baracho da Silva
Fabio Amaro da Silva
Fabio Bini Graciose
Fabio De'Rose
Felipe Baldívio Freires
Felipe Cardim
Francisco Moraes Mandalozzo
Francisco Silva Duarte
Franklyn Xavier Silverio
Gabriel Bergue Campos Borges
Gabriel Henrique Cabral Barthasson
Gabriel Lincon Souza
Gabriel Pedra Silveira
Gabriel Sargeiro Gomes de Mello
Gabriel Silva dos Santos
Gedeon Custódio Fagundes
Guilherme de Sousa Pereira
Gustavo Silva Faquim
Henrique Boaventura de Lima Gomes
Israel Machado Soares
Iuri Grangeiro Carvalho
João Francisco Stolle Paixão e Casarões
João Guilherme Barejan Maiale
João Luiz Melo Novaes
João Vinicius de Andrade Santos
José Armando Silva Duarte
Kaic Porfírio Almeida
Key Yu Wan
Larissa Naves Lourenço Santos
Lucas Ichiro Yunomae
Luiz Felipe Tota do Nascimento
Luiz Henrique Flexa Belucio
Marcos Vinícius Vieira Takahashi da Silva
Mariana Drummond de Araújo Abreu
Marius Rombout Ferreira van Riemsdijk
Marjorie Marbly Miranda Nunes
Marlom Messias dos Santos
Marlon de V. Marques
Mateus Lima de Sousa Rodrigues
Matheus Barbosa de Miranda
Matheus de Souza Rezende
Mauricio Goncalves Cervi
Murillo Gomes Otero
Nicolas Perez
Pedro Roque
Pedro Santos Guimarães
Pedro Sinhoara Soares de Lima
Rafael Carreiro Campos
Roberto da Costa Barbosa Nunes Caldas
Suzane Coelho
Vitória Santana Rezende
Wendel Rocha de Oliveira
 
Schedule
 

Friday - July 20th, 2018

08:30

REGISTRATION

09:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
10:00

6x6x6 Cube

 Combined First
Cutoff 3:30
10:00

3x3x3 Blindfolded

 First Round
Cumulative Limit 18:00
10:45

7x7x7 Cube

 Combined First
Cutoff 5:00
10:45

3x3x3 With Feet

 Combined First
Cutoff 2:00
11:45

LUNCH

13:00
13:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
First Attempt
13:45

Clock

 Combined First - Cutoff 30.00
14:25

Square-1

 Combined First - Cutoff 1:00
15:05

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:15
16:20

3x3x3 With Feet

 Final
16:50

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
Saturday - July 21st, 2018

08:30

REGISTRATION

09:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
09:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 40:00
10:00
10:45

Megaminx

 Combined First
Cutoff 2:15
12:00

LUNCH

13:00

3x3x3 Cube

 First Round
13:00

3x3x3 Multi-Blind

Final
Second Attempt
14:30

2x2x2 Cube

 First Round
15:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:30
16:30

6x6x6 Cube

 Final
17:00

7x7x7 Cube

 Final
17:30

Clock

    Final
17:45

Square-1

    Final
Sunday - July 22nd, 2018

09:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
10:00

Skewb

 Final
10:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 60:00
10:30

5x5x5 Cube

 Final
11:00
11:30

Megaminx

 Final
12:00

LUNCH

13:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
13:30

3x3x3 Cube

 Second Round
14:15

2x2x2 Cube

 Second Round
14:45

3x3x3 One-Handed

 Second Round
15:15

Pyraminx

    Final
15:30

4x4x4 Cube

 Final
16:00

2x2x2 Cube

    Final
16:15

3x3x3 One-Handed

    Final
16:30

3x3x3 Cube

 Final
17:15

AWARDS

All times are BRST (GMT-3)