NULAU Kharkiv Winter 2013
Kharkiv
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Semi Final
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alexander Eryomin
Alexey Polyashov
Anatolii Burda (Анатолій Бурда)
Anatolii Kalinin
Anatolii Kozina (Анатолій Козіна)
Andrei Robota
Andrii Atamaniuk (Андрій Атаманюк)
Andrii Bolibok (Андрій Болібок)
Andrii Chernichko (Андрій Черничко)
Andrii Kompaniiets (Андрій Компанієць)
Andrii Vedenov (Андрій Веденьов)
Andrii Zheltukhin (Андрій Желтухін)
Anna Hneusheva (Анна Гнеушева)
Anna Sadovska (Анна Садовська)
Anna Zikranets (Анна Зікранець)
Anton Hramov (Антон Грамов)
Anton Krokhmal (Антон Крохмаль)
Anton Nazarenko (Антон Назаренко)
Anton Sukletin (Антон Суклетін)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Artem Andrieiev (Артем Андрєєв)
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Artem Ryliakov (Артем Риляков)
Artur Norkin (Артур Норкін)
Bohdan Barbashev (Богдан Барбашев)
Bohdan Zhuravel (Богдан Журавель)
Damir Almakaiev (Дамір Алмакаєв)
Danylo Kelsa (Данило Кельса)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Diachenko (Денис Дяченко)
Denys Guzenko (Денис Гузенко)
Denys Haidaichuk
Denys Horiachev (Денис Горячев)
Denys Zhytnyk (Денис Житник)
Diana Polevodina (Діана Полеводіна)
Dmitry Karyakin
Dmitry Zvyagintsev
Dmytro Hvozdetskyi (Дмитро Гвоздецький)
Dmytro Karavaiev (Дмитро Караваєв)
Dmytro Kovalskyi (Дмитро Ковальський)
Dmytro Ostapenko (Дмитро Остапенко)
Dmytro Tarovskyi (Дмитро Таровський)
Elena Tsurkina (Елена Цуркина)
Heorhii Titov (Георгій Тітов)
Hleb Lystopad (Глеб Листопад)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ihor Hubskyi (Ігор Губський)
Illia Lazarashvili (Ілля Лазарашвілі)
Illia Zhadan (Ілля Жадан)
Iryna Kostenko (Ірина Костенко)
Ivan Kravchenko (Іван Кравченко)
Ivan Makachev
Ivan Vynnyk (Іван Винник)
Khrystyna Litovchenko (Христина Літовченко)
Kirill Mamonov
Klim Reznikov (Клім Резніков)
Ksenia Logvinova
Kyrylo Danyleiko (Кирило Данилейко)
Lev Shapoval (Лев Шаповал)
Liliia Nedashkivska (Лілія Недашківська)
Maksym Dmitriiev (Максим Дмітрієв)
Maksym Hanza (Максим Ганза)
Maksym Medentsev (Максим Меденцев)
Maksym Samoilenko (Максим Самойленко)
Maksym Starostenko (Максим Старостенко)
Mark Yarovoi (Марк Яровой)
Maxim Chechnev
Milana Tiahur (Мілана Тягур)
Mykhailo Diachenko (Михайло Дяченко)
Mykhailo Fainer (Михайло Файнер)
Mykhailo Kaplin (Михайло Каплін)
Mykhailo Musyienko (Михайло Мусиєнко)
Mykola Tseshkovskyi (Микола Цешковський)
Mykyta Marchenko (Микита Марченко)
Mykyta Monokov (Микита Моноков)
Nazar Polievoi (Назар Полєвой)
Nizar El-Khatib (Нізар Ель-Хатіб)
Oksana Tyvodar
Oleh Bosiuk (Олег Босюк)
Oleh Hlynskyi (Олег Глинський)
Oleh Perkovskyi (Олег Перковський)
Oleh Rostrypenko (Олег Рострипенко)
Oleh Zdor (Олег Здор)
Oleksandr Borysenko (Олександр Борисенко)
Oleksandr Ivanenko (Олександр Іваненко)
Oleksandr Kinder (Олександр Кіндер)
Oleksandr Nazaruk (Олександр Назарук)
Oleksandr Pavlenko (Олександр Павленко)
Oleksandr Peresadko (Олександр Пересадько)
Oleksandra Mnatsakanova (Олександа Мнацаканова)
Oleksii Bessonov (Олексій Бессонов)
Oleksii Lukin (Олексій Лукін)
Oleksii Padalko (Олексій Падалко)
Oleksii Subachev (Олексiй Субачев)
Olena Miliutina (Олена Мілютіна)
Olha Kostohryzova (Ольга Костогризова)
Polina Kryvenko (Поліна Кривенко)
Roman Kobets (Роман Кобец)
Roman Moskalenko (Роман Москаленко)
Roman Ostapenko (Роман Остапенко)
Roman Ponomarov (Роман Пономарьов)
Roman Popov (Роман Попов)
Ruslan Braer (Руслан Браер)
Ruslan Chayka
Ruslan Hamza (Руслан Гамза)
Serhii Cheremnykh (Сергій Черемних)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Serhii Mormul (Сергій Мормуль)
Serhii Voitenko (Сергій Войтенко)
Sofiia Tepman (Cофія Тепман)
Tetiana Horelova (Тетяна Горелова)
Tetiana Smiahlikova (Тетяна Смяглікова)
Tymur Karimov (Тимур Карімов)
Vadym Khikhlo (Вадим Хіхло)
Valerii Lanovoi (Валерій Лановой)
Valeriia Nedashkivska (Валерія Недашківська)
Viacheslav Onatskyi (В’ячеслав Онацький)
Viacheslav Protsenko (В’ячеслав Проценко)
Viktor Syriatskyi (Віктор Сирятський)
Viktor Trofymenko (Віктор Трофименко)
Vitalii Hatsenko (Віталій Гаценко)
Vitalii Vanin
Vladislav Vavilov
Vladyslav Kirmarov (Владислав Кірмаров)
Vladyslav Kryvenko (Владислав Кривенко)
Vladyslav Litvinov (Владислав Літвінов)
Vladyslav Pereiashkin (Владислав Переяшкін)
Vladyslav Zhyhailo (Владислав Жигайло)
Vyacheslav Dubentzov
Yana Gribacheva
Yana Yeresko (Яна Єресько)
Yehor Reutov (Єгор Реутов)
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
Yevhen Butenko (Євген Бутенко)
Yevheniia Smirnova (Євгенія Смірнова)
Yulian Kapliuk (Юліан Каплюк)
Yuliia Kostenko (Юлія Костенко)
Yuliia Ostapenko (Юлія Остапенко)
 
Schedule
 

Saturday - December 7th, 2013

08:00

3x3x3 With Feet

 Combined Final
Cutoff 3:00
09:00

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:00
09:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
10:00

Rubik's Clock

 Combined Final
Cutoff 1:00
10:45

Opening Ceremony

11:15

Rubik's Cube

 First Round
13:15

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
14:15

LUNCH
15:00

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
16:00

3x3x3 Blindfolded

 First Round
17:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:00
17:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
18:00

2x2x2 Cube

 First Round
19:00
20:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
Sunday - December 8th, 2013

08:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
09:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
09:15

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:30
10:10

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 6:00
11:05

Square-1

 Combined Final - Cutoff 1:30
11:45

Rubik's Cube

 Second Round
13:00
13:45

3x3x3 One-Handed

 Second Round
14:30

LUNCH
15:00

2x2x2 Cube

 Second Round
15:40

3x3x3 Blindfolded

 Final
16:10

Rubik's Cube

 Third Round
16:50

5x5x5 Cube

    Final
17:10

4x4x4 Cube

    Final
17:30

2x2x2 Cube

    Final
17:45

Pyraminx

    Final
18:00

3x3x3 One-Handed

    Final
18:15

Rubik's Cube

 Final
19:00

AWARDS
All times are EEST (GMT+3)